Jan Rot Seizoensfinale bij Matthijsgaat door. Ik mag mijn vertaling van Hallelujah zingen, met honderd- koppig koor. Qua energiemanagement blijf ik na de vrijdagrepetitie slapen. Daar lig ik, in mijn eentje op het mega hotelbed. Man man, wat fijn om weer in de eredivisie mee te doen. Net ook al een naambordje bij de parkeerplaats. Sjiek. Ik face-app met het thuisfront, doe een tukje tot half zes. Een doorsnee levensgenieter zocht nu een fijn restaurant, maar ik kies voor King's Roti, een afeaal 400 meter verderop. Met een geurig tasje loop ik terug over het ver laten industrieterrein van Almere. Voel me als die poster uit mijn tienerkamer, James Dean in de regen. Lonely boy, gezinsman, bink en boomer, ik ben het allemaal. De eetlust is nog goed gelukkig. Hotel Ibis doet niet aan een ligbad, maar heeft wel een lekker grote spiegel tegenover de douche. Ik grijns naar mezelf. Altijd al geroepen dat het beste pas na mijn zestigste zou komen. Die kanker opent deuren, maar ze vragen me heus niet omdat ik zielig ben. Zaterdag al vroeg aanwezig voor de camerarepetitie. 'Ik dacht dat jij een klein mannetje was,' verbaast Danny Vera zich. 'Jan Rot is altijd groter dan je denkt,' gnuift Barry Hay naast hem. In 1984 was ik vast voorprogramma van de Earring. Na onze set bleef ik altijd kijken. Veel van geleerd. Ah, en daar is die lieve Paul van Vliet. 86 nu. Helemaal begaan. 'Och, jochie...' Daarna mag ik weer een uurtje liggen. Niet te veel lullen, want je moet de hele dag nog mee. Zal ik mijn chemo- pillen overslaan, om clean te blijven? Nee, komt wel goed. De uitzending begint. Ik word vanzelf meegezogen in het programma. Voor ik het weet ben ik aan de beurt. De proefopnames was ik bezig met camera, geluid en hoe ik het ging doen. Nu gaat mijn hoofd op blank, en laat ik alleen mijn hart zingen. 'Geweldig!' 'Fantastisch!' 'Ontroerend!' klinkt het na afloop. Ook floormanager Tommy komt me even omhelzen. Veertig jaar geleden werkte hij bij Sonja Barend, toen ik daar mijn tv-debuut maakte met Counting Sheep. 'Als dit mijn laatste grote tv-optreden is, is onze cirkel rond,' lach ik. En vlucht naar de kleedkamer want moet het even laten bezinken. Ook gitarist Laszlo is confuus. 'Dit is een waargemaakte jongensdroom. En dat je over twee jaar denkt: had ik er niet nóg meer van moeten genieten?' 's Avonds in Naarden doen we Hallelujah als toegift. Behoorlijk rock roll, als je moet spelen terwijl je op tv bent. Op de terugweg pak ik mijn mobieltje. Zo dan! Trending topic op Twitter! En iedereen zo positief! 'Zet 'm effe aan de kant,' vraag ik Laszlo, 'dan kijken we het clipje terug.' Wow. Dat licht! Dat geluid! Dat koor! Ook thuis zijn ze trots. 'Een groots cadeau,' vindt Daan. 'Zowel voor jou als voor je fans. En Matthijs was zo lief over je!' 'Jij ook bedankt,' klop ik mijn lichaam op de schouder. 'Hou nog even vol. Het wordt steeds mooier.' Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet: (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120