'Gio' mogelijk opvolger Gerrard bij oude club Bennaars (90) overleden WK verder uit zicht voor Van Marwijk en Advocaat 21 Piquet: 'Die wil ik later ook' FORMULE 1 Programma gende zege van Mexico op zak stapte hij zondagavond direct op het vliegtuig naar hoofdstad Brasi lia. Voor de eerste keer ontmoette hij daar zijn schoonvader, Nelson Piquet. Een leuke, lieve man, zo wilde hij wel vertellen. ,,Het was belangrijk om tijd te spenderen met mijn familie. We hebben veel leuke verhalen uitgewisseld. Maar het ging niet zo veel over racen, meer over andere dingen, over het leven." Als ik steeds voor die ander finish, kan hij me niet meer voorbij. Dat weet ik wel Piquet werd wereldkampioen in 1981, 1983 en 1987. Maar om tips vroeg Verstappen niet. ,,Over wat ik in de auto moet doen, heb ik geen advies nodig." De garage van Piquet maakte wel indruk. ,,Dat is een jon gensdroom. Zo één zou ik er ook wel willen hebben, met allemaal verschillende auto's." Woensdag volgde Verstappen de live timing van de motorcross. Zijn goede collega Jeffrey Herlings kroonde zich in de beslissende manche tot wereldkampioen. ,,Knap, na al dat blessureleed. Echt mooi voor hem." Maar inspirerend werkte het niet dat een andere Red Bull-protégé zich al 's werelds beste mag noemen. Als dat soort zaken nog als brandstof zouden moeten dienen, was er iets mis, zo rede neert hij. Genadeslag Het Formule 1-kampioenschap valt langzaam in de plooi, dat is een bé- tje de sfeer in Brazilië. Verstappen geeft dus geen voeding aan dat sen timent, maar gaat uiteraard wel proberen de genadeslag toe te die nen. Twee jaar geleden won hij de laatste race op dit circuit, in 2016 (spectaculaire inhaalrace in de re gen) en 2018 (op koers voor de zege, van de baan gekegeld door Esteban Ocon) was hij er ook al goed. ,,Ik denk dat we hier goed voor de dag kunnen komen. Maar ik ga uit van een zware strijd met Lewis, net als de laatste keer." Maar hij neemt dus geen reken machine mee de auto in. Race voor race, al jaren een beproefd recept. De huid van de beer te vroeg verko pen zou een beginnersfout zijn. En die maakt Verstappen niet meer. Steven Gerrard keert terug in de Engelse voetbalcompetitie. De 41-jarige Gerrard, voormalig aan voerder van Liverpool en het En gelse elftal, wordt de nieuwe trai ner van Aston Villa. De Engels man volgt de ontslagen Dean Smith op bij de nummer 16 van de Premier League. Gerrard voetbalde vrijwel zijn hele carrière voor Liverpool. Hij sloot zijn loopbaan af bij de Ame rikaanse club LA Galaxy en keerde daarna als jeugdtrainer terug bij Liverpool. De middenvelder be gon in 2018 bij Rangers FC aan zijn eerste klus als hoofdtrainer. Vorig seizoen leidde hij de club uit Glas gow naar de eerste landstitel in tien jaar. De ploeg van Gerrard bleef het hele jaar ongeslagen. Van Bronckhorst behoort tot de favorieten om Gerrard op te vol- gen. De 106-voudig international van Oranje was van 2015 tot en met 2019 trainer van Feyenoord. Hij leidde zijn club in 2017 naar de eerste landstitel in 18 jaar. Van Bronckhorst ging begin vorig jaar aan de slag bij de Chinese club Guangzhou R&F, maar in decem ber stapte hij op. Hij wilde terug naar zijn familie, die hij als gevolg van de coronacrisis maandenlang niet had kunnen zien. Gerrard debuteert volgende week zaterdag, na de interlandpe riode, met een thuiswedstrijd te gen Brighton Hove Albion. Aston Villa eindigde vorig sei zoen op de elfde plaats in de Pre mier League. Oud-international Rinus Bennaars is op 90-jarige leeftijd overleden in zijn geboorte- en woonplaats Bergen op Zoom. Tussen 1951 en 1954 was de toenmalige speler van DOSKO uit Bergen op Zoom in tien duels van het Nederlands elf tal actief. Als Feyenoorder keerde Bennaars in 1963 terug in Oranje. Met de Rotter damse club won hij twee landstitels. Bennaars maakte op 2 mei 1963 grote indruk in de oefen interland in het Olympisch Stadion in Amsterdam tegen regerend wereldkampioen Brazilië. Bennaars hield als speciale bewaker grootmees ter Pelé uit de wedstrijd. De Braziliaanse voetbalheld kreeg van hem geen ruimte om te voetballen en liet zich uitein delijk een tikje geïrriteerd wisselen. Oranje won het ge denkwaardige duel met 1-0. VOETBAL De ploeg van Van Marwijk verloor in Goyang met 1-0 van Zuid-Korea, door een doelpunt van Hwang Hee-chan. De aanval ler van Wolverhampton Wande rers benutte 10 minuten voor rust een strafschop. Van Marwijk (69) heeft met de nationale voetbal ploeg van de VAE na vijf kwalifi catiewedstrijden pas 3 punten. Advocaat is er met Irak evenmin in geslaagd te winnen in de WK-kwa- lifïcatie. De thuiswed strijd tegen Syrië, die werd gespeeld in Doha, eindigde in 1-1. Iran, dat met 2-1 won bij Libanon, leidt in groep A met 13 punten. Zuid-Korea staat tweede met 11 punten. Die twee landen zijn hard op weg zich rechtstreeks te plaat sen. GO VRIJDAG 12 NOVEMBER 2021 maar rijden GP VAN BRAZILIË Vandaag 16.30 uur Eerste vrije training 20.00 uur Kwalificatie Morgen 16.00 uur Tweede vrije training 20.30 uur Sprintrace - Max Verstappen Zondag 18.00 uur Race WK-STAND Coureurs 1. Verstappen (Ned/RB) 312,5 2. Hamilton (GB/Mer) 293,5 3. Bottas (Fin/Mer) 185 4. Pérez (Mex/RB) 165 5. Norris (GB/McL) 150 6. Leclerc (Mon/Fer) 138 7. Sainz jr. (Spa/Fer) 130,5 8. Ricciardo (Aus/McL) 105 9. Gasly (Fra/Alp) 86 10. Alonso (Spa/Ren) 60 Constructeurs 1. Mercedes 478,5 2. Red Bull 477,5 3. Ferrari 268,5 4. McLaren 255 5. Renault 106 6. AlphaTauri 106 7. Aston Martin 68 8. Williams 23 9. Alfa Romeo 11 10. Haas SPORT Giovanni van Bronckhorst keert mogelijk als trainer terug bij de Schotse club Rangers FC. In Britse media wordt Van Bronckhorst (46) genoemd als een van de voornaamste kandi daten om Steven Gerrard op te volgen, al is er volgens zijn zaakwaarnemer vooralsnog geen contact geweest. De Rot terdammer speelde tussen 1998 en 2001 voor de Schotse recordkampioen. Van Bronckhorst als speler van Glasgow Rangers. foto ap VOETBAL Het WK voetbal van volgend jaar in Qatar verdwijnt steeds verder uit beeld voor Bert van Marwijk (foto) en de Ver enigde Arabische Emira ten. Ook Dick Advocaat g=-- en Irak hebben zich- «"S j zelf geen dienst bewe zen in de WK-kwalifi- catie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21