Uw persoon Lij ke keuken 7 ,,Je krijgt nu nog even echte dorpshuiskoffie, maar dat gaat veranderen hoor!" Heidi Joosse heeft grote plannen met het dorpshuis in Baarland. genieten van Christian Fischbacher gordijnstoffen Van der Poeh BEHEERDER HEIDI JOOSSE BARST VAN DE PLANNEN VOOR THE CAMERONIAN Het dorpshuis in Baar land ziet er nu nog uit als veel andere dorpshuizen. Een voudige stoelen, kleedjes op de tafel, weinig op smuk: alles functioneel, neutraal van vorm en kleur. En dus zit de koffie in effen witte kopjes op even witte schoteltjes. De houten bar geeft wel wat gezelligheid. Maar voor Heidi Joosse is dat bij lange niet genoeg. ,,Ik ga het hele maal anders doen!" Heidi is sinds enkele weken de nieuwe beheerder van dorpshuis The Cameronian. Ze werd ge vraagd door de beheerstichting, nadat de vorige exploitant er be gin oktober mee stopte. En Heidi is een kleurrijk per soon. Dat merk je als je met haar praat en naar haar kijkt. Zo'n so ber dorpshuis, dat past niet bij haar. ,,Als dit mijn eigen winkel was geweest, had ik het hier knal roze gemaakt. Voor een dorpshuis kan dat natuurlijk niet. Maar ik zoek wel naar een mooie tussen weg." Dus denkt ze - samen met de gemeente Borsele - na over een nieuwe inrichting, over het op zetten van een gezellig terras en over opvallende, leuke dingen aan de muur. ,,Een beetje hotel-chic, daar hou ik wel van." Ook de me- nukaart gaat veranderen. ,,Ik maak er hier weer fietscafé van, je moet hier lekker kunnen lunchen en ijsjes komen eten." Taarten Taart, cupcakes, donuts en andere lekkere zoetigheid zijn binnen kort óók te krijgen in het dorps huis. Want dat Heidi 'ja' zei op het verzoek van de stichting, heeft alles te maken met haar ei gen bedrijf. Met 'Taarten van Heidi' bakt ze lekkere dingen, heeft ze een foodtruck en ver zorgt ze workshops. Haar bedrijf is vanaf nu onlosmakelijk verbon den met het dorpshuis. ,,Ik kan Als dit mijn eigen winkel was geweest, had ik het hier knalroze gemaakt hier in de keuken mijn taarten bakken. Maar dit is ook een prima locatie voor workshops. En bij feesten die mensen hier geven, kan ik zelf een deel van de cate ring verzorgen." Want feesten en andere activi- teiten, die moeten terugkomen in het dorpshuis, waar het de afgelo pen jaren wat dat betreft nogal stil was. ,,Het werd wel gebruikt door de verenigingen hier, maar daar bleef het wel bij. Ik heb heel veel ideeën. Ik heb al een 'vrijdag middagborrel' ingevoerd, maar ik denk ook aan dinner shows en 'eten wat de pot schaft'." Natuurlijk wil Heidi daarmee in eerste instantie de mensen uit Baarland binnenhalen. Maar ze heeft ook de ambitie om inwo ners van omringende dorpen te trekken. ,,En wat dacht je van die duizenden gasten van camping Scheldeoord, hier vlakbij? Voor bijzondere dingen willen mensen best een stukje rijden. Nou, die bijzondere dingen ga ik ze geven." Vader Heidi treedt daarmee in de voet sporen van haar vader, die tot een jaar of vijf geleden beheerder was van het dorpshuis. ,,Hij probeerde er ook echt iets van te maken, nam allerlei initiatieven. Ik denk dat de stichting daarom ook bij mij terechtkwam. Bovendien woon ik al heel lang hier in het dorp. Mensen kennen mij, gun nen me dit. Dat maakt de drempel om binnen te komen toch een stukje lager." K5k\\\ Home textiel Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl By SSK Keukenstudio SSK Keukenstudio vrijdag 12 november 2021 BE 'Weg met die saaie dorpshuissfeer' Martijn de Koning Baarland - Heidi Joosse, beheerder woonexperts Heidi Joosse gaat de exploitatie van het dorpshuis combineren met haar taartenbakbedrijf. foto marcelle davidse Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Fotorealistisch ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Korte lijnen Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 SSK-KEUKENSTUDIO.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52