Jackson en Gao zetten 500 meter op zijn kop Meijer vertrekt bij KNGU Kuipers krijgt functie in commissie van de UEFA 19 'BELEIDSARMOEDE IN DEN HAAG' W* en eventueel ook op sinterklaas avond tegen Fortuna Sittard voor een lege Kuip moet spelen, kost dat de club zoals vorig jaar werd uitgerekend bijna een miljoen euro per wedstrijd. Frustrerend De vraag is ook of er weer zal wor den aangeklopt bij supporters met de vraag of ze willen afzien van restitutie op hun seizoenkaarten, nu ze een deel van de thuiswed strijden niet kunnen bezoeken. ,,Het is meer dan frustrerend om te zien dat het kabinet kennelijk niet naar de besmettingshaarden kijkt'', lieten de KNVB, de Eredivi sie CV en de Keuken Kampioen Divisie gisteren weten. ,,Die von den namelijk niet in de stadions plaats, dat is meerdere keren aan getoond.'' Of het een rol heeft gespeeld dat het de laatste maanden in en rond de stadions te vaak onrustig ver liep, daar willen de beleidsbepalers in Zeist niet openlijk over speculeren. Maar de on vrede is onver minderd zeer groot. „In de sta dions zit men op een stoel in de buitenlucht, terwijl be zoekers van sectoren die nu niet of minder worden geraakt door de maatrege len binnen zitten ofjuist constant door elkaar lopen'', zeggen Mari anne van Leeuwen, Jan de Jong en Marc Boele namens de drie voetbalorganisaties. ,,We hebben tienduizenden euro's per locatie geïnvesteerd om alles coronaproof te maken. Er zijn sinds de eerste lockdown weer honderden wed strijden met publiek gespeeld en geen enkele wedstrijd heeft geleid tot grote coronabesmettingshaar den. Dit bevestigen de cijfers van het RIVM en GGD ook.'' En toch blijven de tribunes de komende weken weer leeg. We derom het troosteloze decor van wedstrijden die meer weg hebben van een oefenpartij dan van een belangrijke competitiewedstrijd of een beslissende Europese confron tatie. En wie zegt dat er inderdaad sprake is van een korte klap van drie weken? Wat als het kabinet net als eerder besluit om de maat regelen langer door te trekken? Meer dan frustrerend dat het kabinet niet naar besmettings haarden kijkt Dan zou ook Feyenoord-Ajax op 19 december bijvoorbeeld best eens zonder publiek ge speeld kunnen worden. Net zo als in mei, toen de Amsterdam mers in een lege Kuip met 0-3 wonnen. Begin er in Rotterdam deze dagen maar even niet over. Averechts ,,Hoogstwaarschijnlijk gaan supporters de wedstrijden nu gezamenlijk binnen op tv vol gen, dus op een manier die wel veel besmettingen kan opleve ren'', suggereren De Jong, Van Leeuwen en Boele een ave rechts effect. ,,De maatregelen die het betaald voetbal treffen hebben geen positief effect, want er zijn al geen besmet tingshaarden in de stadions. Dit is vooraf bekend, dus waarom toch publiek verbieden?'' Voetballiefhebbers zijn weer 'aan de beurt', zo ervaart men de maatregelen uit Den Haag. ,,Zij zijn opnieuw de dupe van een falend overheidsbeleid'', is de keiharde conclusie. ,,Het voetbal is niet het probleem, maar wordt toch weer gestraft.'' De KNVB bekijkt de optie om de eerstvolgende twee speelron den te verplaatsen naar januari. De clubs en de voetbalbond heb ben in een videocall gekeken naar die ingewikkelde puzzel en of daar eensgezindheid over kan zijn. Door haar voorbereiding, met lies klachten, voorvoelde Femke Kok dat winnen een lastig verhaal zou worden. Maar na haar vier zeges plus eindoverwinning in de we reldbeker vorig jaar nu beginnen met een elfde plaats in 38.36, dat was toch wel een fikse tegenvaller. ,,Er is nog geen