WIM HOFMAN Lezen This Beautiful Mess keert na tien jaar terug om te blijven krantenbezorgen.nl 9 Kom ons team versterken bij jou in de buurt! Interesse? Meld je aan! boom boom boom boom boom boom boom beer boom boom boom boom boom boom boom Soms moet je eenvoudig beginnen, ook bij het leren le zen. Bijvoorbeeld met het leren van het alfabet of met een voudige woorden zonder hoofdletters (al moet je die tegen sinterklaas toch wel kennen, in ieder geval je eigen letter). woorden die opeens betekenis krijgen en als je bijvoorbeeld de letters b-o-o-m leest denk je opeens aan een boom en zie je als het ware een boom voor je opgroeien. En als je oplet en doorleest zie je misschien ook wel ergens een beer. Le zen lijkt, zeker in het begin, haast tovenarij. Ook later blijft het wonderbaarlijjk. Je opent bijvoor beeld een boek, de kaft is een deur, en dan stap je een an dere wereld binnen, waarin je, als je de regels volgt, een bij zondere reis maakt, dingen gaat zien en begrijpen en ge dachten leest. Meestal is lezen een stille, wat stiekeme en eigenaardige bezigheid, waarbij je gedachten op gang ko men en waarbij je van alles en nog wat verwerkt. Zeeuwse Boek waarin extra aandacht wordt gevestigd op boeken die hier in Zeeland zijn geschreven of gemaakt, want ook hier in Zeeland wonen en werken schrijvers en il lustratoren en fotografen en ook buiten de regio worden wel boeken geschreven die in Zeeland spelen of die de ge schiedenis van Zeeland vertellen. Er is hier zelfs een literair tijdschrift dat juist een jubileum heeft. Het begon ooit als een gestencild blaadje, maar het is inmiddels uitgegroeid tot een mooie en degelijk uitgegeven periodiek met de wonderlijke en raadselachtige naam Ballustrada. Het bestaat nu vijfendertig jaar en het tijdschrift stimuleert het schrij ven en het lezen. Snel bijverdienen en tijd overhouden? This Beautiful Mess begon als een vriendenbandje met twee jongens uit Vlissingen en twee uit Goes. Het debuutalbum Falling on deaf ears uit 2001 trok internationale aandacht. De band won muziekprijzen, speelde op grote podia en festivals maar stopte in 2011 abrupt. De le den kozen voor andere projecten en maatschappelijke carrières. Tot er twee jaar geleden opeens een berichtje kwam uit Duitsland: of ze interesse hadden in een reü nietour. ,,Tot mijn verbazing zei ie dereen ja", lacht zanger/gitarist Ar jen van Wijk. ,,'Hebben jullie tijd dan?', vroeg ik. 'Dat maken we', was het antwoord. In de oefenruimte bleek de oude chemie er nog altijd te zijn. Ik heb er geen verklaring voor, maar toen we merkten dat we het onveranderd leuk vonden, zei den we: dan kunnen we net zo goed nieuwe liedjes gaan schrijven." Op de verbazing dat ze 'het' nog hadden, volgde toch het 'puzzelen en modderen', bekent Van Wijk. In de studio keerde de blijdschap te rug en dus ligt er nu het album: Se cond Mountain Songs. Nieuw werk, dat alweer anderhalfjaar oud is. Het album is al in juli 2020 opgenomen, maar wordt vanwege corona uitein delijk pas vandaag gelanceerd en een dag later gepresenteerd met een concert in de Grote Kerk in Veere. Hij grinnikt: ,,We hadden geen slechter moment kunnen kie zen voor onze comeback." Hoewel, de tij d heeft geen vat ge kregen op This Beautiful Mess. Of het moet zijn dat de liedjes nog be ter, mooier, diepgaander zijn. ,,Deze nieuwe nummers hadden we tien, twintig jaar geleden niet kunnen maken", stelt hij. ,,We zijn verder gegaan waar we in 2010 zijn opgehouden, maar zijn minder eendimensionaal. Alles is gelaag- der, complexer, zonder clichés." De urgentie van de liedjes zou je kunnen afleiden uit een titel als At ease with the chaos of our time; of uit de tekst van All the leaves fly for us, waarin het gaat over 'nieuwe din gen die nodig zijn om ons door deze tij d heen te slepen'. ,,Zo bezien lijken ze voor deze coronatijd ge schreven, maar nee, daar hebben ze niks mee te maken.", zegt hij. ,,Dat is wel het mooie van muziek: ieder een kan ergens iets anders in horen wat hem of haar raakt." Herkennen Nou heeft This Beautiful Mess ook nooit hap-slik-weg-muziek willen maken. In de nieuwe single Bright abyss is de gelaagdheid goed hoor baar. ,,Het klinkt eenvoudig, maar er zit zo veel in wat we voorheen nooit hadden gekund. We willen dat mensen het herkennen als This Beautiful Mess maar ook horen dat we muzikaal niet stilstaan. De co meback is dus ook geen reünie waarin we een oud kunstje herha len. We zijn terug om te blijven." This Beautiful Mess brengt het nieuwe album Second Mountain Songs vandaag uit. De presenta tie vindt morgen plaats tijdens een concert in de Grote Kerk in Veere. Aanvang: 20.30 uur, en tree: 15 euro. Prima verdienste per vier weken Startpremie 200,- na drie maanden Gratis deze krant lezen Bezorgen van ma. t/m vrij. voor 07.00 uur, zat. voor 08.00 uur Alleen zaterdag bezorgen? Dat kan ook! Alle leeftijden maar tenminste 15 jaar premie vrijdag 12 november 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Jaren geleden schreef ik voor beginnende lezers de vol gende tekst: zoek de beer in het bos Lezen is een wonderlijke bezigheid. Je ziet letters en Deze week hebben we hier in Zeeland de Week van het Na een pauze van tien jaar pikt This Beautiful Mess moeiteloos de draad weer op. De Zeeuwse band is terug om te blijven, zegt frontman Arjen van Wijk. ,,Mys- terieus hoe de muzikale klik er meteen weer was." Maurits Sep Veere This Beautiful Mess bestaat (vlnr) uit Stefan van Maurik (bas), Axel Kabboord (elektrische gi taar), Lydia van Maurik-Wever (zang en toetsen), Arjen van Wijk (zang en akoesti sche gitaar), René de Vries (drums). FOTO HEIDI DE GIER I: i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37