II 'Mijn beste jaren, die komen misschien nog' O O) CD O 14 ZEELAND Nieuwdorp na zege eindelijk van 'nul' af Eerste stap richting EK'22 voor Van Lare Azzagari en Karelse bekeren op dinsdag 87 partijen in 27 toernooiweken Perry Snoep heeft zijn zege als trainer van Nieuwdorp binnen. Het inhaalduel uit de derde klasse A tegen De Noormannen leverde in de derde klasse A een zwaarbevochten 1-0- overwinning op. Nieuwdorp doet daarmee de laatste plaats over aan Zaamslag. ,,1-0. Einde lijk van de nul af. Vandaag was het geluk eens een keer aan onze zijde'', reageerde een opge luchte Snoep. En vervolgens: ,,Voor rust had Noormannen een paar grote kansen en zelf hebben we maar twee of drie kansjes gecre ëerd.'' In de 76ste minuut viel de 1-0. Snoep: ,,De bal viel precies tussen de verdedigers en Harm de Visser schoot van buiten de zestien meter precies in het hoekje.'' Het Nederlands elftal voor spelers onder 19 jaar is de EK kwalificatie in Israël voortvarend begonnen. Keeper Aron van Lare uit Terneu- zen kwam niet aan spelen toe, maar zag zijn teamgenoten met 4-0 winnen van Moldavië. Namens Oranje Onder 19 waren Naci Ünüvar, Xavi Simons en Emanuel Emegha (2x) trefze ker. De ploeg van trainer Bert Konterman kende een rommelige voorbereiding: ,,Als je ziet wat we allemaal hebben moeten door staan om Israël binnen te komen, dan is dit een prima start.'' Zaterdag is Cyprus in She- fayim de volgende tegenstander op weg naar kwalificatie voor het EK 2022 in Slowakije. De KNVB maakte gisteren de speeldagen be kend voor de tweede ronde in het TOTO KNVB-bekertoernooi. Yassine Azzagari uit Goes speelt met NAC op dinsdag 14 december om 21.00 uur in Breda tegen FC Utrecht. Trainer John Karels uit Wemeldinge speelt diezelfde dag met Achilles Veen tegen DVS'33. De aftrap van dat duel is om 20.00 uur in Veen. Tom Boere speelt met Cambuur Leeuwarden twee dagen later. De spits uit Terneuzen hoopt op donderdag 16 december om 18.45 uur aan de aftrap te mogen verschijnen tegen NEC. Quote van de dag Pattinama-Kerkhove, die nu voor twee weken in Nederland is, is on langs de samenwerking aangegaan met Tamaëla. Zij was van begin 2020 tot halverwege dit jaar nog de coach van Kiki Bertens. ,,Onlangs werd bekend dat Elise de nieuwe bondscoach is", vertelt de Zeeuwse. ,,Maar daarvoor was ik al persoon lijk met haar aan de slag gegaan. Ik train bij haar in Etten-Leur en ze gaat ook tien a twaalf weken per jaar mee op reis." Wat Pattinama-Kerkhove in Ta- maëla aantrekt, is dat ze veel erva ring heeft op de WTA Tour en dat ze haar fysiek sterker maakt. ,,Daar ligt haar kracht", zegt de Schouwse. ,,Als we nu samen naar een toer nooi zijn, hebben we ook veel trai ningen buiten het tennis om. Op dagen dat ik vrij ben of dat ik laat op de dag pas speel, werken we aan mijn fitheid en mijn voetenwerk. Ik voel gewoon dat ik conditioneel heel goed ben. Ik mag dan nu 30 zijn, maar het zou best kunnen dat mijn beste jaren nu nog gaan ko men." Het jaar 2021 was al niet verkeerd. Het hoogtepunt was het halen van de tweede ronde op Wimbledon. Pattinama-Kerkhove sloeg zich door drie kwalificatiepartijen heen en won in de eerste ronde van het hoofdtoernooi van de ervaren Rus sin Svetlana Koeznetsova. ,,Beter dan in die week heb ik nooit eerder gespeeld", zegt ze. ,,Maar weet je wat dan jammer is: ik maakte na af loop niet die gehoopte klapper op de wereldranglijst. Dan zie je die nieuwe ranking op maandag en