In de rij om kaartjes voor de Hulster Buut te bemachtigen II Hier komt Sint dit weekend aan Proef Terneuzen voortgezet 6 REISPROGRAMMA AMZ W'iïiuti- Terneuzen houdt ook na 2022 nog vijf jaar vast aan een systeem van nascheiding, ook al wordt de doel stelling van 100 kilo restafval per inwoner per jaar nog bij lange na niet gehaald. In 2020 zamelde de gemeente 285 kilo restafval per in woner in. Zestig procent van dat huishoudelijk afval werd geschei den. Dat is vijftien procent minder dan was voorzien. Terneuzen stapte vorig jaar over op een nieuwe wijze van inzame len. Waar tot dan toe plastic door de inwoners naar aparte containers kon worden gebracht, mocht het sindsdien weer in de grijze contai ner. Bij Afvalverwerking Rijnmond werd dit weer van het overige rest afval gescheiden. Terneuzen doet sinds vorig jaar samen met Borsele, Noord-Beve land en Reimerswaal mee aan deze proef. Reimerswaal stopt er alweer mee, omdat het niet lukt om de berg restafval te verminderen. Uit een onderzoek in opdracht van OLAZ (het Zeeuwse samenwer kingsverband voor het verwerken van huishoudelijk afval) bleek eer der dit jaar ook al dat het systeem van nascheiding nog niet veel winst oplevert. Ook in Terneuzen is er nog veel werk aan de winkel, maar de ge meente wil uit oogpunt van service niet alweer zo snel overschakelen op een nieuw systeem. De pilot loopt tot eind 2022, maar de gemeenteraad moest deze week wel al besluiten of er nog vijf jaar mee wordt doorgegaan. Daar is ruime meerderheid voor. Alleen D66 en de ChristenUnie stemden tegen. Wethouder Jurgen Vervaet denkt dat er onder meer nog veel winst is te halen als ook de bewo ners van hoogbouw in Terneuzen (zo'n 19 procent van het totaal aan woningen) hun gft-afval kunnen scheiden van het overige afval. Van wege de coronacrisis kwam het daar in 2020 niet van. Er is nog wel veel werk aan de winkel om de berg restafval te verminderen Daarnaast moet ook voorlichting, onder meer op scholen, gaan hel pen. Ook worden containers ge- chipt om beter te kunnen controle ren of ze wel voor de juiste spullen worden gebruikt. Daarnaast wordt bekeken of in woners die minder afval aanbieden kunnen worden beloond. De SGP vroeg in een motie hierbij rekening te houden met een- en meerper- soonshuishoudens. Het ligt im mers voor de hand dat huishoudens met meerdere personen ook meer afval aanbieden. Die motie werd door alle par tijen, behalve Sociaal Terneuzen, gesteund. De Hulster tonpraters hopen vol gend jaar weer te kunnen uitpak ken, in het weekend van vrijdag 18 tot en met zondag 20 februari 2022. In de nacht van woensdag op don derdag begon vanaf middernacht de online kaartverkoop en wie lie ver fysiek een kaartje koopt, kon aanschuiven in Den Dullaert. Traditioneel gaat op de elfde van de elfde de verkoop van start. Guust de Bock uit Hulst zit als eer ste al om tien uur in Den Dullaert achter een bakje koffie. ,,Dan weet ik zeker dat ik vier kaarten voor de vrijdagavond kan bemachtigen. Verder is het hier wel gezellig. Wat bijkletsen en kijken wie er nog al lemaal op de verkoop afkomt." Er druppelen zo'n vijftig belangstel lenden binnen. Klokslag 11.00 uur gaat de verkoop van start. Marlies de Vliegere wordt daarvoor bijge- staan door Ronnie van Goethem (Sloeber van Fiel van Camiel). Tonprater Tonny Verwer (Toon van Peet Vink) constateert wel dat veel vaste avondbezoekers nu Iedereen kijkt er echt naar uit om er met zijn allen een feestje van te maken kaarten reserveren voor één van de twee middagvoorstellingen. ,,Die mensen maken er echt een dagje uit van. Zo kunnen ze na de buut nog een hapje gaan eten." Voor ko