BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Brian van Hoorn is nu speler van Zaamslag 3?» Zaamslag Brian van Hoorn maakte zich in juni 2018 onsterfelijk in Hoek, toen hij als invaller met de gelijkmaker tegen Spijkenisse de Zeeuws-Vla mingen naar de finale van de na- competitie loodste. Van Hoorn rook daarna aan het keurkorps, maar wist geen plek in de selectie af te dwingen. De aanvaller vond het prima en speelde zijn wedstrijden in het tweede. Na het opheffen van de reserves vroeg Van Hoorn over schrijving aan naar Zaamslag. In het bekerduel met tweedeklasser FC Axel jaagt hij voor het eerst sinds weken op een zege. Het verzoek om zich bij Zaamslag aan te melden werd ondanks dat de deadline ruim was gepasseerd ge honoreerd. Brian van Hoorn haakte bij de hekkensluiter van de derde klasse aan toen de voorbereiding al een aardig eind op streek was en zegt met open armen in Zaamslag te zijn ontvangen. ,,Ze hadden al een paar keer eerder gevraagd of ik wilde komen, maar ik vond dat we bij Hoek 2 een heel leuke groep hadden. Martin van Vooren, de trai ner, was al gestopt. Ik trainde met het derde mee.'' ,,Ik was verrast dat het tweede elftal werd opgeheven'', vertelt hij. ,,Het was allemaal heel ongelukkig. De oudere spelers vonden het te veel worden en gingen in het derde voetballen. Drie spelers waren naar Philippine vertrokken. Joris Rade makers belde en vroeg of ik spijt had, dat ik was gebleven. Dat had ik wel. Omdat ik door corona een jaar lang niet had gespeeld, kon ik toch overschrijven.'' Brian van Hoorn groeide op in Philippine en speelde tot in de oud ste jeugd voor die club. Toen zijn ouders naar Hoek verhuisden, meldde de flankspeler zich bij de zaterdagclub. Zijn debuut in een of ficiële wedstrijd blijft een bijzonder moment. ,,Ik word er vaak aan herinnerd. Echte voetbalfans zeggen vaak: Jij bent toch die jongen van dat doel punt tegen Spijkenisse? Nee, ik heb daarna nooit gedacht aan een plek in de eerste selectie van Hoek. Dat hoefde voor mij ook niet per se. Ik ben een week later tegen Ajax in de basis gestart, dankzij heel veel bles sures. Ze hadden er gewoon niet ge noeg. Als je scoort, betekent dat niet dat je het niveau aan kunt. Het ging op de training allemaal veel sneller. Die jongens speelden het balletje zó makkelijk rond.'' Als je scoort, betekent dat niet dat je het niveau aankunt Hij had al eens eerder meege- traind. ,,Maar ik vond het eigenlijk niks'', kijkt hij terug. ,,Het eerste elftal van Hoek is een heel ander deel van de club. Ik ging ook eigen lijk nooit kijken. Het deed me eer lijk gezegd verder niks.'' Om misverstanden te voorko men: met de rest van de vereniging had hij wel degelijk een goede band. ,,Ik heb het nooit slecht gehad bij Hoek en netjes met Johnny de Rit- ter (de elftalleider van het tweede elftal, red.) gebeld, toen ik had be sloten om naar Zaamslag te gaan. Ik ben ook naar het afscheid van Johnny gegaan. Voor de club een geweldige man.'' Onder een nieuwe trainer en met een sterk gewijzigde selectie lukte het Zaamslag in de eerste zes com- petitieduels niet om een punt te pakken. ,,We hebben te maken ge had met heel veel blessures en co rona. Ik denk dat we zaterdag wel kunnen voetballen, omdat er een aantal uit quarantaine komen. Maar we hebben de afgelopen twee we ken samen met het tweede elftal getraind, omdat we er zelf anders niet genoeg hadden. Voetballend is het echt niet zo slecht, maar we hebben nog geen moment met de beste elf kunnen voetballen. We hebben ook best wel al tegen goede ploegen gespeeld. Ives (Vandries- sche, trainer, red.) probeert met het oog op de tegenstander van zater dag in partijvormen vooral tactisch te trainen.'' Meer een aangever Met zijn snelheid vanaf links te kende Van Hoorn tegen het sterke Zeelandia Middelburg bij een uitval voor de openingstreffer. ,,Ik ben ei genlijk geen veel scorende speler. Maar als ik er eentje maak, blijft dat doelpunt vaak 'hangen''', vertelt hij over de lob, waarmee hij de Middel burgse doelman verschalkte. ,,Ik ben meer een aangever. Als ik een goede bal heb gegeven, waaruit wordt gescoord, is het genieten.'' Hij is rechtsbenig, maar speelt het liefst op links. ,,Ik probeer het liefst buitenom te gaan en heb door mijn snelheid vaak tijd om met links een voorzet te geven. Ik hoop dat