Laatste fotozaak stopt ermee Gezocht chauffeur kranten bezorging omgeving Zieikzee krantenbezorgen.nl 7 INTOCHTEN IMPROVISEREN Organisaties van Sint-intochten moeten vanwege corona creatief en flexibel zijn. Toch hoeven kinderen niet in de piepzak te zitten. Sint en zijn - grotendeels zwarte - Pieten zijn volop actief. Interesse? Mail naar: peter.van.saane@dpgmedia.nl In Ouwerkerk worden kinderen tot twaalf jaar volgende week vrijdag om half vier op de Ring verwacht. De vertrouwde locatie waar traditionele Pieten kinderen verwennen met snoep en ca deaus. Ook op Bru (20 november) zijn er genoeg activiteiten. De goedheiligman komt om 14 uur aan op de Havenkade. Er zijn daarnaast drie activiteiten geor ganiseerd: kinderen kunnen handtekeningen van verspreide Pieten verzamelen en na die pie- tenjacht is er in het dorpshuis meer te doen. Het gaat iets anders dan andere jaren, maar is zeker niet minder leuk ,,Een waanzinnig sprookjes concert. Speciaal voor Sinterklaas komen bekende sprookjesfiguren samen voor een spetterend en muzikaal avontuur", aldus de or ganisatie. Kaartjes (3 euro) voor dit optreden zijn vanaf morgen te koop via de basisscholen, Koeke- loere, Lena's Tabaksshop of aan de deur. ,,Iedereen is welkom, je hoeft echt niet uit Bruinisse te komen." Een andere activiteit is de clinic van baltovenaar Jeand Doest op het schoolplein van De Meerpaal, hier is wel een kaartje voor nodig. Voor kinderen vanaf groep 5 hebben de Pieten samen met De Pul Soosiaal een bingo ge organiseerd. Afzettingen Enkele dorpen zijn nog in af wachting. Burgh-Haamstede weet dat de aankomst op 20 no vember is maar hoe die verloopt is nog ongewis. Dreischor ver wijst voor het laatste nieuws naar: www.sinterklaas-drei- schor.nl. Zierikzee weet wel al meer, daar komt Sint volgende week zaterdag op een speciale manier aan: per boot. Let wel, een rijdende boot. Tussen 14 en 16 uur is hij met gevolg te zien in de bin nenstad. Iedereen kan komen kij ken, de coronapas is niet nodig. Eerder liet de organisatie weten dat een traditionele intocht met boot en aankomst in de Nieuwe Haven er niet inzit. ,,Te veel gedoe met afzettingen en de corona- check", aldus Taco Meeles. In Nieuwerkerk is er op 27 no vember een Sinterklaasfeest in het dorpshuis. ,,Er komt een thea ter", aldus de Oranjevereniging. Er wordt nog iemand gezocht om te filmen voor de livestream. In Brouwershaven kwam pietenpost Iedereen is welkom, je hoeft echt niet uit Bruinisse te komen Ali Pankow Zierikzee Noomen vestigde zich in 1977 in Zierikzee in de voormalige bak kerswinkel van Van Liere aan de Oude Haven. ,,Het was het begin van mijn loopbaan als zelfstandig ondernemer. Voorheen was ik werkzaam geweest in loondienst. Na een jaar wilde ik het pand aan de Oude Haven zelf kopen, maar de vraagprijs vond ik veel te hoog. Toen ben ik op zoek gegaan naar een pand in de binnenstad en vond dat dus aan de Korte Sint Janstraat'', vertelt Noomen. Hij blikt terug op een mooie loopbaan als fotograaf en consta teert dat hij in zijn vak soms met fa milies is meegegroeid. ,,Van Ma rieke Bos bijvoorbeeld maakte ik destijds de trouwreportage van haar ouders. Zij werkte later bij mij in de winkel en later werkte ook haar dochter hier en zij zit ook nog in het bestuur van het Cameramu seum.'' Noomen is inmiddels 69 jaar en heeft het besluit tot stoppen vrij impulsief genomen, vertelt hij. ,,Mijn vrouw Tonny en ik kampen beiden met gezondheidsproble men en moeten met regelmaat voor onderzoek naar het ziekenhuis. Het wordt allemaal te zwaar. Twee we ken geleden heb ik op een ochtend plotseling gezegd dat we er op 13 november mee gaan stoppen. We Twee weken geleden heb ik plosteling gezegd dat we ermee gaan stoppen doen zaterdag aan het einde van de dag gewoon de deur dicht. Natuur lijk zal dat best een beetje pijn doen. We gaan geen uitverkoop houden. Dat komt in de loop van de tijd wel als we bijvoorbeeld nog eens naar beurzen gaan.'' Bob Noomen gaat zich nog wel op de achtergrond bezighouden met het tegenovergelegen Camera museum in de Kort Sint Janstraat. binnen, met op rijm de bood schap: ,,Het zat er dus aan te ko men, en we zijn niet geheel ver rast. Maar het blijft verdrietig nieuws: Sints intocht in Brou wershaven is volledig afgelast." Als troost rijden Sint en zijn pie ten wel door Brouw heen. Dat ge beurt morgen tussen 10 en 13 uur. ,,Het gaat iets anders dan andere jaren, maar is daarom zeker niet minder leuk." 's Ochtends kranten bezorgen voor 07.00 uur, zaterdag voor 08.00 uur Verdienste ca. 900,- per vier weken Gratis de krant lezen In bezit van auto en geldig rijbewijs Minimumleeftijd 18 jaar vrijdag 12 november 2021 Sint en Piet krijgen een creatief welkom Gerrit van Loon Zierikzee -Organisatie intocht Brouwershaven -Organisatie intocht Bruinisse Met de sluiting van Foto Bob Noomen in de Korte Sint Jans traat 4 in Zierikzee verdwijnt za terdag de laatste fotozaak op Schouwen-Duiveland. ,,Er komt een einde aan een periode van 44 jaar en dat is best emotio neel'', erkent Noomen. -Bob Noomen, eigenaar fotozaak Sinterklaas tijdens de intocht in Zierikzee twee jaar geleden. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50