'Niet uitgesloten dat Zeeuwse horecazaken weigeren' Theo Jordans organiseert ongeluk op papier Anita Kole en Michiel de Wit werken bij de Westerscheldeferry, maar zochten gisteren in het gesloten Arsenaal naar piratenspulletjes. Poppen en verkleedkleren. Om de ferry wat interessanter te maken voor met name kinderen. De inventaris van het binnenpretpark wordt namelijk geveild. Er was veel animo voor de kijkdag.zeeland5 De Reu, na een crisisberaad in de Oesterij in Yerseke: ,,De stemming is ronduit negatief, met name voor de restaurants die het moeten heb ben van de avond. Daar komt men tussen 18.00 en 19.00 uur binnen en blijven de meeste gasten tot een uur of elf, half twaalf. Zaken als De Kromme Watergang zijn weken te voren al volgeboekt. Die kunnen ie- dereen gaan afbellen." Wat hem steekt, is dat juist in de horeca - volgens het contactonder- zoek van het RIVM - relatief weinig besmettingen plaatsvinden. De Reu: ,,2,9% van de positieve tests zijn tot de horeca te herleiden. Ter vergelijking: op het werk is dat 8,8%, op scholen 9,9%. De meeste mensen worden thuis besmet: 15,9%! Als je zulke cijfers ziet, mag je toch deze sector niet de dupe la ten worden!" Geen verband Kijk naar het verleden, zegt De Reu: ,,Vorig jaar moesten alle eet- en drinkgelegenheden vanaf 15 okto ber dicht. De piek in de besmettin gen viel in de tweede of derde week van december. Die hield geen enkel verband met de sluiting van de ho reca!" Rutte kondigde aan dat er wordt nagedacht over steunmaatre- gelen voor de sector. De Reu: ,,Er is flink voorraad inge slagen. Dat moet allemaal worden weggegooid." Over de gevolgen op de langere termijn durft hij niet eens te denken. ,,Ik sta er niet voor in dat Dit gaat tot veel problemen leiden en wellicht tot praktisch verzet iedereen om 20.00 uur dichtgaat. Dit gaat tot veel problemen leiden en wellicht tot praktisch verzet." Foute Feestje XXL Door het Foute Feestje XXL, dat za terdag in Goes zou plaatsvinden, kan ook een streep. Evenementen mogen alleen plaatsvinden tot 18.00 uur met een coronatoegangs bewijs én een vaste zitplaats. En met een maximum van 1250 perso nen per ruimte. Het decor dat al ge deeltelijk was opgebouwd in de Zeelandhallen, kan weer afgebro ken worden. ,,Door de invoering van de QR-code dachten we dat het allemaal weer kon. We hadden een vergunning voor dit feest, alle be zoekers zouden alleen binnenko men met een QR-code. Nu krijg je toch het gevoel dat de horeca is ge bruikt om die QR-code erdoor te rammen", zegt Sander van Q2Events, de organisator van het evenement. ,,We zijn al een jaar be zig met de organisatie van dit eve nement. Het is om moedeloos van te worden." ,,We hebben dit weekend twaalf evenementen op het programma staan en waren al druk bezig om te kijken of we dingen moesten aan passen", zegt Patrick Roelands van Jouw Event Partners in Hulst. Het bedrijf heeft onder meer de intocht Nu krijg je toch het gevoel dat de horeca is gebruikt om die QR- code erdoor te rammen van Sinterklaas, morgen in Hulst, voorbereid. ,,We hebben alles aan gepast. Zo is het feest aan het eind van de rondgang door de stad be perkt tot een half uur en letten we erop dat mensen afstand houden." It I zaterdag 13 november 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Maatregelen klap in 't gezicht ,,Dit kan ik in Zeeland niet uitleg gen", zegt voorzitter Frank de Reu van Horeca Nederland afde ling Zeeland over de nieuwe maatregelen. Hij voorziet grote problemen en sluit niet uit dat zaken weigeren de deuren om 20.00 uur te sluiten. Ondine van der Vleuten, Eldridge Pentury en Arjen Nij- meijer Vlissingen -Frank de Dreu, Horeca Nederland afdeling Zeeland -Sander, Q2Events

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29