Gat van Colijnsplaat blijft door gebrek aan beton nog tijdje gat 'Geen jacht op foutparkeerders' Aanvoer over Westerschelde 6 Borsele zoekt eerste burger voor de jeugd Er worden twee tijdelijke loswallen aangelegd, om het transport via de Westerschelde mogelijk te maken. Eén loswal komt ter hoogte van de kern Hansweert, de andere loswal bij de Willem Annapolder. Volgens Philipp Keller, dagelijks bestuurder van waterschap Scheldestromen, zal 90 procent van het materiaal op deze manier worden aangevoerd. „Daardoor beperken we de ver keersbewegingen en de emissies enorm." Door de aanvoer over de Westerschelde beperken we ook de emissies enorm Hij zei dat gisteravond tijdens een digitale informatiebijeen komst, waarin bewoners van Hans- weert werden ingelicht over de transport- en verkeersroutes tij dens de ingrijpende dijkverster king. De dijk moet over een lengte van ruim vijf kilometer worden verhoogd en aangepast, omdat deze niet aan de jongste veiligheidsnor men voldoet. De immense operatie is een van de belangrijkste projecten om Zee land in 2050 bestand te laten zijn te gen de zeespiegelstijging. De dijk versterking, die ruim 100 miljoen euro gaat kosten, begint volgens de huidige planning begin 2023 en zal zo'n drie jaar in beslag nemen. Het werk is in twee fasen geknipt. In de eerste (2023-2025) wordt het deel tussen de Willem Annapolder en het bedrijf Van der Straaten aan gepakt. In de tweede fase (2026) volgt het gedeelte bij en langs het Kanaal door Zuid-Beveland. Hoewel veel materiaal per schip wordt aangevoerd, krijgt Hans- weert flink wat te verduren en moeten allerlei routes tijdelijk wor den aangepast. ,,We willen dat het werk zo veilig mogelijk wordt uit gevoerd en dat het zo min mogelijk overlast geeft, maar overlast is nooit helemaal te voorkomen", zei Alex de Smet, omgevingsmanager van het waterschap. Zo moet de ooste lijke ontsluitingsroute worden aan gepast, om lengtetransporten (ook van Van der Straaten) mogelijk te maken. De route gaat begin 2023 op de schop, waarbij onder meer boch ten worden verruimd. Verkeer op en onderlangs de zee dijk is tijdens het werk niet moge lijk. Het autoverkeer moet andere routes kiezen. Om sluipverkeer te ontmoedigen, worden bij Schore en op de Maartenbroersweg maatrege len genomen, zoals het inrichten van een 30 kilometerzone en tijde lijke verkeersdrempels. De fiets- en wandelroutes moeten ook tijdelijk worden aangepast. De nieuwe rou tes heeft het waterschap afgestemd met de Fietsersbond en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. In 2026 zal het fietspontje naar Perkpolder niet kunnen varen. Melita Lanting Colijnsplaat De Colijnsplaatseweg en de Have- laarstraat in Colijnsplaat worden grootscheeps gerenoveerd. De weg opnieuw inrichten, leidingen en riolering aanpakken én de brug over de Valle en de duiker daaron der vervangen. ,,Die was zo rot als een mispel", zegt wethouder Pim Schenkelaars. ,,Alle leidingen die daar liggen en de duiker worden vernieuwd en vervolgens komt daar een nieuwe brug overheen." Het werk is gestart in de Have- laarstraat en dat is klaar. Vanaf 11 oktober is de aannemer begonnen met de oude brug en duiker ter hoogte van de Spar. Dit werk zou tot de kerst duren. ,,En een week later zegt een onderaannemer: ik heb geen beton", zegt wethouder Pim Schenkelaars. Het gevolg is dat Colijnsplaat nu tot half fe bruari te maken heeft met een ga- pend gat in de Colijnsplaatseweg. Alleen voor voetgangers en fietsers is achter de Spar een noodbrug over de Valle gelegd, waardoor de huizen aan de andere kant van het water goed bereikbaar blijven. Maar voor het overige verkeer le vert de vervanging logistieke kop zorgen op. De Colijnsplaatseweg is een belangrijke toegangsweg naar het dorp. Bovendien is er een pro bleem met de brandweer. De ka zerne ligt naast de begraafplaats, aan de 'verkeerde' kant van de