S>_ 9 Van het Groenewoud Amazing Stroopwafels 10CC This Beautiful Mess Musical Op en top Zeeuws, heroïsch, spectaculair, kleurrijk en vol emotie. Dat is in een notendop de musical Michiel de Ruyter van Muziektheater Zeeland. Vrijdagavond is de premièrevoorstelling met een historisch verhaal over de mens achter de wereldberoemde zeeheld. Vier redenen om uit te gaan OOSTBURG Een le vende legende, dat is de status van Ray mond van het Groe newoud in Vlaande ren. De zanger schreef meer dan 400 songs en tiental len daarvan werden cultureel erfgoed. Hij is ondermeer bekend van hits als Liefde voor muziek, Meisjes, Cha- chacha en Je veux de l'amour. Samen met vier muzikale vrienden komt hij naar Oostburg. De tournee kent geen vaste setlist, de zan ger speelt de liedjes waar hij de betreffende avond zin in heeft. WISSEN- KERKE De Rot terdamse band The Amazing Stroopwafels is vooral bekend van de hit Oude Maasweg, dat jaarlijks hoge ogen gooit in de Top 2000. Ook het lied Ik ga naar Frankrijk zal veel lief hebbers van Radio Tour de France als mu ziek in de oren klinken. De band bestaat al ruim 40 jaar en heeft met Wim Kerkhof, Rien de Bruin en Arie van der Graaf drie rasmuzikanten in huis. Bewust kiezen ze ervoor om te spelen op kleinere podia, van wege het directe contact met het publiek. Zaterdag om 20.00 uur in dorpshuis On der de Toren in Wissenkerke. 10CC scoorde in de jaren '70 vele grote hits, zoals The Wall Street Shuffle, Dreadlock Holiday, Donna en I'm Not In Love. De befaamde Britse rockband is zater dag in Vlissingen voor een nieuwe show vol met klassieke meezingers. 10CC heeft in middels wereldwijd meer dan 30 miljoen albums verkocht. In de jaren '70 was de band toonaangevend in de charts en wer den ze als een van de creatiefste en meest kleurrijke bands van de wereld beschouwd. De shows van de heren blijven immens po pulair. Indierockband This Beautiful Mess is terug aan het muzikale front met een nieuwe EP. Na een sabbatical van ongeveer 10 jaar heeft de van oorsprong Zeeuwse groep de draad weer opgepakt. Samen met producer Martijn Groeneveld zijn er zes liedjes op plaat gezet. De songs zijn naar eigen zeggen typisch This Beautiful Mess; melancholisch, eerlijk, emotioneel en liefdevol. Dromerige gitaar patronen en de kenmerkende stem van frontman Arjen van Wijk maken de band onderscheidend. TIPS In Den Dullaert in Hulst staat vrij dag en zaterdag een indrukwek kend migratiever- haal van de ge vierde mezzoso praan en harpiste Ekaterina Leven tal centraal. De gerenommeerde zangeres speelt twee autobiogra fische solopro gramma's (De Weg en De Grens) met een persoonlijk en actueel verhaal. uziektheater Zeeland, voorheen de Goese Operette Vereniging, brengt al sinds 1945 succesvolle Zeeuwse producties op de planken. De afgelo pen jaren werden onder meer de musicals Jesus Christ Superstar (2016), Titanic (2017) de 3 musketiers (2018) en Ciske de Rat (2019) opge voerd met de allure van een professi oneel gezelschap. Voor de huidige ju bileumproductie werd het geduld van de cast en crew aardig op de proef gesteld. Ruim anderhalf jaar la ter dan gepland gaat de voorstelling over Michiel de Ruyter morgen avond eindelijk in première in Thea ter de Mythe in Goes. ,,Vierenhalf jaar geleden heb ik de opdracht ge kregen om de tekst voor deze musi cal te schrijven", vertelt Rini de Kos ter uit Heinkenszand. ,,Het plan was in 2020 ons 75-jarig jubileum te vie ren met een zelfgeschreven en zelf- geproduceerde musical. In 2018 was ik klaar met de teksten en in 2019 heeft Hans Laureyn de muzikale om lijsting