Philippine bekert door Kampioenschap is het doel voor Leijnse en DZK ZEELAND 13 Ook Kloetinge en Goes eruit mm Barendrecht-Stedoco niet ge speeld. De zestien aanwezige spe lers bij Hoek werden gisteravond voor de training bijgepraat door voorzitter Art van der Staal en Fer- die Hermans, lid van de techni sche commissie. Interim-trainer ,,De kans is aanwezig dat Kenny Verhoene nog een tijdje geen trai ning kan geven'', vertelde Van der Staal. ,,We weten niet of hij dit jaar nog aanwezig kan zijn en hebben de groep verteld dat we nu door schakelen. We hebben een seri euze kandidaat op het oog en ho pen maandag een nieuw gezicht op het veld te hebben. Hopelijk met een nieuwe assistent, die ook interesse heeft om volgend sei zoen het tweede elftal te trainen.'' Een tweede elftal is er dit sei zoen niet in Hoek, omdat de club daar te weinig spelers voor had. De beleidsbepalers zitten nu in een lastige spagaat. Kiezen ze - op nieuw - voor een tijdelijke oplos sing, tot het einde van het seizoen, om daarna met bijvoorbeeld Ro gier Veenstra een nieuwe start te maken? Of komt er een trainer die meteen voor anderhalfjaar tekent? De laatste optie zou betekenen dat er in samenspraak met die trainer ook meteen werk kan worden ge maakt van de selectie voor volgend seizoen. Dat zal de komende tijd eigenlijk al moeten gebeuren, wil Hoek niet naast potentiële aan winsten voor komend seizoen grijpen. Als er de komende tijd wél ge woon gevoetbald kan worden, dan is de kans groot dat Hoek op een doordeweeks avond de uitwed strijd tegen VVSB in Noordwijker- hout moet inhalen. De KNVB wil dat nu afgelaste wedstrijden vóór de start van de tweede competitie helft (zaterdag 15 januari) zijn in gehaald. De vorige week afgelaste wedstrijd Hoek-DVS'33 wordt ver plaatst naar zaterdag 18 december. VVSB-Hoek zou zomaar op dins dag 23 of woensdag 24 november gespeeld kunnen worden. De afgelopen dagen werden de trainingen door Gert-Jan van Lei den (maandag) en Niels Slager (dinsdag) geleid. Gisteravond stonden ze samen op het veld, ook omdat Van Leiden geen verplich tingen had bij zijn club FC Dau- wendaele. Het zou zomaar eens de laatste keer geweest kunnen zijn voor het Walcherse duo, omdat Hoek dus maandag hoopt een nieuw trainersduo te kunnen pre senteren. Menno Kole Vlissingen Breskens-trainer Soufian Dooms kende wat personele problemen: ,,Door blessuregevallen en spelers die nog herstellende zijn van co rona zat ik zelf vandaag ook bij de selectie.'' Philippine-trainer Carlo van Grimberghe was vooral con tent met de eerste helft van zijn ploeg. Hij zag Joey dos Santos twee keer scoren: 0-2. ,,En hij moest ei genlijk een hattrick maken.'' Na de rust tekende Jan Meijaard namens Breskens al vroeg voor de 1-2. Hal verwege de tweede helft ontstond een opstootje. ,,Er werd wat ge duwd en getrokken'', aldus Van Grimberghe. Het resulteerde in een rode kaart voor Philippine-speler Kevin Nielen. Dooms zag de 2-2 van Breskens afgekeurd worden en moest zelf nog tien minuten het veld in na een blessure bij één van zijn spelers. Ondanks dat de bezoe kers het laatste kwart met een man minder moesten uitspelen, wist Philippine toch nog te scoren. Hai- tam Kadiri bepaalde de eindstand op 1-3. ,,Balen, er had meer ingeze ten'', aldus Dooms. Vierdeklasser IJzendijke bleekzo- als verwacht niet opgewassen tegen hoofdklasser Halsteren. Het werd een eenvoudige 6-0-zege voor de West-Brabanders. ,,De jongens hebben het goed gedaan. Hard ge werkt en proberen voetballen. Maar het niveauverschil is natuurlijk erg groot met een hoofdklasser'', aldus trainer David Almekinders. Halver wege stond het slechts 2-0 voor de Halsteren. Namens Halsteren was Nishant Jagernath drie keer trefze ker. Nassim Asrih, Fouad Idabdel- hay en Pim Bouman zorgden voor de andere drie treffers. De bekerwedstrijd tussen WIK'57 en WHS werd afgelast we gens coronaperikelen bij WIK'57. Het duel in de tweede ronde van de districtsbeker zou gisteravond in Kerkwerve gespeeld worden. ,,Een eventuele onderbreking door corona leeft bij ons nog hele maal niet hoor. We