Ruim 6000 handtekeningen tegen Veers parkeerbeleid aangeboden KOETS Miljoenen voor aanpak verkeersproblemen Actie 3 daagse 6 Resort mogelijk wat kleiner 0118 572329 donderdag 11 november 2021 Wethouder Pieter Wisse (l) luistert naar Michel Melis (r) en Lourus Roelse die vinden dat het beleid rondom het betaald parkeren anders moet. foto lex de meester Dormio is bereid het aantal ka mers en bedden in het nog te bouwen hotel-resort bij Bigge- kerke te beperken. Het gaat niet meer uit van 466 bedden. Maar het wil dan wel wel financieel worden gecompenseerd voor het maken van extra kosten. Dit blijkt uit een verklaring die gis termiddag is vrijgegeven door het Veerse college van burge meester en wethouders. Emile Calon Biggekerke Hoeveel kamers en bedden Dormio bereid is te schrappen, is nog niet duidelijk. Evenmin is bekend hoe veel geld het bedrijf wil krijgen van de gemeente Veere. Beide partijen gaan de komende weken verder on derhandelen tot ze een definitief akkoord hebben. Hoeveel kamers en bedden Dormio bereid is te schrappen, is nog niet duidelijk Slapende vergunning Dormio wil op het Kaasboerterrein bij Biggekerke bouwen. Het wil daarbij gebruikmaken van een sla pende vergunning die in 2011 is ver leend aan de eigenaren van het per ceel. Eind vorig jaar, toen Dormio het Veerse college verraste met het plan voor een hotel-resort, ging het nog uit van zo'n zeshonderd bed den en oplevering eind 2022. Dat aantal bedden werd in de loop van dit jaar teruggebracht tot 466 om dat het bedrijf zo de toekomstige gasten meer luxe en comfort kan aanbieden. Het Veerse college probeert de bouw tegen te houden omdat zo'n hotel-resort in strijd is met het be leid om zeer terughoudend te zijn bij het toestaan van extra toeristi sche bedden. Daar komt ook bij dat veel inwoners van Biggekerke dat plan helemaal niet zien zitten. Ze vinden een hotel-resort met 466 bedden veel te groot. Dubbele strategie Het Veerse college kiest voor een dubbele strategie: overleg en via ju ridische procedures de bouwplan nen blokkeren. Daartoe heeft het de oude omgevingsvergunning inge trokken, wil het geen kapvergun- ning geven voor een aantal bomen op het Kaasboerterrein en wil het het bestemmingsplan aanpassen. Al die procedures kunnen worden aangevochten door Dormio, maar kosten wel tijd. De directeur van dat bedrijf, Don van Schaik, heeft steeds aangegeven dat hij hoe dan ook wil bouwen. Maar het is hem er ook veel aangelegen om een goede relatie te hebben met de gemeente. Het overleg tussen het college en Dormio wordt gevoerd onder voor zitterschap van een onafhankelijke 'verkenner', oud-burgemeester Jos Feijtel van Medemblik. Volgens hem is er van de kant van Dormio bereidheid om het aantal bedden en kamers 'serieus af te slanken'. Het biedt volgens hem ook Dormio de kans om zich nog meer te rich ten op kwaliteit. Tevens meldt hij dat het bedrijf bereid is om het toe komstige hotel-resort meer land schappelijk in te passen. Zorg ervoor dat inwoners, on dernemers en de visite gratis kunnen parkeren in de kernen langs de Veerse kust. Emile Calon Domburg Die boodschap gaven Michel Me lis en Lourus Roelse gisteroch tend aan wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) bij het overhandi gen van petitie die begin dit jaar maar liefst 6426 maal is onderte kend. Ze wezen er op dat onder nemers de economiemotor van de gemeente zijn. Langs de kust De beide ondernemers begonnen die actie begin dit jaar toen het Veerse college het betaald parke ren langs de kust invoerde. Via die petitie pleitten ze toen voor uit stel, inspraak en rekening houden met de seizoensinvloeden. Ze vonden en vinden het oké dat er Het beleid is er doorgeduwd in de voor ondernemers en inwoners bizarre coronatijd - Lourus