denk je: o, maar vijftien plekken winst'. Dat was wel teleurstellend. Dat had deels te maken met corona, waardoor er op de ranking minder verschuivingen waren dan anders. Als het goed is, loopt alles nu weer normaal. Voor mijn gevoel had ik wel wat hoger moeten uitkomen." Door Wimbledon had ze daarna wel een goede Amerikaanse tour. ,,Ik blaakte van het zelfvertrou- wen." Pattinama-Kerkhove haalde in San José het hoofdschema bij een groot WTA-toernooi en schopte het in Landisville tot de halve fina les. ,,Het was jammer dat ik daarna bij de US Open een meisje trof met Het leven als tennisster zou zoveel makkelijker zijn als ik wat hoger sta een spel dat mij totaal niet ligt. Ik verloor kansloos. Met een andere loting had misschien wel verder kunnen komen..." Top 100 De Zeeuwse zou zo graag met Ta- maëla die sprong richting de top 100 maken. In Dubai (eind novem ber) sluit ze haar jaar af. Daar heeft ze geen punten te verdedigen. Daarna richt ze zich op de Austra lian Open van begin 2022. ,,De op gaande lijn die ik nu te pakken heb, wil ik doortrekken. Het leven als tennisster zou zoveel makkelijker zijn als ik wat hoger sta. Nu beslis ik pas een week of zelfs enkele dagen van tevoren waar ik heen ga. Het is altijd de vraag: waar kom ik een toernooi direct binnen en waar moet ik eerst kwalificaties spelen? Als je in de top 100 staat, hoef je daar niet over na te denken. Dan kun je al een half jaar vooruit plan nen, omdat je dan toch overal zeker bent van een plek in het hoofdtoer nooi." Bekerduels Van Anrooij Gezien mijn positie binnen het j Nederlands team, 'i sta ik zeker open voor de uitnodiging donderdag 11 november 2021 VOETBAL VOETBAL Aron van Lare. foto proshots/marcel van dorst VOETBAL In 2021 had Lesley Pattinama- Kerkhove haar ,,beste tennis- week ooit" en steeg ze naar de 148ste plaats op de wereldrang lijst, de hoogste positie in haar carrière. De uit Zierikzee afkom stige speelster heeft nu al zin om samen met haar nieuwe coach, Elise Tamaëla, de op gaande lijn door te trekken. ,,Het is eigenlijk jammer dat het sei zoen er bijna op zit." Roeland van Vliet Vlissingen Lesley Pattinama-Kerkhove schommelde in 2021 tussen de 181ste en de 148ste plaats op de wereldranglijst. Ze staat momenteel voor de tweede week op die 148ste plek. In het dubbelspel staat ze 81ste. Dit jaar speelde de Zierik- zeese tot nu toe in 27 toer- nooiweken 87 enkel- en dub- belpartijen. Hiervan won ze er 46. - Lesley Pattinama-Kerkhove 3 Vanavond staan er drie duels voor de districtsbeker op de planning. IJzendijke gaat op bezoek in Halsteren, Breskens ont vangt Philip pine en WIK'57 neemt het op tegen WHS. 2 Lindy van An- rooij uit Kapelle is de komende weken niet te bewonderen in de cyclocross wedstrijden. Uit een MRI-scan bleek dat de renster van Starcasino een scheur heeft opgelopen in de bindweef- selring van een tussenwervel schijf, het voor stadium van een hernia. ,,Ik baal hier ont zettend van, maar ben ook blij dat we na twee maanden constante rug pijn nu hiervan de oorzaak hebben gevon den.'' Lesley Pattinama-Kerkhove, hier als speelster van het Nederlands team, zit goed in haar vel. Ze vindt het jammer dat het seizoen er al bijna op zit foto orange pictures a - Zaalvoetbalkeeper Youssef ben Sellam (21) uit Vlissingen reageert enthousiast op de uit nodiging van de Marokkaanse voetbalbond voor het Onder 23-team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42