In de rij voor Peter Gillis GGD wacht op moment dat ministerie licht om te boosteren op groen zet Slot Oostende ifflll Eten onder toeziend oog van Jacoba van Beieren P10 Dat Peter Gillis - bekend van de realityserie Massa is Kassa- populair is, bleek gisteren wel in Kapelle en Goes. De vakantieparkenmagnaat bezocht samen met zijn partner Nicol Kremers de plaatselijke boekhandels om zijn biografie, geschreven door Mark Koster, te signeren. Er kwamen opvallend veel jongeren op af, zoals ook Jaro Tramper (foto). Gillis nam uitgebreid de tijd voor hen en gaf menigeen ook een vaderlijk advies. Wie dat wilde, kon ook met het paar op de foto. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Het boek is inmiddels een bestseller. Hatseflats! zeeland 5 Theo Giele Goes De GGD Zeeland is druk bezig met de voorbereiding voor het massaal toedienen van de boostervaccina ties, vertelt Ilona Schinkelshoek, die het vaccineren en testen in Zeeland coördineert. ,,Of we binnen twee weken op stoom kunnen zijn? Ze ker! We hebben dit al een keer eer der gedaan. We kennen de proces sen en weten wat nodig is. De voor bereidingen liggen op schema." Het wachten is op het besluit van het ministerie van Volksgezond heid over wie wanneer aan de beurt is. Dan kan de GGD bepalen welke locaties nodig zijn en wat bijvoor beeld de openingstijden zijn. 2500 mensen per dag Landelijk klonken zorgen over ge brek aan mensen bij de GGD's om de vaccinaties te zetten. Er zijn in derdaad nogal wat medewerkers nodig. Niet alleen voor het prikken zelf, maar ook om alles op de prik- locaties in goede banen te leiden. Schinkelshoek zegt dat gebrek aan personeel in Zeeland wel speelt, maar te overzien is. ,,Gelukkig zijn nog heel wat mensen voor ons aan het werk. Wij hebben gekozen om mensen op meer plaatsen inzetbaar te laten zijn. Als er minder mensen geprikt worden, gaan ze bijvoor beeld aan de slag in de teststraat of bij het bron- en contactonderzoek." De laatste weken is het aantal tes ten sterk opgelopen. De grens van 10.000 testen per week is over schreden. Volgens Schinkelshoek komen gemiddeld 2500 mensen per dag naar een van de zeven testloca ties van de GGD-Zeeland. ,,We kunnen nog méér testen af nemen. Dat doen we door meer mensen in te zetten, daar waar ruimte is, zoals in Goes. In Zierik- zee kan dat niet, daar hebben we de openingstijden verruimd. Het zelfde hebben we in Sint Maartens dijk gedaan." De andere GGD-test- locaties zijn in Vlissingen, Hulst, Terneuzen en Oostburg. De heel grote testlocatie in de Zeelandhallen in Goes is een stuk kleiner dan eerder dit jaar. ,,Toen konden we in principe 1900 men- Of we binnen twee weken op stoom kunnen zijn? Zeker! We hebben dit al eerdergedaan sen per dag testen. Maar in de prak tijk werd nog niet eens de helft van de capaciteit gebruikt." Dat meer mensen zich willen la ten testen is goed te merken. ,,Wie telefonisch een afspraak wil maken, moet nu wat langer wachten. Ook bij het regionale callcenter is het behoorlijk druk. Online krijgen mensen niet altijd direct hun voor keurslocatie te zien. Dat heeft te maken met de werking van het re serveringssysteem. Probeer het dan tien minuten later", adviseert Schinkelshoek. Testuitslagen ,,Het streven is dat mensen zich nog dezelfde dag kunnen laten tes ten, tenzij ze laat in de middag bel len natuurlijk. Testuitslagen kun nen wat langer op zich laten wach ten, maar in de meeste gevallen lukt het ruim binnen de 24 uur." I vrijdag 12 november 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Hatseflats! Draaiboek boosterprik is klaar Het draaiboek ligt klaar bij de GGD Zeeland, de mensen om te prikken zijn er. De vaccinatiemo len in Zeeland kan snel gaan draaien, zodra het ministerie het licht op groen zet. -Ilona Schinkelshoek, GGD- coördinator testen en prikken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29