©NDERNEMER o Bitcoin naar 100.000 euro 'Bitcoin doet het beter dan goud en de AEX-indexr 0 BTCDirect BTC Direct beheert wallet van crypto-beleggers deondernemer.nl Mike Hutting (BTC Direct) ziet cryptomunt als ultiem alternatief voor beleggers Wat doe jij met je spaargeld? Dat is de hamvraag in het huidige economische klimaat, vindt topman Mike Hutting van BTC Direct. Hij heeft een praktische tip: beleg een klein deel in bitcoins. „Echt niet al je geld, maar niks erin investeren is gewoon zonde." Zijn ogen fonkelen als hij de cryptomarkt analy seert. Wie met Hutting over bitcoin en andere digitale valuta praat, merkt direct de bevlogenheid van de jonge ondernemer. BTC Direct was ook niet zomaar een bedrijf dat hij in 2013 oprichtte samen met zaken partners Davy Stevens en Mark Bak ker. Nee, het was echt een missie. „Wij geloven heilig in de kracht van cryptocurrency's, en bitcoin in het bijzonder." Spaargeld beleggen Het zijn momenteel economisch ge zien spannende maar daardoor juist ook interessante tijden, vindt Hut ting. „Nu negatieve rente meer regel is dan uitzondering, wordt het tijd om na te denken wat je als particu lier of ondernemer met je spaargeld wil gaan doen", zegt hij. „Niet voor niets hebben we die vraag ook cen traal gesteld in de huidige campagne van BTC Direct. Of het nu gaat over inflatie, vermogensbelasting of de huidige spaarrente: als je niks doet, wordt je geld per definitie minder waard." Natuurlijk kent Hutting de forse koersschommelingen op de cryptomarkt, maar die zijn inherent aan torenhoog rendement. „Je moet jezelf realiseren datje in een acht baan stapt. Beleg dus absoluut niet met geld datje niet kan missen. De trend is duidelijk: omhoog. Bitcoin doet het met zijn gemiddelde groei per jaar (339 procent) over de afge lopen vijf jaar significant beter dan goud (9,6 procent) en de AEX-index, die jaarlijks goed is voor een gemid delde stijging van 7,8 procent." Psychologische grens Hutting kijkt met interesse naar de voorspellingen van crypto-analist 'PlanB' (zie de column hieronder), die op basis van zijn stock-to-flow- model verwacht dat de bitcoinprijs in de komende maanden de ooit voor onmogelijk gehouden psycho logische grens van 100.000 euro doorbreekt. „Ik geloof in die groei, want er is nog onwijs veel opwaartse potentie", aldus Hutting. „Bitcoin concurreert met beleggingen in vastgoed, aandelen of commodity's als zilver en goud. Dat zijn markten die hij elkaar opgeteld minstens driehonderd keer zo groot zijn als de bitcoinmarkt. Met deze cijfers in het achterhoofd klinkt een tienvoudige stijging vanaf het huidige prijs niveau ineens zo gek niet meer." Bitcoin presteert beter Waarom bitcoin en niet een van de vele andere crypto-valuta? Hutting: „Altcoins zijn weer een hele andere investeringsklasse en de geschiede nis leert dat altcoins op termijn vaak het onderspit delven versus bitcoin. Een veelgemaakte fout is de wens om 'de nieuwe bitcoin' te willen ontdek ken. Of het gevoel te hebben de hele tijd in en uit de markt te moeten stappen, ook wel daytraden genoemd. Dit terwijl er een enorme kans is die je recht in de ogen aankijkt. Investeer wat in bitcoin en laat het enkele jaren staan." En voor de goede orde voegt hij toe: „Ik zeg absoluut niet dat je al je geld in bitcoins moet stoppen. Investeer ook gerust in andere beleggings objecten dan alleen crypto. Het juiste per centage kan ik je niet geven, maar één ding weet ik zeker: nul is niet het juiste getal. Niet beleggen in bitcoin is gewoon een gemiste kans." O Inflatie is overal zichtbaar. Huizenprijzen rijzen de pan uit, je betaalt meer dan 2 euro per liter bij het tankstation en ook de energiekosten stijgen. Tegelijk levert sparen vrijwel niets meer op. De rente is praktisch nul en je betaalt zelfs negatieve rente. Intussen blijven centrale