mend festival heeft zich inmiddels ook een nieuwe spreker aange meld. Verwer: ,,Zes tonpraters, een dweilband en totaal ruim twee duizend bezoekers kijken er echt naar uit om er met zijn allen weer een feestje van te maken." Er zijn nog kaarten te koop via hulsterbuut.nl DIVERSE KERSTREIZEN! MARGRIET LIBELLE WINTERFAIR t DAGJE PARIJS IN KERSTSFEER 14 DE MUSICAL U vindt ons hele winteraanbod online op www.amz.nl Ook meer musicals: Sound of Music.. Disney's Aladdin! Breskens Sinterklaas komt zaterdag om 14.00 uur aan in de haven van Breskens, met een attentie voor de kinderen. Vanwege de corona maatregelen is er dit jaar geen op tocht door het vissersdorp. Hulst In Hulst arriveert de goedheilig man zondag om 14.00 uur aan het Stationsplein. Het is een door- stroomevenement: hij gaat van de Stationsweg, Gentsestraat, Grote Markt en Steenstraat naar de Kel dermanspoort. De dansgroep van Anneke Hamelink en Jenna de Beule treden onderweg op. Als af sluiting bouwt Sinterklaas met de Pieten een klein kinderfeestje aan de Keldermanspoort. Oostburg In Oostburg maakt Sinterklaas za terdag vanaf 14.00 uur een rondrit door het centrum vanaf de Breij- delstraat, samen met Pieten en dweilorkest De Brugse Dorpsmu zikanten. De rondrit eindigt bij het gemeentehuis, waar Liedjespiet voor muziek zorgt. Kinderen tot acht jaar kunnen voor het bordes staan, dat wordt omheind met hekken. Ouders mogen daarbui ten toekijken. Aardenburg Woonzorgcentrum Coensdike is zaterdag het vertrekpunt van Sin terklaas in Aardenburg om 14.00 uur. De Sint gaat samen met Ko ninklijke Muzieksociëteit Aarden- burgsche Fanfaren in optocht naar de Markt. Terneuzen Eveneens om 14.00 uur arriveert Sint zaterdag in de oude Veerha ven van Terneuzen. De Pieten band begeleidt de route naar de Markt en een uurtje later is er een pietendisco. Sas van Gent Sinterklaas wil zaterdag ook graag zijn entree maken in Sas van Gent, maar de organisatie wacht de pers conferentie van vanavond af om iets bekend te maken over het pro gramma. vrijdag 12 november 2021 Plastic nog jaren in de grijze kliko Inwoners van de gemeente Ter- neuzen mogen ook de komende vijf jaren hun plastic afval in de grijze container gooien. Maar de tijd dat ook groente- fruit- en tuinafval én kleine elektrische apparaten met het grootste gemak in diezelfde bak worden gemikt moet snel voorbij zijn. Raymond de Frel Terneuzen De fysieke kaartverkoop voor het Buutreednersfestival in Den Dullaert Hulst begon gisteren stipt om elf uur 's ochtends.. foto kelly thans ,,Eerst om een nummerken komen en dan wachten tot elf uur. Dan kun je één voor één aanschuiven om kaarten te kopen." Marlies de Vliegere (Tiele Kokien) had gisteroch tend de regie strak in handen bij de kaartverkoop voor het Buutreednersfestival in Den Dullaert. Edy de Witte Hulst Sieske de Flierefluiter in actie tijdens de vorige editie. -Tonny Verwer, tonprater 11 11 a Bezoek onze site voor kerstreizen naar oa. Düsseldorf, Keulen, Oberhausen, Brussel, Leuven, Maastricht of Brugge Margriet libel Ie 20, 23 en 25 november (alleen vervoer of incl. ticket) Het leukste overdekte winterfeest! Inspiratie, shoppen, workshops, culinair Zaterdag 18 december de musical Er is niets zo wonderschoon als de kerstetalages in Parijs! Zaterdag 5 februari, matinee, 1e rang Beleef het verhaal van volksheld Johan Cruijff in het nieuwe AFAS Theater MEER INFORMATIE? 80113-351551 ■reserveren@amz.nl AMZ.NL Sinterklaas komt dit weekend aan, als hij vanavond van het kabinet mag gaan. Hier komt de goedheiligman - hopelijk - langs in Zeeuws-Vlaanderen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53