II II Eindelijk uitbreiding dorpsschool Oude Lidl is verkocht aan een ontwikkelaar 6 Schouwen wil niet meer het braafste jongetje van de klas zijn Marcel Modde Brijdorpe ,,Jippie", juicht Els van Steenvelt van La Ferme bij Brijdorpe over de aangekondigde versoepeling van het beleid. ,,Daar vraag ik al jaren!" Totdat ze hoort dat het om vijf vaste standplaatsen gaat. ,,Die heb ik al." Toen de geriatrisch verpleegkun dige uit Rotterdam zes jaar geleden de overstap maakte naar de mini- camping in de polder tussen Scha- rendijke en Brouwershaven, heeft ze dat gelijk goed geregeld. Daar Ik heb mensen van Duinrand hier huilend op het terrein gehad moest het bestemmingsplan voor worden aangepast; een tijdrovende procedure. Verwenmoment Eén chalet is ingericht voor min- der-validen. ,,Die gebruik ik voor gasten die bijvoorbeeld na een zware chemokuur moeten bijko men. Even een verwenmoment." In een andere stacaravan van La Ferme bivakkeert van tijd tot tijd een ou dere man die Van Steenvelt helpt de moestuin bij te houden. ,,En dan zijn er nog drie vaste gasten die hier hun eigen caravan hebben staan en af en toe een weekend komen." De provincie schrijft voor dat een kleinschalig kampeerterrein uit maximaal 25 plaatsen mag bestaan, waarvan hooguit vijf permanent in gebruik. Maar Schouwen-Duive- land is in de praktijk strenger dan strikt staat voorgeschreven. Zo zijn onder meer bijgebouwtjes met privé-sanitair uit den boze en is het stallen van ongebruikte caravans op het terrein in het winterseizoen (1 november tot 1 maart) nu niet toe gestaan. Deze en meer van dit soort lokale regels worden nu geschrapt. ,,Het is een beginnetje, maar dit zet nog niet echt zoden aan de dijk", zegt Van Steenvelt. ,,Ik heb mensen van Duinrand hier huilend op het terrein gehad. Een ouder echtpaar, dat kwam vragen of ze hun chalet bij mij konden neerzetten. Nee Het is een beginnetje, maar dit zet nog niet echt zoden aan de dijk Wat ze nu gewoon eens gelijk zou den moeten doen, is op terreinen die groot genoeg zijn, 35 plaatsen toestaan en dan het aantal vaste stekken uitbreiden tot tien. Pas dan kan je een beetje serieus antwoord bieden aan al die dure campingba zen die alleen nog maar voor het grote geld gaan. Ik kan er makkelijk vijftig hebben, alles keurig netjes landschappelijk ingepast. Bekijk het per camping desnoods!" met winterkamperen op mini- campings. Ze doet daar samen met een aantal collega's uit de omge ving aan mee. „Kijken of dat bevalt. Ik krijg steeds meer campers, dat is voor veel mensen een alternatief voor een eigen chalet. Lekker veilig ook met die corona, zo redeneren ze, met je eigen sanitair. Dat bete kent wél weer dat je daar je terrein op moet aanpassen. Op het gras zakken die campers weg, dus heb ik schelpenvakken gemaakt. Ik ben er helemaal klaar voor! Maar dat was ik twee jaar geleden al, voor die co rona begon." dus... Ik heb geen plek meer. Eigen- Winterkamperen lijk heb ik ruimte genoeg, maar vijf Positief is Van Steenvelt over de vaste standplaatsen zijn de max. proef die de gemeente is begonnen Hoogbouw in het dorp? Dat is een beetje overdreven. Maar de christe lijke basisschool krijgt wél 'n extra laag op het bestaande gebouw, goed voor drie nieuwe klaslokalen. Bouwtechnisch best een uitdaging, erkent Mario Verschuure van de bouwcommissie, maar het kon bijna niet anders. ,,Dan zouden we geen schoolplein meer overhou den." De dorpsschool in het kinder rijke Oostdijk, waar 30 procent van de inwoners onder de vijftien jaar is, groeide de laatste jaren van ze ventig a tachtig leerlingen naar 120. De school groeide de laatste jaren van zeventig a tachtig leerlingen naar 120 En dus kampte De Bornput met ruimtegebrek. Om de druk een beetje te verlichten staat er al - veel langer dan eigenlijk de bedoeling was - een noodgebouwtje in het naastgelegen plantsoen. Dat zal verdwijnen als de uitbreiding ge- reed is, zegt interim-directeur Jan kees de Waal. Naar verwachting is dat zo in de volgende zomervakan tie. ,,De komende maanden worden spannend", zegt De Waal. Hij doelt daarmee op de effecten die de bouw met zich meebrengen zoals overlast, al is de bedoeling de meest ingrijpende dingen in va kanties te doen. ,,Deels zullen klas sen soms toch ergens anders les krijgen. Misschien zelfs 'n weekje thuis, als het echt niet anders kan. Daar hebben we nu ervaring mee. Maar dan gaan we daar wel eerst met ouders over in gesprek." De Waal is desondanks blij dat de ge meenteraad de knoop heeft door gehakt en dat er iets komt wat toe- komstbestendig is. Verschuure valt hem bij: ,,Het geduld is op de proef gesteld maar het wordt beloond." ZIERIKZEE De voormalige Lidl aan de Grevelingenstraat in Zierikzee is verkocht aan een ontwikkelaar. Wat de plannen van de nieuwe eigenaar zijn met het gebouw, is nog onbe kend. Een andere supermarkt op die locatie is in ieder geval niet toege staan, aldus wethouder Jacqueline van Burg (ruimtelijke ordening). Bestemming Lidl verhuisde z'n nering in maart naar een groter en nieuw pand even verderop aan het Haringvlietplein. Daarmee veranderde ook de be stemming van het gebouw in 'maatschappelijke doeleinden'. On der een maatschappelijke bestem ming valt een scala aan functies: van voorzieningen op het gebied van welzijn, zorg, volksgezondheid, cultuur, religie, onderwijs, vereni gingsleven, opvoeding en kinder opvang tot openbare- en sociale voorzieningen. Wijkcentrum Het gebouw was eigendom van het supermarktconcern en deed tijde lijk dienst als locatie voor corona toegangstests. LSD, de partij van Van Burg, zou in het pand graag een wijkcentrum voor Poortam bacht ondergebracht zien en is daarover in gesprek met de wijk raad. Maar ook een sportschool hoort tot de mogelijkheden, aldus de wethouder. zaterdag 13 november 2021 Meer ruimte voor mini-campings Mini-campings op Schouwen- Duiveland krijgen het makkelij ker. De gemeente gooit een aan tal strenge regels overboord. Zo worden standaard vijf vaste standplaatsen toegestaan. Die aanpassing moet onder meer ruimte scheppen voor gasten van grote campings als Duin rand, voor wiens (oudere) staca ravan na de luxere herinrichting van het park geen plek meer is. -Els van Steenvelt Els van Steenvelt van La Ferme bij één van de vaste vijf vaste standplaatsen op haar mini-camping bij Brijdorpe. foto marieke mandemaker -Els van Steenvelt Het geduld van leerlingen en le raren van basisschool De Born put is aardig op de proef ge steld maar ze worden er voor beloond. In december wordt begonnen met de uitbreiding van de dorpsschool in Oostdijk. Michiel Bouwman Oostdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129