Aad Versteeg was boegbeeld van Captain's Cabin Geld voor Gastvrij Zeeuws-Vlaanderen JJi 6 Raad is boos op Juvent Aad Versteeg 1934-2021 VIJF GENERATIES SAMEN IN SCHOONDI JKE Scheepvaart en jazz, dat waren de twee vaste pijlers in het leven van Aad Versteeg. Hij is 87 jaar oud geworden. Begin oktober sloot Juvent Het An ker, haast van de een op de andere dag. Volgens interim-bestuurder Gerton Heyne kon zijn stichting niet langer een goede en veilige om geving voor de ongeveer acht j onge- ren garanderen vanwege een gebrek aan personeel. Met de sluiting van Het Anker is Juvent voorlopig ver dwenen uit Zeeuws-Vlaanderen. Veel voorzieningen gaan door de tunnel, maar er komen er maar heel weinig voor terug In Het Anker, dat uit vijf aaneen geschakelde woningen bestaat, vin den negen jongeren 24 uur per dag onderdak. De meesten van hen moeten nu na schooltijd met de taxi ofhet openbaar vervoer naar een op- vanglocatie in Middelburg. TOP/Ge meentebelangen, CDA, VVD en CU kregen dinsdagavond van alle an dere partijen in de raad steun voor een motie, waarin het college wordt opgedragen aan Juvent duidelijk te maken dat Het Anker zo snel moge lijk weer open moet. De Terneuzense raad hoopt dat Sluis en Hulst zich ook bij de motie aansluiten. ,,Hoe Juvent dit financi eel allemaal oplost, dat zoeken ze daar maar uit. Zeeuws-Vlaanderen telt ruim 100.000 inwoners. Wij hebben een voorziening als deze voor kwetsbare kinderen gewoon nodig", zette Jos Verdurmen van TOP/GB zijn ongenoegen kracht bij. Meeste winst Jos van Ginneken (CDA) vreest dat gedane zaken geen keer meer ne men. ,,Ze hadden met hetzelfde ar gument (personeelstekort) ook kunnen kiezen voor sluiting van de locatie in Middelburg. Wij vrezen dat er meer achter zit. Veel voorzie ningen gaan door de Westerschel- detunnel, maar er komen er maar heel weinig voor terug." Van Ginne- ken voelde niets voor de suggestie van de PvdA om mee te denken over financiële oplossingen voor het per soneelstekort. ,,Van de Zeeuwse jeugdzorgaanbieders die de meeste winst maakten tussen 2017 en 2019 staat Juvent met 5,3 miljoen euro met stip op een. Dus nee, ik voel mij niet geroepen deze organisatie meer geld te geven.'' Wethouder Sonja Suij trekt zich het lot van de kinderen erg aan. ,,Contractueel hebben wij er niets over te zeggen, maar wij moeten het toch voor deze kinderen opnemen, want anders doet niemand het. Ju- vent had ook het personeel kunnen verplaatsen naar Terneuzen, bij voorbeeld. Ik ga er alles aan doen Het Anker hier te houden. Maar ik ga niet met de portemonnee open het gesprek in. Er kwam bij ons al een verzoek binnen van Juvent om het taxivervoer te betalen. Dat ga ik dus écht niet doen. Ik heb die kinderen niet verplaatst.'' Stichting Gastvrij Zeeuws-Vlaan- deren is in het leven geroepen na het verdwijnen van de VVV. De club bestaat uit winkeliers, onder nemers uit de toeristische sector en vertegenwoordigers van de cul tuurbranche. De meeste zaten tot eind vorig jaar in de werkgroep Marketing Promotie, die de ge meente tijdens de coronacrisis promootte. Die streekpromotie is ook de missie van Gastvrij Zeeuws-Vlaanderen. Mediabereik Voorzitter Esther Westerweele overlegde deze week tijdens een commissievergadering van de ge meenteraad enkele klinkende re sultaten die door Gastvrij Zeeuws- Vlaanderen zijn geboekt. De pers bezoeken van onder andere de Vlaamse Boer Zoekt Vrouw, tv-pro- gramma's We Zijn Er Bijna