geven iedere training en wedstrijd alles en zien vanzelf wel wat er op ons afkomt. We zijn vooral bezig met de ont moeting met Katwijk, dat wordt een pittige wedstrijd. Van tevoren dachten we al dat we zeker mee zouden doen in de bovenste re gionen, maar het was toch af wachten. Er zijn een aantal nieuwe ploegen in de competitie gekomen, die we eigenlijk niet goed kenden. Tot dusverre gaat het geweldig. We hebben alles ge wonnen in de competitie en niet tegen de zwakste tegenstanders. Katwijk is een van de sterkere ploegen, dus dan moeten we er zeker weer staan." Topschutter Of DZK in de sterkste opstelling kan spelen, is nog afwachten. Aanvoerder en topschutter Bas van Houwelingen is onzeker door een gebroken pink. Afgelopen weekend leidde dit echter niet tot puntverlies. ,,Geloof me, we wil len niets liever dan dat Bas mee doet. Maar als het niet lukt, heb ik nog steeds alle vertrouwen dat we winnen. We zijn een hecht team, dat heel goed op elkaar ingespeeld is. Veel van de jongens spelen al jaren samen. Ik ben één van de oudjes, want speel al zeventien jaar in het eerste team. Ze zijn de komende jaren ook zeker nog niet van me af. Het blijft een geweldige sport en op zo'n mooi niveau spe len is heerlijk. Zo lang als mijn va der ga ik het trouwens niet in het eerste volhouden hoor. Hij stopte pas toen hij 55 jaar was." De afgelopen seizoenen blonk DZK vooral uit in het defensieve gedeelte. Vaak stond de ploeg dan ook hoog in de ranglijst met min ste tegendoelpunten. Qua zelf ge scoorde doelpunten was er echter nog genoeg ruimte voor verbete ring. Dit jaar lijkt hier verandering in te komen. ,,We leggen in de trainingen veel meer de nadruk op het aanvallen. We hebben onze zoneverdediging de afgelopen ja ren tot in de perfectie geoefend. Dit konden we vooral doen, om dat we een geweldige keeper heb ben (neef Mees Leijnse). Het mocht dus wel eens een keer fout gaan, want we hadden altijd nog het extra slot op de deur. Tot nu toe zijn we lekker aan het scoren, dus het gaat de goede kant op.'' Promotie Twee seizoenen geleden had DZK eigenlijk al mogen promoveren naar de eerste klasse. In het afge broken coronaseizoen stonden ze op een plek die recht geeft op pro motie. Bewust is er toen voor ge kozen daarvan af te zien. ,,We wa- We hadden altijd nog het extra slot op de deur, onze keeper Mees ren toen net begonnen met een aantal jonge jongens in te passen. We dachten dat het beter was om ze wat meer tijd te geven om te wennen aan het niveau. Daarnaast is het ook gewoon veel mooier om een kampioenschap écht te win nen. Laat het dit seizoen maar ge beuren dan." Routinier Sjoerd Leijnse met op de achtergrond in het bad zijn teamgenoten van DZK. foto lex de meester vrijdag 12 november 2021 GO lastige situatie 'ai r-V'> K' .v* 5» «38» VLISSINGEN Ook Goes en Kloetinge komen dit weekend niet in actie. Voor Goes is het eveneens de tweede week op rij dat de wedstrijd wordt ge- canceld. De derdedivionist zou Sparta Nijkerk ontvangen, maar die ploeg kampt met co ronaperikelen. Eersteklasser Kloetinge zou tegen Oranje wit spelen. De ploeg van Mar cel Lourens hoopt dinsdag wel weer in actie te kunnen komen, dan in de beker tegen Yerseke. Philippine heeft gisteravond de bekerwedstrijd tegen Breskens met 1-3 gewonnen. Na de rust ontvlamde de Zeeuws-Vlaamse derby en dat resulteerde in een rode kaart voor de bezoekers. IJzendijke ging met 6-0 onderuit bij Halsteren. Bijna geen enkele sportploeg zit natuurlijk te wachten op een onderbreking van het seizoen door corona. Een team dat dit al helemaal niet doet is het eer ste herenteam van DZK. De Vlissingse waterpoloërs zijn fantastisch aan het seizoen be ginnen met het maximale aan tal punten uit vijf competitie wedstrijden. Ook in het beker toernooi ligt het team uitste kend op schema. Sjoerd Leijnse (33), oudgediende van het team, kijkt dan ook uit naar de topper van morgen in de tweede divisie. In het Vlis- singse Vrijburgbad is Katwijk dan de tegenstander. Bas Dingenouts Vlissingen - Sjoerd Leijnse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41