Advies van OMT, kabinet steggelt nog over passende coronamaatregelen Documentaire over klimaatredders Max Verstappen Walcheren André Kuipers: 'Slim zijn we al, nu nog verstandig...' ph is aan de vooravond van GP in Brazilië relaxter dan ooit P20 EN 21 Aan het einde van de avond was nog geen besluit gevallen hoe het kabinet op korte termijn moet in grijpen. Ingewijden spraken van een 'complex' beraad op het Cats- huis. Vandaag worden de gesprek ken voortgezet. Het aantal nieuwe besmettingen bereikte gisteren een record van ruim 16.000, waardoor acute actie noodzakelijk lijkt. Maar de zieken- huiscijfers kunnen ook 'net binnen de voorspellingen blijven', zegt een ingewijde. Het aantal ziekenhuis patiënten stijgt namelijk minder hard dan de infecties. Hoe dan ook worden vandaag, tij dens een persconferentie, weer ad viezen afgegeven. Werk zoveel mo gelijk thuis, houd 1,5 meter afstand en beperk het aantal mensen dat op visite komt, zal premier Mark Rutte meegeven. Over dwingende maat regelen was het kabinet het gister avond nog niet eens. Het OMT heeft in een advies ge opperd om de komende twee we ken evenementen te schrappen, de cultuursector aan banden te leggen Aantal nieuwe besmettingen bereikt record van ruim 16.000 en in te grijpen in de horeca. Maar hoe ver zo'n 'kortdurende, milde' lockdown moet gaan, is aan het kabinet. Daarom passeerden veel opties de revue: van vaste zit- plaatsen in de horeca, tot vroegere sluiting. En van kleinere bezoekers aantallen in bioscopen, tot alles op slot gooien. Duidelijk is wel dat scholen buiten schot blijven. Voor de langere termijn stippelt het kabinet wel een route uit. Zo wordt wetgeving klaargemaakt om coronatoegangsbewijzen te gaan hanteren op de werkvloer, in niet- essentiële winkels en in de zorg. Ook wil het kabinet alles gereed maken om het 2G-beleid in te kun nen gaan voeren. Dat zou beteke nen dat alleen gevaccineerden en zij die genezen zijn van het virus nog toegang krijgen tot sectoren. In delen van Duitsland geldt dit in de horeca en de cultuurbranche. Nu nog kunnen ongevaccineerden in ons land testen om toegang te krij gen, dat stopt dan. De Tweede Kamer moet hier nog wel over oordelen en daar leeft veel weerstand uit angst dat ongevacci neerden worden 'buitengesloten'. En het maken van de wetgeving duurt ook nog minstens drie we ken. Om die reden wil een deel van het kabinet, minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en pre mier Mark Rutte voorop, nu al een 'klap uitdelen'. vrijdag 12 november 2021 FOTO MARCELLE DAVIDSE 'Horeca en cultuur aan banden' Het kabinet worstelt met de nieuwe coronamaatregelen. Mi nisters steggelden gisteren urenlang over passende en ef fectieve restricties. Tobias den Hartog en Niels Klaassen Den Haag »P3 t/m 5 11°C Er staat een wisselvallig weekend op het programma NieuwindePZCapp: i Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1