paniek, maar ik baal wel dat ik zo onderaan ben geëin digd", zei de 21-jarige Kok, in de uit slag één plaatsje hoger dan Jutta Leerdam. De Nederlandse sprintsters kon den niet mee in het geweld van de vrouwen die vorige winter niet in de bubbel zaten. Erin Jackson ver- bleeftoen in de VS. De inline-skate- ster die pas sinds eind 2017 schaatst, won nu overtuigend in 37.61. Zij versloeg Nao Kodaira (37.74), die vorige winter Japan niet verliet. Bij de mannen bleek ook al dat er een nieuwe werkelijkheid is ont staan met de intrede van de schaat sers die vorig jaar niet ofnauwelijks op de wedstrijden in Thialf ver schenen. De Chinees Tingyu Gao won voor het eerst een wereldbe ker. Hij noteerde, op een niet al te snelle ijsbaan, zeer knap 34.26. Hij bevestigde zo de indrukwekkende tijden die hij in China al had geno teerd. De Japanner Tatsuya Shin- hama werd tweede. De Nederlan ders konden zich niet mengen in de top. Kai Verbij was als achtste nog de beste. Dat was nog altijd beter dan de Rus Pavel Koelizjnikov. Hij werd op een verrassende 500 me ter-dag twintigste en laatste. Kuipers neemt de plek in van de Fransman Mare Batta, die na elf jaar terug treedt. De voormalig eredivisie- scheidsrechter, die vorige week al is begonnen, zal gaan helpen bij het ontwikkelen van jonge internatio nale scheidsrechters. De Italiaan Roberto Rosetti is het hoofd van de scheidsrechterscom- missie, die naast Kuipers verder be staat uit de Schot Hugh Dallas, Vlado Sajn uit Slovenië en de Tsjechische Dagmar Damk- ova. De commissie houdt zich verder ook bezig met de aanstelling van scheidsrechters voor Eu ropese wedstrijden en de begeleiding van de arbiters. Kuipers nam deze zomer af scheid van het vak na de strijd om de Johan CruijffSchaal tussen Ajax en PSV. Eerder dit jaar floot hij ook de EK-finale tussen Italië en Enge land. GO ZATERDAG 13 NOVEMBER 2021 Leroy Fer mist een penalty in de publiekloze Klassieker, een schrikbeeld dat weer dreigt. foto pim ras k - Jan de Jong (ECV) SCHAATSEN Bij de eerste internationale krachtmeting van deze olympi sche winter werden in het Poolse Tomaszów de kaarten flink geschud. Femke Kok, vorig jaar in het wereldbekercircuit ongeslagen winnares, werd nu elfde. Zij eindigde op grote ach terstand van Erin Jackson, een Amerikaanse die er toen niet eens bij was. Pim Bijl Tomaszów Mazowiecki Erin Jackson verraste ieder een in Polen. foto epa TURNEN Mark Meijer stopt als technisch directeur van de turnbond. Hij legt per 1 februari zijn taken neer, meldt turnbond KNGU. In zijn periode als technisch direc teur kwamen de misstanden in de turnsport aan het licht, die leidden tot een groot onderzoek naar de aard en de omvang van grensoverschrijdend gedrag in de turnsport. „De turnsport komt uit de groot ste crisis in zijn bestaan. In deze heftige periode hebben wij van- uit de bond maximale verant woordelijkheid willen nemen. Open en transparant. Dit kun je niet alleen, dat doe je samen. In mijn rol als technisch directeur ben ik daarom het team van mensen dat hierbij betrokken is geweest, bijzonder dankbaar", licht Meijer zijn besluit toe. „Voor de fase die nu aanbreekt is wat mij betreft iemand anders nodig. Een ander persoon, die met de coaches op technisch vlak ver volgstappen kan zetten." ARBITRAGE Bjorn Kuipers blijft actief binnen de scheidsrechterswereld. De 48-jarige Nederlander is door het uitvoerend comité van de UEFA benoemd tot een van de vijf zogenoemde Refereeing Officers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19