'Tien jaar lang dacht ik dat het mijn schuld was' Staten van Zeeland stemmen tegen 2G-systeem en coronapas op het werk Van visser tot redder Wat te doen, tijdens je pensioen? Bashonti Dekker vond na 46 jaar haar moeder Vandaag bij deze krant Walcheren Zeeuwen halen vluchtelingen uit Noordzee »P2 En ontdekte de leugens rond haar adoptie Lezers praten over de invulling van hun tijd na het werkzame leven De toeslagenaffaire bij de Belastingdienst is zeker geen ver-van-mijn- bedshow. Het Vlissingse SP-raadslid Priscilla Kuipers werd zelf slachtoffer. ,,Tien jaar lang heb ik gedacht dat het mijn eigen schuld was.'' De horeca en supermarkten moe ten weer om 20.00 uur dicht, de voetbalstadions blijven wederom leeg en bij evenementen gaat om 18.00 uur het licht uit. Wie naar de kapper of een kledingwinkel wil, kan ook maar tot 18.00 uur terecht. Het kabinet wil met een 'harde, brede klap' het rap stijgende aantal besmettingen proberen te stui ten. Na 'complex' beraad is tot een mix aan maatregelen besloten. Pre mier Mark Rutte sprak gisteravond van 'een vervelende boodschap, met vervelende besluiten'. Door de maatregelen wordt pu bliek bij amateur- en profsport wedstrijden ook weer geweerd, ter wijl de cultuursector gespaard blijft. Bioscopen, theaters en con certzalen ontspringen de dans. Markant is ook dat de 1,5 meter- regel terug is van weggeweest: op alle plekken waar geen coronatoe gangsbewijs geldt, is het middel weer van kracht. Alle maatregelen gaan vanavond om 18.00 uur in en gelden tot zaterdag 4 december. De keuze je niet te vaccineren heeft ook consequenties voor anderen Na die drie weken zet het kabinet in op het uitbreiden van het ge bruik van QR-codes, naar 'andere sectoren', zoals de werkvloer. Of werknemers verplicht kunnen worden een code te tonen, 'wordt nog uitgewerkt in een wet', aldus Rutte. ,,Maar het belang van het middel durf ik te verdedigen." Daarnaast worden voorbereidingen getroffen om ondernemers 2G-be- leid te künnen laten hanteren, als zij dat willen. Nu nog kunnen on gevaccineerden na een test voor al les een coronatoegangsbewijs krij gen, dan niet meer. Ondernemers kunnen er dan voor kiezen alleen gevaccineerden of genezen mensen toegang te geven. Demissionair minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid weet dat critici de 2G-aanpak als vaccina- tiedwang zien. ,,Maar dat is het niet. Maar de keuze je niet te vaccineren heeft ook consequenties voor ande ren, omdat ongevaccineerden vaker in het ziekenhuis belanden. Het al- ternatief is om risicovolle plekken dicht te doen en dat is niet eerlijk tegenover gevaccineerden." De Tweede Kamer moet nog wel ak koord gaan met de QR-uitbreiding en de 2G-koers. Met 21 tegen 11 stem men sprak Provinciale Staten van Zeeland zich gisteravond uit tégen de invoering van het 2G-systeem en het coroanatoegangsbewijs op het werk. Forum voor Democratie had hiervoor een motie ingediend. Op vallend was dat het CDA (regerings partij) ook voor de FvD-motie stemde. ,,Wij hebben onze zorgen hierover en die willen wij uitspreken", aldus fractievoorzitter Hannie Kool. P3-5 en ZEELAND 1 zaterdag 13 november 2021 11°C PkJ- BIJLAGE Z BIJLAGE Z •ZEELAND2 Avondleven weer aan banden De finish 'was in zicht', de 1,5 metermaatregel uitgezwaaid, maar het kabinet legt vanaf van daag het avondleven toch weer aan banden tot 4 december. Tobias den Hartog, Niels Klaas- sen en Theo Giele Den Haag/Middelburg -Hugo de Jonge, minister VWS Onstuimig begin van het weekend Nieuw in de PZC app: 1 Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1