9 Verknocht aan Vlissingen /■k doe altijd wel een beetje mijn best B op mijn kleding. Het moet gewoon I kloppen bij elkaar. Ik hou van kleur en krijg ook geregeld compliment jes. 'Kom je net van de kapper?', vragen ze dan. Maar nee hoor, ik sta vijf minuten voor de spiegel, een beetje gel in mijn haar en klaar. Ik doe snel iets leuks aan en ga op pad. Ik woon hier vlakbij, met mijn scootmo- bieltje rol ik zo naar 't Archief, mijn stam café hier verderop. Vroeger had de cafébaas Ramon Alewijnse een ontzettend lieve kroeghond, Pluto. Het was een labrador. Ramon doopte het pleintje hier Pluto- plein toen die lieve hond doodging. Kijk maar, daar hangt het straatnaambordje aan de gevel. Soms zie je toeristen zoeken op een kaartje of kijken op hun telefoon: 'Plu- toplein? Plutoplein? Lachen toch? Ik kom graag bij 't Archief, het is gezellig en er komen allerlei mensen, ook veel Spanjaarden en Portugezen. Ik heb hier ook een tijdje gewerkt, achter de bar en in de schoonmaak. Maar ik werkte vooral in de verzorging vroeger. Ik ben ook een tijd vrijwilliger geweest bij Scheldehof en hielp bij activiteiten voor ouderen en voor mensen met dementie. 'Ha daar is ze weer', zeiden mensen als ik binnenkwam en na een middag samen koken of spelle tjes doen ging ik weer op pad. Ik ben in Vlissingen geboren en getogen, ik kan niet zonder deze stad. Het zijn ge moedelijke mensen hier. Zeeuwen stug? Onzin, het geldt in ieder geval niet voor Vlissingers, die kletsen heel graag. Maar ik zou echt voor geen prijs in Middelburg willen wonen. Ik ben ook blij dat ik hier midden in de stad woon. Mijn lieve dochter Kim heeft in de straat hier ook een mooie zaak, Pretty Woman. En Vlissingen wordt steeds mooier, misschien ooit wel Dom burg 2.0." zaterdag 13 november 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week tekst Arie Westeneng, foto Lex de Meester Ik kan niet zonder deze stad Locatie: Sint Jacobsstraat, Vlissingen Tijdstip: vrijdag 12 november, 13.27 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37