Zeeland steeds meer in trek om te wonen 11 Sandra H. mag zieke moeder niet bezoeken ZEELAND 3 IN NIEUWE PROVINCIE A Sinds vorig jaar groeit Zeeland harder dan voorheen. De corona- pandemie versterkt een trend die al langer gaande is: de provincie is meer in trek om te wonen. Zeeland kreeg er vorig jaar 1912 inwoners bij. In de jaren ervoor waren dat er nooit meer dan 750. Om te achterhalen wat er aan de hand is, heeft de Provinciale Com missie Wonen onderzoek laten doen door I&O Research. De uit komsten maken duidelijk dat de coronapandemie zeker een rol speelt. De opkomst van thuiswer ken maakt het eenvoudiger om verder van het werk te wonen. Daardoor kiezen meer mensen welbewust voor rust en ruimte. Volgens de onderzoekers is de trend al in 2017 ingezet. De corona- pandemie, het thuiswerken en de druk op de woningmarkt hebben die versterkt. De grootste groep nieuwkomers bestaat uit mensen in de categorie twintig tot veertig jaar, afkomstig uit de grote steden of de gebieden die grenzen aan Zeeland. Supermarkt De nieuwe Zeeuwen strijken veelal neer in Goes, Middelburg, Vlissingen en Zierikzee. Dat geldt ook voor dorpen die nog over ba sisvoorzieningen beschikken, zo als een basisschool en een super markt. Schouwen-Duiveland en vooral Tholen zijn op dit moment opvallend populair, vanwege de gunstige ligging ten opzichte van de Randstad. Voor Schouwen- Duiveland gaat het deels om ook een administratieve kwestie. Tij dens de lockdown schreven meer mensen met een tweede woning zich in bij de gemeente, omdat ze er vaker verbleven. De grote vraag is in hoeverre de trend zich blijft voortzetten en wat dat betekent voor de Zeeuwse wo ningmarkt. Dit jaar lijkt er opnieuw sprake van een stevige groei. Begin oktober telde de provincie 1358 in woners meer dan begin dit jaar. Toch durven de onderzoekers nog niet te voorspellen hoelang de trend aanhoudt. Het aantal men sen dat overweegt naar Zeeland te verhuizen is per saldo niet groter dan vóór de coronapandemie. Van alle mensen in de regio's rond de provincie die verhuisplannen heb ben, zoekt 5 procent een woning in Zeeland. Op langere termijn lijkt geen enorme groei te ver wachten. Je bouwt een heel nieuw leven op. Ik zou niet meer terug willen Advocaat Pieter van de Kerkhof diende gisteren tijdens een voorbe reidende zitting het verzoek in om de voorlopige hechtenis van H. te schorsen. ,,Haar moeder is één van de weinige mensen met wie mijn cliënte nog contact heeft. Dat ze nu ziek is, doet haar veel. Ze wil haar graag weer zien'', zei Van de Kerk hof. H. zit al sinds 9 februari vast en weet volgens het Openbaar Minis terie alles over de dood van de Oostburgse Ichelle van de Velde (29), van wie na een maandenlange vermissing het lichaam in delen werd teruggevonden. H. was een bekende van Ichelle en wordt ver dacht van moord. De officier van justitie merkte gisteren op dat de 45-jarige H. en haar 79-jarige moeder al sinds 2018 geen contact meer met elkaar had den en hij vroeg zich sterk af of de situatie wel urgent genoeg is. „Waarom volstaat videobellen niet? Haar zoon kan een telefoon meene men en verbinding leggen.'' Volgens Van de Kerkhof was het contact tussen moeder en dochter verbroken omdat H's ex-partner dat verboden had. Sinds H. vastzit, is de band met haar moeder weer her steld en bellen ze regelmatig met el kaar. H's moeder lijdt aan leukemie Haar moeder is één van de weinige mensen met wie mijn cliënte contact heeft en wordt nu in een Belgisch zieken huis behandeld aan een long- en keelontsteking. Als dat achter de rug is, krijgt de vrouw chemothera pie. Na een kort, besloten overleg deed de rechtbank waar de officier om vroeg: afwijzen van het schor- singsverzoek. ,,Er moeten bijzon dere, zwaarwegende omstandighe den zijn om bezoek toe te staan. Daarvan is nu geen sprake. Dat is anders als iemand op korte termijn zou komen te overlijden. Zo'n be zoek kun je dan misschien nog maar één keer brengen", zei de rechter. Het delict waarvan H. ver dacht wordt, is volgens de recht bank te ernstig om onder de hui dige omstandigheden toe te staan dat ze de gevangenis verlaat. Forensisch onderzoek Het dossier in de zaak-Ichelle is nog altijd niet compleet. Zo ontbreken nog steeds stukken over het foren sisch onderzoek dat is gedaan door het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI). De verwachting is dat die informatie op 1 februari 2022 be- Er moeten bijzondere, zwaarwegende omstandigheden zijn schikbaar is. Een dag later, op 2 fe bruari, staat opnieuw een voorbe reidende zitting gepland. De inhoudelijke behandeling van de zaak staat voorlopig gepland voor 21 en 22 april 2022. vrijdag 12 november 2021 Rolf Bosboom Middelburg wil hier niet meer weg - Mariëlle Moerland, bewoonster nieuwbouwwijk Gaaswijck Mariëlle Moerland met doch tertje Carlijn voor het huis in Poortvliet waar ze ruim een jaar geleden kwam wonen. FOTO MARCELLE DAVIDSE De rechtbank in Middelburg staat het niet toe dat Sandra H., hoofdverdachte in de zaak- Ichelle, de gevangenis verlaat om haar zieke moeder in het zie kenhuis op te zoeken. Eldridge Pentury Middelburg - Pieter van de Kerkhof, advocaat Sandra H. - Rechter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31