H Winkelgebied Terneuzen bestaat 25 jaar 7 Winkelgebied Steenen Beer in de Terneuzense binnenstad bestaat 25 jaar. Het duurde even, maar na een aantal moeizame jaren ging de beer echt los. Op dit moment heeft het straatje tussen de Markt en het Stadhuisplein over invulling niet te klagen. Schreven we nou 'straatje'? Dat zien we helemaal verkeerd. De Steenen Beer is hele maal geen straat, de Steenen Beer is een sluis. Huh? Ja, echt. Stadsmana- ger Wout den Doelder legt graag nog eens uit wat architect Koen van Vel- sen bijna dertig jaar geleden voor ogen had. Omdat hij het eigenlijk heel zonde vindt dat maar zo weinig Terneuzenaren ervan op de hoogte zijn. ,,Het stadhuis is vormgegeven als een schip. Het pand van ING er te genover ook. En het gebouw naast het stadhuis moet een container schip voorstellen. Dan kom je bij de Steenen Beer uit. Dat is eigenlijk de ingang van een sluis. Het glas op de eerste etage moet de waterspiegel voorstellen en de houten lijsten aan de entree zijn de remmingswerken. Als je eenmaal door de sluis bent ge gaan, kom je uit op de Markt, uh par don, de haven. Die kinderkopjes, waar sommige mensen zo over kla gen, stellen het kabbelende water voor. En de lantaarns zijn meerpa len.'' Kledingzaak Wout den Doelder was 25 jaar gele den een van de eerste ondernemers die zich in het winkelgebied Steenen Beer in de Terneuzense binnenstad vestigde. Hij runde er tot elfjaar gele den een kledingzaak. Toen hij merkte dat 'zijn kop niet meer bij zijn collec tie paste', zocht hij een nieuwe uitda ging. Die vond hij in toeristisch ver huurbedrijf Rent Joy in Nieuw- vliet, maar inmiddels is hij alweer een paar jaar terug in Terneuzen. Als stadsmanager houdt hij zich bezig met de invulling van winkel panden in het centrum van Terneu zen. En als dat niet lukt toch op zijn minst met de uitstraling van een leeg pand. ,,Samen met winkels als Jamin, Hema, Jolie Damesmode, bloemen- zaak Flora en een ijswinkel zijn we hier begonnen. Het heeft een tijd ge duurd voordat alle achttien panden waren gevuld, maar door de opening van de Westerscheldetunnel in 2003 kwamen ook steeds meer landelijke ketens deze kant op. Dat er daar nu nog weinig van over zijn, heeft niets met Steenen Beer te maken, maar met heel andere ontwikkelingen bij dit soort ketens.'' Daar waar de bezetting van win kelruimtes in de aanpalende Noord straat te wensen overlaat, zijn in Een pand wordt, zolang het niet is verhuurd, gebruikt door kunstenaars speelgoed. Je staat zo bij je auto.'' Van de achttien winkelpanden zijn er zestien bezet, inclusief de tijdelijke spoedtestlocatie voor coronatesten. ,,Een pand wordt, zolang het niet is verhuurd, gebruikt door kunstenaars. Dat is prima. Alles beter dan leeg stand", zegt Den Doelder. Over Steenen Beer maakt Den Doelder zich dus niet al te veel zor gen, over de Noordstraat des te meer. ,,Het noordelijke deel van de Noord straat is duidelijk toe aan verande ring. Daarnaast zou er ook eens goed naar het betaald parkeren moeten worden gekeken. Bij winkels buiten het centrum parkeer je gratis voor de deur. Ook al betaal je in de binnen stad maar maximaal vier euro per dag, het blijft een struikelblok.'' Festiviteiten De Steenen Beer viert haar jubileum tot het einde van dit jaar met onder meer verlotingen én eens in de veer tien dagen met entertainment van straatartiesten. Zo lopen er aanstaande zaterdag 'robotpieten' door het winkelgebied, als Sinterklaas en zijn gevolg aanko men in Terneuzen. Da's een stukje bescheidener dan 25 jaar geleden, toen de opening van Steenen Beer werd gevierd met het driedaagse mu ziekfestival De Beer is Los. Bands als The Scene en 13 (van de aan een over dosis overleden mondharmonicaspe ler Lester Butler) lieten het water in de denkbeeldige haven en sluis toen flink golven. Steenen Beer de meeste ruimtes be zet. Zaken als Hema en Intertoys zijn trekkers, in combinatie met een aan tal telefoonzaken waar je gericht naartoe gaat om zaken te doen. ,,Dat een zaak als Intertoys vanuit de Noordstraat naar Steenen Beer is ver kast, heeft te maken met de looproute vanaf de parkeergarage. Nu hoef je niet meer de hele straat door te sjouwen met je grote doos vol Ook al betaal je in het centrum maar maximaal vier euro het blijft een struikelblok VL DONDERDAG 11 NOVEMBER 2021 Steenen Beer bepaalt koers naar de rest van binnenstad Raymond de Frel Terneuzen Wout den Doelder was 25 jaar geleden een van de eerste on dernemers die zich in de Steenen Beer ves tigde. foto kelly thans - Wout den Doelder, stadsmanager - Wout den Doelder, stadsmanager The Scene, met rechts de in 2015 overleden Thé Lau, trad op het festi val de Beer is Los op bij de opening van De Steenen Beer. ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE livera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 56