O INTER Hamilton in underdogrol: 'Winnen lukt te weinig' Verstappen jaloers op garage van schoonvader 20 Kort NEC verliest van Dessers Cyriel Dessers (foto) heeft Feyenoord in een oefenwedstrijd naar een zege op NEC geleid. De spits, die afgelopen week in drie wedstrijden als invaller steeds voor de winnende treffer zorgde, nam in de met 4-3 gewonnen wedstrijd alle Rotterdamse doelpunten voor zijn rekening. NEC leidde op Varkenoord in Rotterdam via Javier Vet in de rust met 1-0. Na twee goals van Des sers scoorde Pedro Ruiz de 2-2. Jordy Bruijn maakte voor NEC het laatste doelpunt. Van de Zandschulp is klaar Botic van de Zandschulp is op het ATP-toernooi van Stockholm uitgescha keld in de kwartfinales. De momenteel beste Nederlandse tennisser verloor van Félix Auger-Aliassime: 6-4, 6-3. Tegen de als tweede geplaatste Canadees werd Van de Zandschulp één mindere game op 2-2 in de eerste set fataal. Hij verloor zijn opslag beurt en kon dat niet meer goedmaken. PEC: verplichte buscombi Supporters van PEC Zwolle kunnen alleen nog uitwedstrijden van de club bezoeken met een verplichte buscombi. De eredivi sieclub zegt dat besluit noodgedwongen te hebben genomen na overleg met de ge meente en de politie in Zwolle. De maatre gel geldt in elk geval tot de winterstop. Vol gens PEC hebben de afgelopen weken bij wedstrijden van de club wanordelijkheden plaatsgevonden in en rondom de stadions. Flitsen Messi toch speelklaar Rentree na 10 maanden Nu de climax in het WK nadert, lijkt Max Verstappen alleen maar relaxter. Vooraf aan de GP van Sao Paolo sprak hij over schoonvader Nelson Piquet, Jeffrey Herlings en nummer 1 op de auto. Max Verstappen is deze weken de tennisser die na de loting van Wim bledon liever niet wil weten wie de tegenstander in de tweede ronde kan zijn, omdat de eerste nog ge speeld moet worden. Of de schaat ser die zegt tijdens het inrijden niet naar de tijden van de concurrentie te kijken. Verstappen weet vast wel dat de marge met Lewis Hamilton nu negentien punten is. En mis schien ook wel dat hij - bij het win nen van de sprintrace morgen en de grand prix in Brazilië op zondag - hij mathematisch volgende week in Qatar al wereldkampioen kan wor den. Maar hij rept er met geen woord over. Niet omdat hij bang is de boel te jinxen, wel omdat het al leen maar afleidt en dus nergens goed voor is. ,,Als ik steeds voor die ander finish, kan hij me niet meer voorbij", sprak Verstappen Cruijffi- aans. ,,Dat weet ik wel." Negentien punten dus. Als het er zondagavond 26 zijn, kan het in Doha in theorie al gebeuren. Maar wat misschien ook meespeelt bij de terughoudendheid van Verstap pen: hij had na de eerste negen races van dit seizoen een voorsprong op Hamilton van 32 punten. Toen kwa men Silverstone en de Hungaroring en was die niet alleen verdampt, maar zelfs omgezet in een achter stand van acht punten. ,,Het ziet er goed uit, maar dingen kunnen snel veranderen", herhaalde Verstap pen. Daarom neemt hij de T- en W-woorden niet in de mond. ,,Als je er niet aan denkt, ga je er ook niet over fantaseren of dromen. Zo blijf ik gefocust. En ik ben sowieso een relaxed persoon." Terwijl de penetrante lucht van smog en vuilverbranding vanuit de sloppenwijken van Sao Paulo zo het circuit van Interlagos op waaide, was Verstappen binnen in zijn warme jas comfortabel en op- gewekt. Wat hij wel wilde verklap pen, is dat hij zijn aloude racenum mer 33 direct inwisselt voor de 1, mocht hij kampioen worden. ,,De kans om met dat nummer te rijden, krijg je niet zomaar." En, hard la chend: ,,Het is ook goed voor de merchandising." Verstappen had een prettige week achter de rug. Met de overtui- Quote van de dag 'Nu de plannen voor een nieuw stadion stilliggen, moeten we meer geld reserveren voor onderhoud.' V VRIJDAG 12 NOVEMBER 2021 GO VOETBAL TENNIS VOETBAL Ranomi Kromowidjojo heeft negatief ge test op corona en kan meedoen aan de ISL in Eindhoven. De zwemster moest tijdelijk in quarantaine nadat een teamgenoot van Team Iron positief had getest. Tallon Griekspoor blijft maar winnen op de Challenger Tour. De tennisser boekte op het toernooi van Bratislava zijn 23e zege op rij, tegen Danylo Kalenitsjenko uit Oekraïne: 7-6 (2), 7-6 (1). VOETBAL Lionel Messi (foto) is klaar om in de WK-kwalifi- catiecampagne voor Argentinië te spelen. Vol gens bonds coach Scaloni is de aanvaller her steld van blessu res aan knie en dijbeen. Messi, die door fysieke ongemakken de laatste twee du els van PSG miste, heeft en kele individuele trainingen goed doorstaan en kan daardoor vandaag in de basis beginnen in de uitwedstrijd tegen Uruguay. VOETBAL Vaclav Cerny (24, foto) heeft bij FC Twente na tien maanden af wezigheid zijn rentree gemaakt. De Tsjech deed gisteren de eer ste 20 minuten mee in de oefen wedstrijd tegen Waasland-Beve- ren. FC Twente verloor het duel in de Grolsch Veste in En schede met 2-1. Cerny liep begin dit jaar in de ver loren thuiswed strijd tegen zijn oude club Ajax (1-3) een zware knieblessure op. Niet rekenen, Rik Spekenbrink Sao Paolo Max Verstappen denkt nog niet aan een kampioenschap. ,,Zo blijf ik gefocust. En ik ben sowieso een relaxed persooon." foto ap Lewis Hamilton dook gistermid dag in de rol van underdog, vooruitkijkend naar de Grand Prix van Sao Paolo. Hij verwacht dat Red Bull Racing ook op In- terlagos sneller zal zijn. Hamilton is er wel uit: de concur renten van Red Bull hebben dit seizoen de sterkste auto. ,,Dat kun je zien. Ze zijn het hele jaar al sterk. In Mexico was die auto fe nomenaal." De titelverdediger verwacht niet dat een week later in Brazilië alles anders gaat zijn. ,,De laatste keer dat we hier wa ren, was Red Bull ook goed." Of het goed nieuws is dat er in Sao Paulo morgen ook weer een sprintrace op het pro gramma staat, was de vraag? „Niet als zij sneller zijn. En het maakt het weekeinde nog intenser. Dit is ook geen goed circuit voor een sprintrace, want inhalen is hier erg moeilijk. Je moet meer dan een seconde sneller zijn om een serieuze kans te maken. En we hebben vandaag maar één vrije training voor de kwalificatie, ter- wijl het dit seizoen juist moeilijker is om de auto helemaal te opti maliseren." Hamilton herhaalde dat de race zondag een 'must win' is. „Maar dat zijn ze allemaal, zeker na de zomer- break. Het lukt alleen te weinig." Op het ge rucht dat hij opnieuw een motoronderdeel moet vervan gen en daarvoor een grindstraf zou krijgen, ging Hamilton niet in. „Voor zover ik weet is de motor in orde." a (0 - Commissaris Toon van Bodegom van Feyenoord over de Kuip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20