s? Licht oranje, gas geven Eis: verblijf in instelling wegens mishandeling OM eist tot vijf jaar cel smokkelen cocaïne Landkaart 2 Ruim een jaar geleden verliet Mariëlle Moerland (23) haar geboorteplaats Werkendam om met haar man Maarten een nieuw leven op te bouwen in Zeeland. WONEN IN ZEELAND NIEUW LEVEN Commentaar Als het verkeerslicht op oranje springt, heb je twee opties: stoppen of gas geven. De oplopende besmettingscijfers laten zien dat Nederland zich inmiddels midden in de vierde golf bevindt. De Zeeuwse ziekenhuizen liggen weer vol met Covid-patiënten, zowel uit Zeeland als uit de rest van ons land. Deze week noteerde de GGD Zeeland een triest record met 1917 besmette mensen in één week. Het Adrz denkt er se rieus over na om de reguliere zorg op een lager pitje te zetten. Naar goed gebruik lekte advies van het Outbreak Manage ment Team alweer uit. Het kabinet zou moeten besluiten tot een 'milde lockdown'. Alsof het coronavirus een mild virus is! Hoe leg je dat uit aan die duizenden verpleegkundigen bij wie het water tot aan de lippen komt. Bij hen staat het verkeerslicht al weken, zo niet maanden, op rood. Maar toch vierde een deel van het land gisteren gewoon de elfde van de elfde, zoals in Den Bosch waar 25.000 feestgangers hutjemutje stonden te hossen, te springen en te drinken. Alsof we nog heel eventjes gas moeten geven nu het verkeerslicht nog op oranje staat. Vanavond komt het kabinet met nieuwe maatregelen. Je hoeft geen glazen bol te hebben om te voorspellen dat de kool en de geit worden gespaard. Theaters en bioscopen gaan twee weken dicht en het houden van evenementen wordt aan banden gelegd. Maar tot die tijd, gas geven, jongens. Nu kan het nog. Voor je het weet, staat het licht op rood. Een 'milde lockdown', alsof het coronavirus een mild virus is! MIDDELBURG Voor de officier van justitie in Middelburg was het gisteren zo klaar als een klontje: de 34-jarige Middelburger J.H. had zijn Souburgse vriendin afgetuigd. En omdat het niet de eerste keer was dat H. zich voor het hekje meldde, eiste ze een verblijf van maximaal twee jaar in een instelling voor veelplegers. De relatie tussen H. en zijn aan drugs verslaafde vriendin was niet bepaald optimaal en haar moeder en H. konden moeilijk door één deur. Eind juli was H. het beu. Hij, zelf ex-verslaafd, zag dat zijn part ner weer aan de drugs zat en beëin digde stante pede de relatie. Later ging hij nog terug om zijn kleren op te halen, maar toen was het al mis. De moeder beschuldigde hem ervan dat haar dochter door hem was mishandeld. Ze had haar moeder gebeld en toen die kwam, ALMANAK De twee onderhoudsmedewer kers van het kantoor in Terneu- zen zijn nooit te beroerd om wat op te pakken. Zo waren ze deze week in de weer met een land kaart van Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Die moest op de redactie worden opgehangen. In een mum van tijd hing het zware ge- was de woonkamer een ravage en haar dochter had snij- en steek wonden in been en voet, een gebro ken pols, een blauw oog en een ver brijzelde elleboog. Dat had de moe der althans bij de politie verklaard. Leugens De dochter had overigens geen aan gifte gedaan, maar de mishandeling wel aan een arts verteld. „Leugens", reageerde H. op de aantijgingen. Ook zou hij een tafel naar haar heb ben gegooid en een vaas tegen haar hoofd hebben gesmeten. H. had niet willen meewerken aan een reclasseringsrapportage en hoewel hij een vermoeden had wie zijn vriendin dan wél had mishan deld, deed hij er het zwijgen toe. Zijn raadsman, Jos Wouters, vond dat het politieonderzoek 'met oog kleppen op' was gedaan. Uitspraak 25 november. vaarte aan de wand. ,,Zo, dat hebben we ook weer gedaan", zei de een tegen de ander. Die ging eens op een afstandje staan. „Verrek, hij hangt scheef! Op nieuw doen?" Zijn collega vond het niet nodig: ,,Van Terneuzen naar Hulst is het altijd al een af lopende zaak geweest" Project Hedwige wint Zonnetje De kerk draait weer door Theoloog en musicus Mar van der Veer uit Zie- rikzee hervat zijn sessies voor De kerk draait door. Na een lange, gedwon gen stop vanwege de Co- vidpandemie, ontvangt hij donderdag 18 november weer gasten die vertellen over hun werk en/of pas sie. Advocaat Martijn Hop (foto) uit Dreischor, ac cordeonist Annelies van der Maas en vrouwenen semble Waisisi zijn te gast. Muziek staat cen traal tijdens de avond in het Kerkje onder d'n Diek in Bruinisse. De toegang, met coronapas, is gratis. Aanvang om 19.30 uur. AMSTERDAM Jubileum BL0F in Ziggo Dome Niet lang nadat het stel de nieuw bouwwoning in Poortvliet betrok, werd dochter Carlijn (1) geboren. ,,Je bouwt een heel nieuw leven op'', zegt de Brabantse. ,,Ik zou niet meer