Parkeren in gemeente Veere goedkoper voor eigen inwoners Motie van wantrouwen tegen Maas verworpen 6 Bedoeld voor 'spoedzoekers' REISPROGRAMMA AMZ \Y iïil<!i- De tijdelijke woningen zijn be doeld voor bijvoorbeeld mensen die vanwege een scheiding op straat komen te staan. Dat kunnen alleen staanden zijn, maar ook moeders of vaders met kinderen. Ook status houders (asielzoekers die een ver blijfsvergunning hebben gekregen) komen in aanmerking. Door het ge brek aan sociale huurhuizen wonen Het moet wel kwaliteit uitstralen, dus we gaan geen containers stapelen zij onnodig lang in het asielzoekers centrum, waardoor daar weer te weinig plaats is om nieuwe asiel zoekers op te vangen. Starters val len volgens de gemeente in prin cipe buiten de doelgroep. Hoeveel 'spoedzoekers' er in Middelburg zijn, durft projectleider Jos Kouwer niet te zeggen. ,,Met vijftig woningen kunnen we niet de volledige doelgroep bedienen, maar we laten in ieder geval zien dat we iets doen voor mensen die dringend ruimte nodig hebben." Het gaat om vijftig studio's van ongeveer 35 vierkante meter met een eigen badkamer en keuken. Ze worden gebouwd in meerdere eta ges, maar hoe hoog het complex wordt, is nog niet bekend. ,,Het moet wel kwaliteit uitstralen, dus we gaan geen containers stapelen", benadrukt Kouwer. De gemeente heeft gezocht naar een geschikte plek en denkt die te hebben gevonden aan de Stromen- weg, tussen de Turkse moskee en de kerk van het Leger des Heils. ,,De ruimte is groot genoeg en ligt dicht bij voorzieningen als winkels en openbaar vervoer", legt Kouwer uit. De open ruimte is bedoeld voor gebouwen met een maatschappe lijke functie en niet voor huizen. Het bestemmingsplan moet dus geschikt worden gemaakt, maar de gemeente wijst erop dat het niet om definitieve huizen gaat die veertig jaar blijven staan, maar om tijdelijke, voor maximaal vijftien jaar. Of de woningen voor spoed- zoekers er daadwerkelijk komen, hangt ook nog af van de kosten. De gemeente en Woongoed Middel burg gaan nu onderzoeken of de bouw financieel haalbaar is. ,,We maken het voornemen nu toch al bekend, om transparant te zijn naar iedereen. De mensen in de buurt zijn donderdag geïnformeerd en we hebben ook gesproken met verte genwoordigers van de moskee en het Leger des Heils. De eerste reac ties zijn positief." Wanneer bekend moet zijn of de bouw doorgaat en wanneer de hui zen dus beschikbaar komen, durft Kouwer niet te voorspellen. ,,We hebben daar geen deadline op ge zet." Mede dankzij zijn inzet besliste de gemeenteraad woensdagavond laat dat ook de visite-app in de wintermaanden gratis wordt. Mensen die in die maanden op be zoek gaan bij familie of vrienden in Domburg, Veere en Zoutelande hoeven dan geen cent te betalen om te parkeren. Buiten de winter maanden blijft het 0,5 cent per mi nuut. Er gebeurde woensdagavond iets bijzonders tijdens de Veerse raads vergadering. Voor het eerst in de geschiedenis van dit college van CDA, DTV en PvdA/GL vormden de raadsleden van coalitie en op positie een front. Samen besloten ze dat het parkeerregime minder duur moet worden voor de eigen inwoners. Die eensgezindheid zorgde voor een brede glimlach bij Sylvia Sparreboom (DTV). ,,Het is prettig om zo met elkaar samen te werken." Ondanks het dringende advies van wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) om een aantal amendementen van de oppositie af te wijzen steunden de coalitie partijen ze toch. Het leidde er zelfs toe dat fractievoorzitter Marin van den Berge (VVD) aan het slot van het debat zei dat haar partij het aangepaste voorstel kon steunen. ,,Hoewel we het niet eens zijn met in het verleden genomen besluiten en de tarieven zien we nu wel veel verbeterpunten." Zij was een van de raadsleden die het afgelopen jaar heel fel van leer trok tegen het nieuwe parkeerregime en bleef ha meren op aanpassingen. Het lukte de oppositie niet om de coalitiepartijen in alles