Angela Optimisme VI-trio maakt dagelijkse show VI Vandaag 24 Het zou niet moeten verbazen. De voortdu rende coronacrisis is immers een aaneen schakeling van voorbeelden van het gebrek aan lerend vermogen bij de mens. Maar dat er na vijftien jaar Ik Vertrek nog steeds mensen zijn zo als Patrick en Henny uit Vlaardingen, daar durfje als tv-kijker allang niet meer op te rekenen. Een stel goedwillende, maar supernaïeve lie verds die geen letter over de grens spreken, een volslagen ondoordacht plan hebben om Frankrijk te veroveren met een stroopwafelfoodtruck en er heilig in geloven dat je met slechts 25.000 euro een vervallen boerderij kunt omtoveren tot luxe B&B. Jazeker, ze bestaan nog. Het mooiste moment van de aflevering van don derdag was toen de twee aankwamen in het ge hucht Benayes en de kijker zicht kreeg op de staat van de hoeve. Het dak, voor zover je een blootlig gend skelet van een paar vermolmde balken op af brokkelende muren nog een dak kunt noemen, was het eerste dat in het oog sprong. Maar gek ge noeg staarde Henny, die een milde vorm van smet vrees heeft, enkel naar de stoffige vloeren en een paar spinnenwebben. Dus wat deed ze? Ze ging stofzuigen. 'Het lijkt wel nep', appte een goede kennis. Maar dat geloof ik niet. Of beter gezegd: dat wil ik niet geloven. Ik kies ervoor om het geploeter van Henny en Patrick als het ultieme voorbeeld te be schouwen voor hoe wij allemaal de aanstaande lockdown-light het hoofd kunnen bieden. Optimistisch blijven tegen de klippen op, je niet blind staren op wat er niet kan in korte tijd, maar schouders eronder en doen wat in je bereik ligt. Het dak van de schuur is in deze metafoor het op- schalen van de zorg, de stofzuiger van Henny staat symbool voor het thuiswerken en het schrappen van een feestje. Onze Hen en Pat lieten zich zelfs niet uit het veld slaan door de zwaarst mogelijke tegenslag in Ik Vertrek: de burgemeester die wegbleef van het openingsfeestje van de B&B. Zeg nou zelf, als zij op zo'n moment kunnen blijven lachen, kunnen wij dat ook. (U merkt: ik oefen hier alvast het aan dachtspunt 'optimistisch blijven tegen de klippen op'). Het dak was overigens nog niet gerepareerd tij dens het openingsfeest. En dat is het nog steeds niet, begreep ik uit de 'hoe is het nu met' op de website van het programma. De stroopwafelfood truck staat ongebruikt in de tuin, er is een akke fietje met de betaling van de reserveringen voor de B&B. Om over andere tegenslagen en menselijk onvermogen maar te zwijgen. Het is niet heel moeilijk om in dit alles ook een metafoor voor de staat van ons land en de corona crisis te zien. Maar dat zou niet heel Henny en Pa- trick-achtig zijn. Quote van de dag Ik ben niet meer bang om eenzaam te worden Goud 'Alles op tafel' Moody Blues rouwt Onverwacht, maar niet onlogisch. Het besluit van Eloi Youssef (34) om te stoppen als front man van de zo succes volle band Kensington kondigde zich de afgelopen jaren tussen de regels door al aan. Youssef wil zijn leven niet langer in het teken stellen van de band, die nu een klein jaar de tijd heeft om zich te beraden op de vorm die de doorstart moet krijgen. In een verklaring op zijn eigen In- stagrampagina sprak de man met het zo kenmerkende stemgeluid over 'tijd voor een nieuw hoofdstuk', dat Eerder week alles voor de band, nu plan ik alles heel goed hij alles heeft meegemaakt met de band wat hij moest meemaken. Alle maal waar, maar de terugtrekkende beweging valt niet los te zien van wat hem eind 2015 overkwam. Professio neel ging het goed; Kensington had op 25 en 26 november voor het eerst opgetreden in de Ziggo Dome. Maar vlak na die twee concerten strandde Youssefs relatie. Op oudejaarsavond belde zijn ex met de mededeling dat ze zwanger was. Youssef werd vader. De geboorte van Sophia in 2016 en het bijkomende co-ouderschap ver anderde zijn leven en zijn blik op zijn werk. In 2019 vertelde hij in een in terview met deze krant dat de band niet langer bovenaan stond. ,,Een Het tijdstip staat ook vast. De aanvang van VI Vandaagdat van maandag tot en met vrij dag te zien is, wordt 21.30 uur. De show zal een uur duren. Achter de schermen wordt druk gewerkt aan een extra gast dagelijks aan tafel. Het is de bedoeling dat er een poule komt van gasten die rouleren aan tafel. De namen van Merel Westrik, Leo- nie ter Braak, Henk Westbroek en Öz- can Akyol wor den genoemd. Afgelopen zo mer was het trio al dagelijks te zien in De Oranjezomer. Dat programma bleek een succes met gemiddeld zo'n 800.000 kijkers. Daarop ontstond het idee van Talpa, waar Veronica en SBS 6 onder vallen, om de heren toch dage- lijks aan tafel te krijgen. Op dit moment treden ze twee keer per week aan, op maandag en vrijdag. Johan Derksen wilde na dit seizoen stoppen met Vero nica Inside in de huidige vorm. 'De Snor' was het zat om'alleen maar over voetbal te pra ten'. Nu ze alle drie door kunnen met een dagelijkse show waarbij het niet alleen over voetbal gaat tekenden zij bij voor nog twee jaar. - Dennis Jansen PORTRET EINDE TIJDPERK Kensington zal nooit meer hetzelfde klinken zonder het typerende stemgeluid van Eloi Youssef. De zanger keert de succesvolle Utrechtse band de rug toe. ,,Het is tijd voor een nieuw hoofdstuk.'' - Adele over haar relatie met de Amerikaanse sportmakelaar Rich Paul FILM De film Alles op tafel is een Gou den Film. In een week keken 100.000 mensen de film in de bios. Regisseur Will Koopman, die ook de serie Gooische Vrou wen regisseerde, nam de prijs in ontvangst van hoofdrolspelers Lies Visschedijk en Eva Crutzen. MUZIEK Graeme Edge van Moody Blues is op 80-jarige leeftijd overle den. Leadzanger Justin Hayward maakte het nieuws bekend. Moody Blues scoorde hits met Nights in white satin en Tuesday Afternoon. Alexander van Eenennaam - Eloi Youssef De nieuwe talkshow van Wilfred Genee, Johan Derk- sen en René van der Gijp heeft een naam. De dage lijkse uitzending gaat VI Vandaag heten. Het praat programma wordt vanaf ja nuari 2022 bij SBS 6 uitge zonden. ZATERDAG 13 NOVEMBER 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24