Snotkoke Westerschelde op slot voor garnalenvissers Fraudeverdachte Clinge langer vast 'Natuureisen aan werk vaargeul Westerschelde' 2 WILLEM VAN DAM 2r""* Column v DE STELLING Vandaag: Ik verwacht nieuwe, harde coronamaatregelen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters POEP OM LOCKPOWN GROOTSTE RISICOGROEP x*< Gewonde bij auto-ongeluk Rinus Spruit in Brommer op zee MIDDELBURG Weinig misstanden bij controle op bedrijventerrein Het ministerie heeft de garnalen visserij gesloten, omdat er inmid dels meer uren in de Westerschelde is gevist dan de vergunning toelaat. Eind augustus werd om dezelfde reden de visserij in de Ooster- schelde al gesloten. Ook de Vlakte van de Raan dreigt op korte termijn dicht te gaan. Voor Verschelling betekent de maatregel een voortijdig einde van het seizoen. ,,Op de plaatsen waar we nog wel heen mogen, vangen we niets. Of we moeten heel ver weg gaan. Dat was ik niet van plan. Van ellende ben ik maar naar bin nen gevaren." Wat hem vooral steekt, is dat zijn Belgische collega's wel blijven vissen op de Wester- schelde. Die vallen onder een an dere regelgeving, aldus Verschel ling. ,,Dat doet wel een beetje pijn. Zoiets kun je toch niet verkopen?" Het systeem met een maximum aantal visuren voor natuurgebieden haalt volgens Verschelling weinig uit. ,,Het ene jaar zit er in het ene gebied meer en in het andere jaar in het andere gebied. Dit jaar is het Het steekt dat de Belgen wel op garnalen mogen vissen in de Westerschelde hier heel druk geweest en dan kom je met je uren niet uit. Maar uitein delijk regelt de natuur het zelf. Als er in een gebied niets zit, word je gedwongen om ergens anders heen te gaan." De 64-jarige Clingse hoofdver dachte in de omvangrijke Zeeuws- Vlaamse fraudezaak blijft nog der tig dagen langer in voorarrest. Het onderzoek naar zijn betrokkenheid is nog niet afgerond. De Clingenaar werd 19 oktober opgepakt na een grootscheepse ge zamenlijke invalactie van de politie en de Fiod op diverse adressen in Zeeuws-Vlaanderen. Die dag wer den, behalve de Clingenaar, ook een 62-jarige man uit Terneuzen, een 62-jarige Heikantenaar en een 57-jarige vrouw uit Terneuzen op- gepakt. Het viertal wordt verdacht van valsheid in geschrifte, witwas sen en fraude met Covid-subsidies en persoonsgebonden budgetten. De drie medeverdachten konden redelijk snel weer naar huis, maar blijven verdachten. Het voorarrest van de Clingenaar werd eerder al met twee weken verlengd. Hij zat toen ook in beperking. Behalve met zijn advocaat mocht hij geen con tact hebben met de buitenwereld. De beperking is wel opgeheven. Hij is voormalig accountant en heeft ook bij de Belastingdienst gewerkt. Hij zou zijn kennis en expertise op financieel gebied volgens de politie aanbieden aan criminelen. TERNEUZEN Een vergunning aan het Vlaams Gewest voor het onder houd van de hoofdvaargeul van de Westerschelde is voor het gros van de Terneuzense gemeenteraadsle den nog geen uitgemaakte zaak. De raad nam dinsdagavond een motie aan, waarin het hamert op aanvullende voorwaarden om schade aan planten en dieren in de Westerschelde te beperken. Met de andere gemeenten aan de Wester- schelde, het waterschap Schelde- stromen en de provincie Zeeland wil Terneuzen zoeken naar een op lossing voor de PFAS-problematiek in de Westerschelde. ,,De ontwik kelingen gaan nu heel snel, reden te meer om nu de Belgische overheid geen vrijbrief te geven om de Wes- terschelde te verdiepen", lichtte Loek de Beleir (CDA) de motie toe. De motie van CDA, TOP/GB, Christenunie en VVD kreeg van een ruime meerderheid steun, be halve van de PvdA en Sociaal Ter- neuzen. De PvdA vindt de motie te veel 'incidentpolitiek' en pleit voor een bredere kijk, waarin bijvoorbeeld ook het Kanaal Gent-Terneuzen wordt meegenomen. Sociaal Ter- neuzen is van mening dat de motie is achterhaald, omdat ook de lande lijke politiek al met de kwestie aan de slag is. Tsjoe! In Huize Van Dam klinkt gesnotter en gekuch. Het gaat van proest en uche, uche, uche. De zakdoeken zijn niet aan te slepen. Het zal toch nietAch, ben je gek joh, we zijn toch gevaccineerd? 