en De Zondag hebben meer dan 45 mil joen mensen bereikt. Dat is goed voor meer dan 300.000 euro aan mediawaarde. Daarvoor kreeg ze de handen op elkaar van de com missieleden. De commissie discussieerde daarnaast over de subsidie van 225.000 euro voor de stichting. Philip Thomaes (VVD) vond dat het bedrag best hoger mag. En Se- bastiaan Keijmel van Onafhanke lijk West: ,,225.000 euro is een schijntje voor wat het ons ople vert." SP'er Rudy Eversdijk liet een ander geluid horen. ,,225.000 euro kan echt niet, ik zou het halveren." Ondernemers dragen ongeveer een ton bij aan de stichting. De gemeenteraad besluit vol gende week donderdag over de subsidie, maar het lijkt al in kan nen en kruiken te zijn. Aad Versteeg, met zijn karakteris tieke snor, was een bekende ver schijning in Terneuzen. Hij was een geboren Rotterdammer. Nadat hij jaren meevoer op de Holland-Amerika- lijn als professioneel muzikant, streek hij neer in Zeeuws-Vlaanderen. Jazzsessies Hij ging wonen in Hoek en baatte daar tien jaar café De Molenhoek uit. Daar begon hij met jazzsessies, samen met bevriende muzikanten. Na tien jaar in Hoek trok hij naar Terneuzen, waar hij in 2000 een winkel in de Vlooswijk- straat opende in antieke scheepsspul- len: Captain's Cabin. Ook als jazzmuzikant bleef Versteeg actief. De sessies 'Jazz behind the dikes' verhuisden van Hoek mee naar Terneu- zen en werden voortgezet in 't Gerecht en De Vriendschap. In Captain's Cabin verkocht Versteeg antiquiteiten die hij zelf had verzameld: kompassen, sextan ten, stuurwielen en modellen. In totaal verhuisde zijn winkel de afgelopen ja ren maar liefst zeven keer. Het pand in de Vlooswijkstraat werd weggesaneerd en daarna heropende de winkel op ver schillende locaties in de Noordstraat. Sinds afgelopen januari nam Cap tain's Cabin haar intrek in het voorma lige VVV-pand. De zaak is een begrip geworden en van grote waarde voor Terneuzen. In 2016 noemde een retaildeskundige Captain's Cabin 'een pareltje tussen de Terneuzense winkels, echt iets voor specialisten'. Vrienden Captain's Cabin sluit niet de deuren. Drie vrienden van Aad houden de win kel dit jaar in ieder geval van dinsdag tot en met zaterdag om toerbeurt open, van 13.00 tot 16.00 uur. donderdag 11 november 2021 VL 'Het Anker moet snel weer open' Zorginstelling Juvent heeft zich de woede van de voltallige ge meenteraad van Terneuzen op de hals gehaald. De raad wil dat Juvent de jeugdhulp op locatie Het Anker aan de Frans Liszt- straat zo snel mogelijk weer opent. Raymond de Frel Terneuzen - Jos van Ginneken, CDA Voor de eerste keer zijn ze alle vijf samen in Schoondijke. En waarschijnlijk di rect voor het laatst. Het vijf geslacht Van Houwelingen- Van Oosterhout bestaat uit Rietje (88), Ma rian (70), Pauwe- lien (49), Mandy (25) en haar vier weken oude dochter Lieke. De geboorte moest natuurlijk gevierd worden en dus kwam de hele bups naar Schoondijke. ,,Dit was waar schijnlijk de laat ste keer dat we met zijn allen samen in Schoondijke waren", vertelt Mandy. ,,Voor Rietje is de reis vanuit Brabant erg zwaar." FOTO KELLY THANS Toerisme is zo belangrijk voor West-Zeeuws-Vlaanderen, dat de gemeenteraad van de ge meente Sluis waarschijnlijk 225.000 euro subsidie uittrekt voor de stichting Gastvrij Zeeuws-Vlaanderen. ,,Dat is een schijntje voor wat het ople vert." Bob Maes Sluis d 3 s - 9 '?T\' F Sophie Stockman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55