brug. ,,Daarom hebben we een tij delijke plek gezocht voor de brandweerauto. Die staat nu op de hoek van de Havenstraat en de Zeedijk. Die zal daar langer moe ten blijven staan." Ook andere hulpdiensten heb ben te maken met een langere stremming en daarover is de alarmcentrale geïnformeerd. ,,Maar wij adviseren mensen toch om tijdens het gesprek met de alarmcentrale duidelijk aan te ge ven dat ze om moeten rijden", zegt Schenkelaars. ,,Een tijdje geleden is het een keer mis gegaan. Toen stond de ambulance aan de ver keerde kant van de brug." Martijn de Koning Tholen De VVD ving signalen op van bin nenstadbewoners dat er willekeu rig zou worden omgegaan met fout geparkeerde voertuigen in de krappe straten. Met name busjes van aannemers zouden vaak op plekken staan waar dat niet mag, maar ontzien worden door contro leurs. Terwijl een binnenstadbe woner die even de boodschappen Boodschappen uitladen zou meteen bestraft zijn door boa uitlaadde voor de deur, beboet werd. De VVD vroeg om ophelde ring. Die is er nu. Twee uur per week Dat boa's vaker controleren kSn helemaal niet, reageren B en W, want er is maar twee uur in de week zo'n controleur in Tholen aanwezig. Die is van Parkeerbe heer Bergen op Zoom. De ge meente heeft zelf geen boa's in dienst. Met laders en lossers houdt deze boa rekening, zeggen B en W. ,,Als een voertuig zichtbaar aan het laden en/of lossen is (door knipperlichten te gebruiken) zal de boa geen boete uitschrijven." Voor langdurig laden en lossen, zoals bij een verhuizing, kunnen bewoners een ontheffing krijgen. B en W onderstrepen dit nog met cijfers. In de eerste helft van dit jaar werden er 56 boetes uitge deeld, slechts iets meer dan in de eerste helft van 2019, toen waren dat er 48. Vorig jaar ging het in de eerste zes maanden om 18 boetes, maar toen waren de winkels een poos dicht door corona. Dat neemt niet weg dat er wel een 'hoge parkeerdruk' is in de binnenstad, erkennen B en W. Er wordt momenteel een nieuw 'mo biliteitsplan' gemaakt, en daarin wordt ook gekeken naar uitbrei ding van parkeermogelijkheden. HAARVERLIES EN (BEGINNENDE) KAALHEID kapsalonj HEINKENSZAND Een dagje meelopen met de politie, ploggen bij Stelleplas, bijdragen aan do denherdenking en de nieuwe brandweerpost in Heinkenszand openen. De eerste kinderburge meester van Borsele, Kris Rottier, deed het afgelopen jaar allemaal. Kinderen uit de gemeente Bor- sele die zijn opvolger willen wor den, kunnen nu solliciteren via borsele.nl/kinderburgemeester. Wie in aanmerking wil komen moet in elk geval 10, 11 of 12 jaar oud zijn. Een jury kiest drie kan didaten uit die zichzelf mogen presenteren. Op 17 december wordt de nieuwe kinderburge meester gekozen. donderdag 11 november 2021 Minder last dijkwerken Hansweert De aanvoer van grond voor de dijkversterking in Hansweert zal voor het grootste deel per schip gebeuren. Dat beperkt de over last voor het dorp. Rolf Bosboom Hansweert -Philipp Keller, waterschap Het gat in de Colijnsplaatseweg wordt voorlopig niet gedicht. Gebrek aan beton zorgt voor forse vertraging bij de renova tie van de brug. De brandweer blijft voorlopig gestationeerd in de tijdelijke kazerne elders in Colijnsplaat. De noodbrug voor voetgangers over de Valle. Op de achter grond, bij de damwanden, komt de nieuwe brug. foto melita lanting Er is geen 'heksenjacht' gaande op foutparkeerders in de bin nenstad van Tholen, en al hele maal niet op mensen die er even stoppen om te laden of te lossen. Dat is de reactie van B en W van de gemeente Tholen op vragen van de VVD-fractie. Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Win zelfvertrouwen met één van onze haarwerken: 100% Europees haar dat natuurlijk voelt en beweegt. Ideaal draagcomfort. Ook voor alopecia problemen Het gat in de Colijnsplaatseweg waar de nieuwe brug moet komen. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52