aan hun kant te krijgen. Een voorstel om ervoor te zorgen dat inwoners een gratis parkeervergunning krijgen om overal in de gemeente te kun nen parkeren, haalde het niet. Dat komt vooral omdat wethouder Wisse benadrukte dat dat juri disch nu eenmaal niet kan. ,,Je mag je eigen inwoners in gelijke geval len niet bevoordelen boven bij voorbeeld mensen uit Middel burg." Marco Wisse is blij dat het is ge lukt als gemeenteraad samen het parkeerregime wat bij te stellen en zo de leefbaarheid te bevorderen. Hij denkt dat dat komt omdat een jaar lang talloze malen door heel veel mensen is gewezen op de te hoge tarieven en de benadeling van de eigen inwoners. ,,Het is het verhaal van de druppel en de steen. Ieder keer weer wezen mensen er op dat bijstelling nodig is, dat er niet genoeg is geparticipeerd, niet genoeg is gecommuniceerd. Iedere keer hebben wij als oppositie ge probeerd om op basis van argu menten die coalitie mee te krijgen. Dat is nu eindelijk gelukt." HAARVERLIES EN (BEGINNENDE) KAALHEID k a p s alojT_U haarwerken DIVERSE KERSTREIZEN! MARGRIET LIBELLE WINTERFAIR t DAGJE PARIJS IN KERSTSFEER 14 DE MUSICAL U vindt ons hele winteraanbod online op www.amz.nl Ook meer musicals: Sound of Music.. Disney's Aladdin! Een ruime meerderheid van de Veerse gemeenteraad verwierp met vijftien tegen vier stemmen woensdagavond de motie van wantrouwen tegen wethouder Chris Maas (PvdA/GL). Die was ingediend door de fracties van VVD en HvV, omdat hij de raad onvolledig en te laat zou hebben ingelicht over alle ontwikkelingen rondom de plannen van Dormio om bij Biggekerke een hotel-re sort te bouwen. We zijn volstrekt transparant geweest, zo zei de wethouder tij dens een lang betoog waarbij hij zich voor het eerst uitvoerig ver- dedigde tegen de beschuldigin gen. Ook stelde hij dat het voltal lige college van burgemeester en wethouders dat ook vindt. Open kaart Maas benadrukte dat hij de raad steeds passend heeft geïnfor meerd. Wel bracht hij naar voren dat hij niet steeds open kaart kon spelen, omdat het om een heel ge voelige en ingewikkelde kwestie gaat. ,,Onderhandelen doe je niet in de raadzaal want er zijn heel grote belangen mee gemoeid." Hij zei ook dat tijdens een besloten vergadering informatie is gedeeld over de juridische en financiële ri sico's en die zijn enkele dagen daarna ter inzage gelegd. vrijdag 12 november 2021 Middelburg wil tijdelijke woningen WA Middelburg wil vijftig tijdelijke woningen bouwen naast de moskee aan de Stromenweg. Op deze manier hoopt de gemeente samen met woningcorporatie Woongoed Middelburg iets te doen aan de lange wachtlijst van mensen die met spoed een wo ning zoeken. Maurits Sep Middelburg - Jos Kouwer, projectleider Inwoners uit het middengebied van de gemeente Veere kunnen volgend jaar gratis parkeren in een kustkern als ze maar duide lijk maken dat ze een sociale binding met bijvoorbeeld Zou- telande hebben. ,,Als ze daar moeten zijn omdat hun be jaarde moeder daar woont", aldus raadslid Marco Wisse (SGP/CU). Emile Calon Domburg Win zelfvertrouwen met één van onze haarwerken: 100% Europees haar dat natuurlijk voelt en beweegt. Ideaal draagcomfort. Ook voor alopecia problemen Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Bezoek onze site voor kerstreizen naar oa. Düsseldorf, Keulen, Oberhausen, Brussel, Leuven, Maastricht of Brugge Margriet libel Ie 20,23 en 25 november (alleen vervoer of ind. ticket) Het leukste overdekte winterfeest! Inspiratie, shoppen, workshops, culinair de mus ca Zaterdag 18 december Er is niets zo wonderschoon als de kerstetalages in Parijs! Zaterdag 5 februari, matinee, 1e rang Beleef het verhaal van volksheld Johan Cruijff in het nieuwe AFAS Theater MEER INFORMATIE? S0113-351551 reserveren@amz.nl ©AMZ.NL Emile Calon Domburg Raadsleden overleggen met elkaar over aanpassingen van het parkeerbeleid. foto emile calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34