't Zal wel een gewoon verkoudheidje wezen. Maar toch. Het gesnotter en ge kuch houdt aan. Dagen lang. Zo'n zelftestje doen dan maar? Kost een paar euro bij de Etos, dus voor het geld hoefje het niet te laten. Wat tentipje in de neus, staafje in een pipetje, en dan een kwartiertje wachten. Eén streepje is goed, twee streepjes zijn foute boel, meldt de bijsluiter. Opluchting: één streepje. Maar ja, is zo'n zelftest wel be trouwbaar? Je hoort soms van die rare verhalen. Dus weet je wat? Voor de zekerheid een echte test laten doen. De GGD-lijn gebeld om een afspraak te maken. Na lang wachten eindelijk een meneer aan de lijn die me het hemd van het lijf vraagt. Hij wil weten of je met je snotkoker in de supermarkt of de bibliotheek bent geweest. En meer van dat soort dingen. Lang verhaal kort: de snotteraar kan al dezelfde dag terecht in de testtent, waar een man in een maanmannetjeskos- tuum routineus met een centime- terslange wattenstaaf in neus en keel peutert (ter geruststelling: valt reuze mee). U verneemt de uitslag per e-mail van ons, zegt hij bij het afscheid. En jawel hoor, des avonds landt er een bericht in de digitale postbus met de medede ling dat de uitslag van de test be kend is 'Ga naar coronatest.nl' om deze te bekijken'. voert naar websites, koppelcodes, QR-codes en nog veel meer. Tot een handige dochter ergens in de ingewanden van het internet de uitslag weet te vinden: negatief! Negatief? Ja, da's dus positief. Dus da's geen. Nog nooit was negatief zó positief; zie je wel, gewoon een verkoud heidje. Tsjoe! Nog nooit was negatief zó positief donderdag 11 november 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb zin in het sinterklaasfeest 1651 reacties A HET KABINET ZELF cB5 SEROOSKERKE Een inzittende van een auto is dinsdagavond laat gewond geraakt bij een ongeval op de Honde- gemsweg tussen Grijps- kerke en Serooskerke. De auto raakte rond 22.20 uur door onbe kende oorzaak in de lin kerberm, reed tegen een boom en kwam via een sloot half op een weiland tot stilstand. De ambulancedienst heeft diverse inzittenden onderzocht. Eén persoon is naar het ziekenhuis ge bracht. Bergingsbedrijf Kuzee heeft de auto rond 23.35 uur afgevoerd. 'S-HEERENHOEK Rinus Spruit uit 's-Heer- enhoek is zondag te gast in het VPRO-boekenpro- gramma Brommer op zee om 19.24 uur op NPO2. Presentatoren Wilfried de Jong en Ruth Loos gaan met hem in gesprek over zijn nieuwste boek De verlossing van Jacob Smallegange. Spruit (1946) werkte als ver pleegkundige buiten Zee land. Na terugkeer in zijn ge boortehuis in Nieuwdorp debuteerde hij in 2008 met Zwieg stille, een roman over een rietdek kersgezin begin vorige eeuw die een jaar later landelijk succes had als De rietdekker. Voor de tiende keer in drie jaar tijd hebben overheden en opspo ringsdiensten een grote controle gehouden op industrieterrein Arne- stein in Middelburg. Het aantal misstanden en overtredingen viel deze keer erg mee. Een aan tal kleinere milieu-over tredingen, een in beslag genomen motorfiets, een voertuig zonder kentekenplaten op de openbare weg, iemand die tegen de regels in een bedrijfspand ook gebruikt als woonruimte - daar bleef het dinsdag bij. De rest van het jaar is de garna lenvisserij in de Westerschelde verboden, tot frustratie van de vissers. ,,Het is gewoon onwerk baar", zegt Robbie Verschelling uit Breskens. Rolf Bosboom Breskens -Robbie Verschelling, garnalenvisser Sheila van Doorsselaer Clinge Een gekmakende zoektocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2