Dubbel feest! Adrz neemt geen Covid-patiënten van buiten Zeeland meer op, grens bereikt ZorgSaam in Terneuzen besloot vo rige week om minder operaties in te plannen. Adrz staat op het punt om operaties uit te stellen, al is dat be sluit nog niet genomen. Maar als de toestroom zo groot blijft als nu, ontkomt ook Adrz er niet aan. In het ziekenhuis in Goes lagen gisteren 27 coronapatiënten, van wie 6 op de intensive care en 21 op een speciale gesloten verpleegafde- ling. Daarmee is de ic voor de helft bezet door coronapatiënten. En op de verpleegafdeling liggen er 3 mensen meer dan is afgesproken met de ziekenhuizen in de regio Zuid-West-N ederland. Geen bedden meer over Sinds maandag is het aantal Zeeu wen dat met corona wordt opgeno men 'enorm toegenomen', zegt Wim Goudswaard. Hij is manager acute zorg van Adrz. ,,We hebben zes a zeven opnames per dag. In de andere coronagolven - op een korte periode in het voorjaar na - vingen we vooral patiënten uit andere re gio's op. Tot begin deze week nog: Het is voor het eerst in lange tijd dat we coronazieken naar andere ziekenhuizen moeten brengen de helft van de Covid-zieken kwam uit Dordrecht en omgeving." Maar mensen van buiten Zeeland opvangen kan niet meer. Daarvoor komen te veel Zeeuwen met Covid binnen. Het is nu zo druk op de co rona-afdeling dat Adrz nieuwe co ronapatiënten soms naar andere ziekenhuizen moet brengen. Sim pelweg omdat er geen bedden, ap paratuur en mensen beschikbaar zijn. ,,We zijn daar inmiddels mee begonnen", zei Goudswaard giste ren. ,,Het is voor het eerst sinds lange tijd dat we dat moeten doen. Dat is heel vervelend. Maar er is niet zo veel keus op dit moment." Zolang er nog zieken uit Dor drecht in Goes liggen, kan het voor komen dat Zeeuwen bijvoorbeeld naar een ziekenhuis in Rotterdam moeten. ,,Dat is een tijdelijke situ atie. Want we nemen nu geen pa tiënten van buiten de regio meer aan, omdat we zo veel Covid-pa- tiënten uit Zeeland binnen krij gen." Niet-urgente ingrepen Ondanks de grote instroom gaat alle andere zorg in het ziekenhuis vooralsnog gewoon door. ,,Maar als de instroom van Covid-zieken blijft stijgen, moeten we ingrijpen." Als Adrz operaties moet uitstellen, gaat het om niet-urgente ingrepen. „Operaties die niet kunnen worden uitgesteld gaan sowieso door. Dat geldt ook voor de zorg voor kanker patiënten." In ZorgSaam ziekenhuis Terneu- zen lagen gisteren 16 coronapatiën ten, van wie 4 op de intensive care. ZorgSaam hoeft vooralsnog geen Covid-patiënten naar andere zie kenhuizen door te sturen. It donderdag 11 november 2021 pzc.nl e-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Dubbel feest bij de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen! Loïs Timan (6, foto) hielp burgemeester Erik van Merrienboer gisterochtend een handje met het planten van een kastanjeboom. Een aantal schoolgenootjes liet daarna ook stammetjes van fruitbomen in de grond zakken. Allemaal in het kader van de Nationale Boomfeestdag. Maar niet alleen daarom. De school en kinderdagverblijf Het Kootertje wilden er ook mee onder- strepen dat ze voortaan echt bij elkaar horen. Er wordt bij het nieuwe 7000 vierkante meter grote groene speelter rein een doorsteek gemaakt. Zo hoeven ruim 125 kinderen na schooltijd niet meer langs de drukke Leeuwenlaan naar Het Kootertje te lopen, maar kun nen ze vanaf het schoolplein veilig hun weg naar de buitenschoolse opvang vinden. FOTO KELLY THANS Golf coronazieken zwelt aan Ziekenhuis Adrz in Goes kan geen Covid-patiënten meer op nemen uit andere regio's. De stroom coronazieken uit Zee land is daarvoor te groot. Het kan zelfs zijn dat Zeeuwen met corona naar ziekenhuizen elders moeten. Want aan alle kanten loopt Adrz tegen zijn grenzen aan. Toch gaan alle operaties vooralsnog door. Al is het de vraag voor hoe lang. Jeffrey Kutterink Goes -Wim Goudswaard, Adrz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54