Roelse, ondernemer via het betaald parkeren gepro beerd wordt de dagtoerist meer te laten bijdragen aan de voorzie ningen. Volgens hen is er ook te weinig rekening gehouden met de belan gen van inwoners en onderne mers. ,,Het beleid is er doorge duwd in de voor ondernemers en inwoners bizarre en hachelijke coronatijd. Een tijd waarin onder nemers alle zeilen bij moesten en moeten zetten om het hoofd bo ven water te houden", aldus Roelse. Volgens hem merken on dernemers zeker in het voor- en naseizoen dat het betaald parke ren invloed heeft op de omzet. ,,Het is moeilijk om dat echt hard te bewijzen maar we merken het wel." Ook vertelde hij dat hij en de andere ondernemers veel tijd kwijt zijn met het uitleggen van het parkeerbeleid aan de klanten. ,,Er is veel onbegrip over de hoogte van de tarieven." Wisse bedankte hen en be loofde dat er rekening wordt ge houden met hun opmerkingen. En hij beloofde ook in gesprek te blijven met de beide onderne mers. Er is veel onbegrip over de hoogte van de tarieven - Lourus Roelse SLAGERIJ www.slagerijkoets.nl Schnitzels 3+1 gratis Gehaktballen 3+1 gratis Gourmet van de chef 3+1 gratis Gourmet graag vooraf bestellen: Actie geldig op donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 november Graag tot ziens in Westkapelle Arnemuiden nog langer laten wachten op aanpak van de ver keersveiligheid? Nee, het dorp moet al veel te lang wachten, vindt de gemeenteraad van Middelburg, onder aanvoering van de SGP. ,,Het is nu tijd voor boter bij de vis." Maurits Sep Arnemuiden Arnemuiden lijdt al jaren onder de groei van het verkeer. Dat gaat deels om mensen die in het dorp wonen en naar huis of werk rij den. Maar ook het toeristische verkeer dat vanaf de A58 door het dorp richting het Veerse Meer rijdt, zorgt zeker in de zomer voor veel drukte en gevaarlijke situaties. ,,Er zijn veel signalen uit Arne- muiden dat de inwoners vinden dat er te lang wordt gepraat over maatregelen, zonder dat er echt iets gebeurt", stelde SGP-leider Paul Moens gisteravond bij de be handeling van de gemeentebegro ting. Vandaar zijn opmerking dat er 'boter bij de vis' moet komen. Goed signaal ,,De knelpunten zijn al in 2004 ge signaleerd, dus het wordt écht tijd", benadrukte ook SP'er Huib Ghijsen. En iets doen, is in ieder geval nu flink wat geld toezeggen, vond Arjen Beekman van de ChristenUnie. ,,Dat is een goed sig naal dat we dit nu serieus nemen. We vragen er al twaalf jaar lang aandacht voor." En dat geld is er nu ook, omdat de gemeente er financieel beter voor staat. Dat biedt de kans om drie tot vier miljoen vrij te maken voor een snelle aanpak van de ver keersproblemen, stelden SGP, ChristenUnie, CDA en SP. Wet houder Chris Simons vond dat on verstandig, omdat binnenkort een verkeersplan naar buiten komt De knelpunten zijn al in 2004 gesignaleerd, dus het wordt écht tijd - Huib Ghijsen, SP voor het grotere gebied rond Arne muiden en het Veerse Meer, inclu sief de maatregelen voor het dorp. Maar daar wilde de raad niet meer op wachten. ,,Er zijn nu al proble men, dus daar hoeven we niet op te wachten", reageerde Marianne Golsteijn van GroenLinks. Het voorstel had wel een 'hoog verkiezingsgehalte', reageerde LPM-voorman Piet Kraan. In maart zijn immers de gemeente raadsverkiezingen, dus door nu geld beschikbaar te stellen voor Ar- nemuiden, kunnen partijen goede sier maken in het dorp, bedoelde hij te zeggen. Het CDA zag dat an ders, aldus Ella Poppe: ,,Wij vin den er als deze gemeenteraad al iets van, dus dan moeten we nu ook een besluit nemen." Fractie Onderdijk schaarde zich daarach ter en ook de LPM kwam over de brug. Kraan: ,,Want wij zien ook wel dat er echt iets nodig is." Dormio doet water bij de wijn WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34