we FC Axel redelijk weerstand kunnen bieden. Maikel Krans en Juriën Dam zijn van Zaamslag naar Axel gegaan. ik merk wel dat er jon gens zijn die erop gebrand zijn om te winnen. Wanneer mijn seizoen geslaagd is? Ik had gedacht dat we bovenin mee zouden draaien. Nu zeg ik: als we op volle sterkte zijn en er gewoon in blijven, dan is het goed. We moeten proberen om in de middenmoot te eindigen.'' Column vijfjarige samen met zijn vader naar Excelsior kwam, met de vraag of de kleine Van Persie mee mocht trainen. Nee, was trainer Aad Putters resoluut, want je mocht van de KNVB pas vanaf je zesde gaan voetballen. Pa en zoon Van Persie bleven staan en iedere bal die buiten het veld te recht kwam, werd door junior probleemloos richting de trainer getrapt. Putters ging bijna op zijn knieën, om te vragen of hij een week later alstublieft terug kon komen. Wat als pa en zoon Van Persie meteen naar huis waren gegaan? Dan was Van Persie wel licht nooit in één adem met Ex celsior genoemd. Een ander voorbeeld van een vorm van toe val: Heini Otto, die in 1975 ploeg genoot Jan Jongbloed naar Schip hol bracht. Oranje wachtte een interland in Joegoslavië en op het vliegveld bleek dat Willem van Hanegem niet was komen opda gen. Otto racete naar huis om zijn spullen en speelde in en te gen Joegoslavië - als invaller - zijn eerste en enige interland. Zelf heb ik een vergelijkbaar verhaal meegemaakt, als D-pu- pil. Zeven van mijn ploeggeno ten waren, net als tientallen an dere voetballertjes, uitgenodigd voor een selectiewedstrijd voor de Zeeuwse selectie. Ik was te leurgesteld dat ik er niet bij zat, maar wilde wel mee gaan om te kijken. 'Neem je spullen ook maar mee', zei Daan, onze trai ner. Op de dag zelf zei hij tegen de coaches van de KNVB: 'Jullie Een week later viel een brief in de bus hebben er één over het hoofd ge zien'. Ik mocht meedoen. Een week later viel een brief in de bus. Ik zat in de definitieve selec tie van 16 spelers. Woensdag moest ik daaraan denken, toen ik in Rijswijk elf Zeeuwse tieners tekeer zag gaan tijdens een selectiewedstrijd van de KNVB. De één kwam beter uit de verf dan de ander, maar zo gaat dat altijd. Want zo'n selec tiewedstrijd, dat is een moment opname, dan moet het een beetje meezitten. Allemaal willen ze een plekje veroveren in de defini tieve selectie, want dan wachten mooie oefenwedstrijden tegen profclubs. Begin december is er weer zo'n selectiemoment - als de coronapandemie het tenminste toelaat. Dan mogen enkele Zeeuwse talenten zich óók nog laten zien. Misschien komt er die avond nog wel iemand aanlopen, met zijn tas in zijn hand. Hij vraagt of hij mee mag doen en haalt vervolgens de definitieve selectie. Zo gebeurde het in het verleden, maar zo kan het nu nog steeds. Het voetbal heeft een enorme ontwikkeling doorge maakt, maar sommige dingen mogen nooit veranderen. AMATEURVOETBAL zaterdag 13 november 2021 PM 'Hoek 1? Dat hoefde voor mij niet per se' Peter van Kouteren -Brian van Hoorn Brian van Hoorn bij het naambord van het dorp waar hij, na zijn vertrek bij Hoek, sinds enkele maan den actief is. Vandaag wacht het bekerduel met FC Axel. foto kelly thans @Barryvdh9 Tas e mee Het is een prachtige anekdote over Robin van Persie. Hoe hij als ZATERDAG Competitie. Derde divisie: DVS'33-ACV, Goes-Sparta Nij- kerk (afgelast), Barendrecht-Ste- doco (afgelast), Ajax-FC Lisse, Excelsior'31-Harkemase Boys, Staphorst-VVOG, Ter Leede- Dovo, Sportlust'46-Odin'59 (afge last), VVSB-Hoek (afgelast). Eerste klasse B: Oranje Wit- Kloetinge (restant, afgelast). Derde klasse B: Kogelvangers- Kapelle, WHS-De Fendert (afge last). Vierde klasse A: Wolfaarts- dijk-Schoondijke, Wemeldinge- Nieuwland. Vierde klasse B: Waarde-Hansweertse Boys. Districtsbeker, tweede ronde: Luctor Heinkenszand-Terneu- zense Boys, Zaamslag-FC Axel, Zeelandia Middelburg-Oostka- pelle/Domburg, Patrijzen-MZC'11, Walcheren-GPC Vlissingen, Krab- bendijke-Nieuwdorp, Tholense Boys-MOC'17. ZONDAG Derde klasse A: Sprundel-VVR, Groen Wit-Steen, Schijf-Hoeven, Victoria'03-UVV'40. Vierde klasse A: Graauw-Vogelwaarde, Groede-Breskens. Districtsbeker, tweede ronde: WVV'67-Clinge, Grenswachters- HVV'24. Mitchell de Nooijer be kert vandaag met Terneu- zense Boys tegen zijn oude club Luctor Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43