terug willen." Het huis dat ze achterlieten in Werkendam dateert van begin 1900. ,,Zo'n huis waar al tijd werk aan is. Een stuk kleiner dan dit huis ook, al zat er wel veel grond bij. Dit huis is zo'n dertig vierkante meter groter. De woon kamer is ruimer, er zijn meer slaap kamers, er is een zolder met een vaste trap ernaartoe. We zijn er op alle punten op vooruitgegaan. De prijzen in Werkendam zijn een stuk hoger dan hier; als we daar een nieuwe twee-onder-eenkapper hadden willen kopen, hadden we er wel een ton bij moeten leggen." Zowel Mariëlle als Maarten gaat forensen. Mariëlle werkt in Putters- hoek. ,,Dat is veertig minuten rij den hiervandaan. Net zo veel als vanuit Werkendam vroeger, dus dat maakt niks uit. Mijn man werkt in de regio Rotterdam: drie kwar tier rijden. Dat is goed te doen.'' Voor Maarten ging met de ver huizing naar Zeeland een wens in vervulling: terug naar zijn geboor tegrond. ,,We kozen er destijds voor in Werkendam te wonen omdat ik hier vandaan kwam'', vertelt Mari- ëlle. ,,Maar mijn familie vaart, de meeste vrienden zaten doorde weeks ook op hun schip, dus daar voor hoefde ik niet in Werkendam te blijven. En mijn man vond het natuurlijk geweldig om dichter bij zijn familie te wonen." Het nieuw- bouwwijkje Gaaswijck waar ze woont, is één van de projecten van Blauberg Projectontwikkeling. Jack van den Berge van Blauberg: ,,De aandacht van buiten Zeeland is in middels standaard geworden. Vier van de zeven huizen van Gaaswijck zijn gekocht door mensen die bui ten Zeeland woonden. Recentelijk hebben we in 's-Heerenhoek vijf van de elf woningen in een project verkocht aan niet-Zeeuwen. Vanuit Eindhoven, Antwerpen, Berkel en Rodenrijs, Schiedam, Bergen op Zoom, ze komen overal vandaan.'' De aandacht van buiten Zeeland is inmiddels standaard geworden ,,Het eerste project waarbij we dat duidelijk zagen was anderhalf jaar geleden in Noordgouwe. We ver kochten daar tweekappers voor rond de 4 ton en vrijstaande voor zo'n 6,5 ton. Voor Schouwen-Dui- velandse begrippen was het blijk baar te duur. Er was weinig animo. Toen kwam de toeloop van buiten de provincie. Vier van de zes zijn naar iemand van buiten Zeeland gegaan. Ze kijken: is het aan te rij den? Zie ik het daar zitten? Die mensen uit Berkel en Rodenrijs verkochten een tweekapper voor 6,5 ton en konden hier een vrij staand huis kopen. Dan is de over stap niet moeilijk." D.W. (32) uit Urk, R.B. (54) uit Kampen en W. van der B. (31) uit Zwolle werden een jaar geleden in de haven van Breskens gearresteerd op een motorboot. Aan boord van die - gestolen - Sea Ray Sundancer 265 lag een partij van dik 572 kilo gram cocaïne, verdeeld in blokken met het opschrift Covid 19. Volgens het OM hadden de mannen de drugs kort daarvoor opgevist uit de Noordzee. Het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie eiste gis teren de zwaarste straf tegen W. (vijf jaar cel) omdat hij een stu rende rol bij de smokkel zou heb ben gehad. B. hoorde vier jaar en zes maanden cel tegen zich eisen en Van der B. mag van het OM vier jaar de gevangenis in. Volgens het OM hadden B. en W. ook te maken met de 297 pak ketjes cocaïne die op 6 oktober vo rig jaar aanspoelden op het Kaloot- strand bij Borssele. Ze waren samen naar Zeeland gekomen om naar pakketjes te zoeken. De rechtbank doet over twee we ken uitspraak. vrijdag 12 november 2021 Tip? redactie@pzc.nl NIEUW-NAMEN Living Lab Hedwige- Prosperpolder heeft het Zonnetje gewonnen, de prijs voor een aanspre kend project dat een lich tend voorbeeld kan zijn. Het is gisteren uitgereikt op het Nationaal Delta congres. Het Living Lab test de sterkte van dijken. Daarbij laten ze veel water over de dijk lopen om zo te kunnen voorspellen waar schade ontstaat en waarom. Dat water komt overigens niet uit de Wester- schelde, maar uit de Hedwige- en Prosperpol- der en de achterliggende polders. Een combinatie van regenwater en grondwater. BRUINISSE BL0F viert op zaterdag 9 april 2022 haar dertig jarig jubileum met een groot concert in de Ziggo Dome in Amster dam. Volgens de band wordt het een bijzondere avond met een dwars doorsnede uit dertig jaar BL0F. ,,We kijken er geweldig naar uit." De groep zit vol plannen voor het komend jubile umjaar. ,,We houden ervan om vooruit te kij ken. Zo komt er veel nieuwe muziek uit in het nieuwe jaar." Kaarten zijn te koop vanaf 15 no vember om 10.00 uur via www.blof.nl. Mariëlle Ondine van der Vleuten Poortvliet - Jack van den Berge, Blauberg Projectontwikkeling Het Openbaar Ministerie (OM) heeft tegen drie mannen cel straffen tot vijf jaar geëist voor de smokkel van cocaïne via de Westerschelde. Eldridge Pentury Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30