H Blessure De Goede smet op overwinning tegen België 23 Wolf debuteerde dit seizoen in de MX2 en niet onverdienstelijk. De Brabander reed naar podiumplaat sen en won zelfs één race. Als 7-ja- rig jongetje ging hij op de foto met zijn idool Herlings en hij hoopt ook in de toekomst van hem te leren. ,,Volgend jaar hebben we afgespro ken vaker samen te trainen. Daar kan ik nog zoveel van opsteken.'' ,,Ik ben zo ongelooflijk blij met deze titel'', zei Herlings zelf. Na af loop leefde hij mee met zijn con currenten Febvre en Gajser. ,,Ik heb heel veel te doen met de jongens naast me. Ik weet hoe het is om het kampioenschap op een paar punt jes mis te lopen.'' Daarmee refe reerde hij onder andere aan het sei zoen 2014, waarin hij vanwege een gebroken dijbeen de titel in de MX2 net miste. ,,Het was geen makke lijke titel. Ik denk dat we het alle drie hadden verdiend. De druk was enorm voor ons allemaal. Maar er kan er maar één winnen.'' Dat het gevecht doorging tot het einde, maakte dit een historisch kampioenschap, vond ook The Bul let. ,,Ik denk dat dit het zwaarste kampioenschap ooit was. Het was in elk geval mijn moeilijkste titel.'' Vertrouwensband Al twaalfjaar wordt Herlings bijge staan door Ruben Tureluren. Eerst als monteur, later kregen de twee een steeds sterkere vertrouwens band. De Belg maakte het nodige mee met Herlings, met name na diens zware voetblessure. ,,Sinds die ene dag in januari 2019 is alles wat er met Jeffrey is gebeurd, terug te leiden naar die blessure.'' Her- Ik heb te doen met die jongens. Ik weet hoe het is om het kampioenschap op een paar puntjes mis te lopen lings viel in Faenza vorig jaar als WK-leider door pijn in diezelfde voet en verloor een bijna zekere ti tel. Volgens Tureluren zullen de ge schiedenisboeken nooit recht kun nen doen aan de prestaties van Her- lings. ,,Het aantal wereldtitels dat hij heeft gewonnen, is totaal niet in verhouding met het aantal GP-ze- ges: 99. Dat gaan we nooit meer recht kunnen krijgen.'' waarmee de titelstrijd helemaal be slist was. Brian Bogers, zelftwaalfde in de WK-eindstand, trainde dit seizoen vaak met Herlings, die hij al heel lang kent. In 2014 maakte Bogers zelf een bloedstollend titelgevecht mee. Hij verloor toen de strijd om het Euro- pees kampioenschap, terwijl hij evenveel punten had als de win naar. ,,Ik krijg er nog steeds buik pijn van als ik eraan denk en dat ging om een EK. Dit is een wereld titel waar nog vijftig jaar over ge sproken gaat worden!'' Het 17-jarige crosstalent Kay de Stephanie van den Borre zette Bel gië na ruim een kwartier op voor sprong uit een strafcorner. Omdat Oranje in de eerste helft niet kon overtuigen, mocht de ploeg van de Nederlandse bondscoach Raoul Ehren zowaar dromen van een stunt. Kort na rust stelde Nederland echter snel orde op zaken. Joosje Burg maakte er in de 33ste minuut van dichtbij 1-1 van en niet veel later zette Freeke Moes Oranje op voor sprong met een backhand: 2-1. Moes bediende vervolgens Lidewij Wel- ten en na 38 minuten had Neder land al een marge van twee opge bouwd. In het restant kwam de olym pisch kampioen, wederom aantre dend zonder een aantal vaste waar den, geen moment meer in de pro blemen. Een maand geleden opende Oranje het seizoen in Am stelveen tegen België. Toen werd het 2-0. Een smetje op de avond was de blessure van captain Eva de Goede, die het veld verliet met een op het eerste oog ernstige knieblessure. De aanvoerster ging met onder steuning van de medische staf strompelend van het veld in het Wagener Stadion. Over de ernst van de blessure is op dit moment nog niets bekend. De Goede liep de knieblessure op, toen ze ongelukkig terecht kwam bij een verdedigende actie op de rand van de eigen cirkel. De 32-jarige aanvoerder greep na het incident direct naar haar rech terknie en bleef kermend van de pijn liggen. De Goede speelde tegen België haar 251ste interland. Ze veroverde afgelopen zomer in Tokio voor de derde keer in haar loopbaan goud. Begin dit jaar had de aanvoerder van Oranje al te maken met een ge broken pols. Bondscoach Alyson Annan had kort na het wegvallen van captain Eva de Goede moeite zich te focus sen op het spel van haar ploeg. „Ik moet zeggen dat ik wel even moeite had om me te concentreren op de wedstrijd, want het hakt er wel in", zei Annan na afloop. In de rust be sloot de coach niet te veel aandacht aan het wegvallen van De Goede te besteden. „Iedereen weet dat het niet leuk en niet fijn is en het moge lijk iets ernstigs is. Een aantal van ons is binnengelopen bij haar", al dus Annan. GO DONDERDAG 11 NOVEMBER 2021 voor Jeffrey Herlings Herlings laat in beide manches van de GP van Mantova geen ruimte voor twijfel: hij is de beste. - Jeffrey Herlings Meteen na zijn finish is er een champagnedouche voor wereld kampioen Jeffrey Herlings. FOTO'S RED BULL HOCKEY De Nederlandse hockeysters hebben ook in hun tweede duel in de Pro League België versla gen. De ploeg van bondscoach Alyson Annan stond halverwege met 1-0 achter, maar boog de achterstand in het derde kwart om. Het werd in het Wagener Stadion in Amstelveen uiteinde lijk 3-1. Eva de Goede liep een blessure op. foto anp knie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23