banken zoals Fed en ECB ongelimiteerd geld bijdrukken. De totale hoe veelheid dollars wordt geschat op bijna 20 biljoen. Ter vergelijking: tot januari 2020 stond de teller nog op 4 biljoen. Al deze ontwik kelingen zorgen ervoor dat veel Nederlanders actief zoeken naar manieren om hun koopkracht te beschermen: beleggen wordt po pulairder, ook op de cryptomarkt. Die groeiende interesse in de cryptomarkt wordt weerspiegeld in de koersen. Het is nu moeilijk voor te stellen dat bitcoin een jaar terug nog minder dan 10.000 euro waard was. Interesse in bitcoin stijgt De angst om de boot te missen is een belangrijke drijfveer achter deze explosieve groei. Maar zeker bij bitcoin is er nog een onmis bare factor: het beperkte aanbod. In een tijd waarin de geldpers van de centrale bank onafgebroken aan staat, vluchten beleggers naar assets die niet 'te printen' zijn. Vastgoed, aandelen, obligaties, edelmetalen en dus ook bitcoin. Bitcoin is het ultieme schaarse goed omdat het enkel digitaal bestaat. En omdat het digitaal is kunnen we, in tegenstelling tot al die andere assets, exact weten hoeveel bitcoin er ooit in omloop zullen zijn: 21 miljoen. De toevoer van nieuwe coins wordt iedere vier jaar gehalveerd. Dit staat al vanaf dag één vastgelegd in het protocol en is niet aan te passen. Bijzonder koersmodel De meest bekende bitcoin-analist komt uit Nederland en deelde begin 2019 onder het pseudoniem PlanB een bijzonder koersmodel. Blijft de bitcoinprijs het model volgen? Dan is de cryptomunt op weg naar omgerekend 100.000 euro in december. De analist ba seert deze voorspelling niet op technische analyse, maar op een wiskundige formule. PlanB kijkt hiervoor naar de stock-to-flow van bitcoin, of in andere woor den: hoeveel jaar het duurt om de huidige voorraad van bitcoin te verdubbelen. Op dit moment duurt dat theoretisch 57 jaar, wat de cryptomunt net iets minder schaars dan goud maakt. Natuur lijk, een model klopt totdat de werkelijkheid afwijkt. Maar tot nu toe weet de koers het model nog feilloos te volgen, met een betrouwbaarheidsinterval van 95 procent. De hoge inflatie en lage spaarrentes drijven steeds meer investeerders naar bitcoin en dat verhoogt de kans op een goede afloop. Het worden ongetwijfeld turbulente maanden. O volg ons op 'Niet beleggen in bitcoins is een gemiste kans' Portfolio K™rS°" Verdien td Bosman S eringen Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met BK Direct Scan voor meer informatie deQR-codeofkijkop btcdirectcom Beleggen in bitcoins wordt door BTC Direct sinds kort extra laagdrempelig gemaakt met een eigen handelsplatform dat ook de wallet van gebruikers beheert. Het zelf aanmaken van zo'n wallet is namelijk vaak een enorme drem pel om te gaan handelen in cryto-valuta. „Voor het eerst beleggen in crypto is ook best complex", zegt topman Mike Hutting van BTC Direct. „Voordat we dit nieuwe platform aanbo den, zagen we dat slechts twee op de tien klan ten een transactie afmaakten. Nu is dat aandeel gestegen naar zes op de tien." De aangeboden wallet neemt ook veel zorgen over veiligheid weg: het cryptobedrijf zorgt feitelijk voor de be veiliging van de digitale munten. Ze blijven op het platform en worden door BTC Direct offline bewaard. Doordat de coins niet in contact staan met het internet, is de opslag veilig en worden ze buiten bereik van hackers gehouden. De focus van het nieuwe platform ligt op gemak, veiligheid en expertise. Ter verlaging van de drempel om te handelen in crypto-valuta biedt het bedrijf duidelijke overzichten van de koersen en de waarde van je portfolio. Ook ontvangen gebruikers het laatste nieuws en koersanalyses van verschillende huisanalisten. Frank Smits is cryptocurrency-expert bij BK Direct Meer info: btcdirecteu Dit is een uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40