afgerond. In dat jaar zijn de repetities begonnen en maart 2020 stonden we in de startblokken, toen een maand voor de première de lock- down werd aangekondigd. Iedereen staat te trappelen om eindelijk te la ten zien waar we al jaren hard aan werken." Tweestrijd Twintig maanden later kan het pu- Bezoekers zullen een andere zeeheld zien dan degene die ze kennen uit de geschiedenisverhalen bliek alsnog gaan genieten van een bijzondere voorstelling. De Koster schreef een verhaallijn waarin twee strijd en dilemma's een grote rol spe len. Het stuk begint met twee kinde ren, Daan en Roos, die bij een muse- umbezoek via een schilderij van een stervende Michiel de Ruyter in de tijd van de zeeheld komen. Michiel - gespeeld door Peter Reinders - ver telt de kinderen zijn levensverhaal dat start met de huwelijksbelofte aan zijn vrouw om aan wal te blijven. Door een op handen zijnde oorlog met Engeland moet hij die belofte meteen breken. Telkens als hij na weer een gewonnen slag denkt dat zijn taak op zee is volbracht, wordt hij als speelbal gebruikt om de vloot opnieuw aan te voeren. „Bezoekers zullen een andere zeeheld zien dan degene die ze kennen uit de geschie denisverhalen", vertelt De Koster. ,,Je koppelt hem al snel aan iemand die voor niets of niemand bang was en keer op keer de vijand versloeg. In deze voorstelling zie je hem als een man van vlees en bloed met al zijn twijfels en zwaktes. De keuzes die hij maakt hebben grote betekenis voor zijn gezin. Het verhaal dat wij vertel len gaat deels over een stoere zee held, maar ook over Michiel als mens, vader en echtgenoot. Je ziet een man met een innerlijke strijd." Zelf meespelen De Koster is al sinds 2001 betrokken bij Muziektheater Zeeland. Hij speelde sindsdien mee in vele suc cesvolle producties, en zal ook in deze musical op het podium te zien zijn. ,,Dat was aanvankelijk niet de bedoeling, maar kort na de rolverde ling stopte plotseling een aantal spe lers. Toen is mij gevraagd de rol van Cornelis de Witt, de broer van Johan de Witt, te spelen. Zodoende speel ik mee in mijn zelfgeschreven stuk." Alles en iedereen is er klaar voor en De Koster hoopt vooral dat het gezel schap een rampscenario bespaard blijft. ,,Het belangrijkste is dat ieder een gezond blijft. Als iemand van de cast corona krijgt, hebben we een groot probleem. Er is veel energie in deze productie gestopt, laten we als jeblieft hopen dat we nu eindelijk mogen spelen." donderdag 11 november 2021 GO Zaterdag om 20.00 uur in het Ledelthea- ter in Oostburg. VLISSINGEN Zaterdag om 20.00 uur in het CCXL Thea ter in Vlissingen. VEERE Zaterdag om 20.30 uur in de Grote Kerk in Veere. Een aantal tips uit het culturele aan bod in Zeeland Migratieverhaal Popronde in Middelburg Popronde, het grootste reizende festival van Ne derland, strijkt weer neer in Mid delburg. Van avond vindt al weer de 14e edi tie plaats met 16 acts op 8 loca ties. De optre dens van de jonge, opko mende bands die de Popronde ver tegenwoordigen, vinden plaats in kroegen, restau rants, cafés en podia in het cen trum van de stad. B Bart den Hartog, Rini de Koster (ook librettist, hier als Cornelis de Witt) en Peter Reinders als Michiel de Ruyter (vlnr). fotocharles linssen Michiel van vlees en bloed Hans Puik Goes 44 Rini de Koster Muziektheater Zeeland speelt de voorstelling 'Michiel de Ruyter' op vrijdag 12 en zaterdag 13 november in theater de Mythe in Goes, zater dag 20 november in de Stads schouwburg in Middelburg en zater dag 27 november in het Schelde- theater in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37