Creativiteit is nu toverwoord bij Feyenoord 21 overlaten met oog op deelname eerste eindtoernooi ,,In eerste instantie ben je nog wel bezig met die knie, omdat hij stijf wordt na inspanningen. Maar ik heb geen last gehad van twijfels over mijn eigen lijf of zo. Ik doe wat ik voorheen ook deed. En ja, ik sta op scherp, een gele kaart tegen Montenegro zou mij de wedstrijd tegen Noorwegen kosten. Maar dat zal er niet voor zorgen dat ik din gen anders ga doen. Ik blijf gretig. ,,Dat hadden we met Liverpool ook. We wonnen daar veel prijzen, maar wel in korte tijd. We konden de landstitel niet vieren met de fans door corona. Dat maakt dat je het nog een keer wil presteren, dat je nog meer prijzen wil pakken, omdat je weet hoe het voelt als het succes eenmaal daar is. En als ik naar Oranje kijk, zie ik ook een heel talentvolle groep die heel erg graag wil. In Qatar kunnen we presteren met een bondscoach met wie de klik er op dit moment duidelijk is. ,,Louis van Gaal brengt persoon lijkheid met zich mee. Jullie zien hem allemaal tijdens de perscon ferenties, hij is heel direct. Of dat soms ook confronterend is? Dat kan zo overkomen, maar hij zegt het niet om iemand neer te halen. Hij geeft dingen aan omdat die fout gaan en omdat ze dan vervol gens hopelijk niet meer voorko men. Van Gaal is een goede bonds coach, maar zeker ook een goede spelersmanager. En hij en de staf werken keihard. We hebben zo veel meetings en bespreken van alles. Tegenstanders doen het vaak op een bepaalde manier en als ze tegen Oranje spelen, doen ze het opeens helemaal anders. Daar zijn we ook op voorbereid." De aanvoerder van Oranje wil in Podgorica en Rotterdam de klus klaren richting Qatar. ,,We zijn bijna gekwalificeerd en ik zal trots Programma Oranje zijn als ik deze talentvolle ploeg straks in Qatar als aanvoerder mag leiden. Zoals ik ook trots ben dat ik met Lieke Martens op een wolken krabber sta afgebeeld in de Rotter damse binnenstad. Je denkt er vooraf niet over na, maar dat der gelijke dingen gebeuren in een loopbaan is echt superleuk. Het verandert overigens niet mijn ego, hoor. We zijn immers allemaal ge lijk.'' Duels in groep G Stand in groep G analyse Mikos Gouka kijkt de opgetrommelde journalisten aan. De president-commissaris van Feyenoord licht de plannen van de club graag nog eens toe, na een gelikte presentatie in het Topsport Centrum naast de Kuip. ,,We zijn er vrij zeker van dat dit Feyenoord City-plan doorgaat'', zegt Hoetmer. In 2022 zal Feyenoord in een gloednieuw onder komen acteren en moeten Ajax en PSV vanaf dat moment angstig over hun schouder kijken. Want de Rotterdammers, opeens mét budget, gaan de concurrenten in de staart bijten, vervolgens in de nek, om ze uiteindelijk in te halen. Dat ze in Am sterdam en Eindhoven vast ook geen zes jaar stil zullen zitten? Bijzaak. Het spelersbudget, 17,5 miljoen euro, zal immers worden verdubbeld. Er is eigenlijk geen ontkomen meer aan, zo schetst Hoetmer. Niet veel later ver trekt hij bij Feyenoord, om Duindigt erbovenop te gaan helpen. En een kleine vijfjaar later is het sta dionplan definitief van tafel. Want vandaag zullen de commissarissen Toon van Bodegom en Gérard Moussault in de Kuip uitleggen wat het woord 'stilgevallen' in het stadi ondossier eigenlijk precies inhoudt. Dat is zo het meest simpel samen te vatten: het huidige stadion project is morsdood. Er is geen bouwconcern meer na het vertrek van BAM en er zijn eigenlijk ook geen investeerders meer. Alle opties voor de toe komst zijn dus weer open: van een nieuw plan om ergens een stadion te bouwen, tot het eerder door de club zo verafschuwde verbouw van de Kuip. Duidelijk is ook dat er tot 2027 gewoon in de Kuip wordt gevoetbald. De stadiontak stevent op een faillissement af. Er zijn torenhoge schulden en bovendien dient kredietverstrekker Goldman Sachs nog te worden terugbetaald. En die vol bravoure aangekondigde inhaalrace richting Ajax en PSV? Nou, de erg ruim voorspelde 150.000 bezoekers die per jaar de stadiontour zou den doen, komen niet meer. Net als al die Europa Cup-finales en de popconcerten waar de voorstan ders van het stadionplan zo mee koketteerden. Feyenoord dacht ook jaarlijks zo'n 25,4 miljoen te gaan ontvangen uit een nieuw onderkomen. Als dat al de waarheid was, is het van de baan. De strijd met Ajax en PSV moet voorlopig weer jarenlang gestalte krijgen door creativiteit. Een on mogelijke opgave? In 2017 was Ajax ook steenrijk en Feyenoord straatarm, maar toch ging de landsti tel naar Rotterdam. Maar oké, eenvoudig is het na tuurlijk allerminst, want Ajax is inmiddels puis sant rijk. Die 25,4 miljoen had de Rotterdammers in deze tijd ook niet bepaald langszij gebracht. De club zal dus veel beter bedreven moeten ra ken in het lucratief verkopen van spelers en vurig moeten hopen dat de Champions League-miljoe nen wel weer een keer de Kuip in komen. Daar wordt inmiddels het grote geld verdiend. In Rot terdam-Zuid gaan ze een jaar nadenken over de vraag: wat nu? Of dat nou een nieuw stadion of een verbouwde Kuip is, zeker vijfjaar lang (tot 2027) komt het aan op creativiteit. Nee, niet bepaald het handelsmerk van Feyenoord. Maar ja, een andere weg naar suc ces is er nu niet. GO DONDERDAG 11 NOVEMBER 2021 Vandaag 11.30 uur Morgen 12.00 uur Training (besloten) Vlucht naar Podgorica 19.00 uur Persconferentie 20.00 uur Training (besloten) Zaterdag 11.00 uur Activatietraining (besloten) 20.45 uur Montenegro - Nederland Zondag 12.30 uur 18.30 uur Maandag 11.30 uur Vlucht naar Amsterdam Training (besloten) Training (besloten) 13.30 uur Persconferentie Dinsdag 11.00 uur Activatietraining (besloten) 20.45 uur Nederland - Noorwegen Zaterdag 18.00 uur Turkije - Gibraltar 18.00 uur Noorwegen - Letland 20.45 uur Montenegro - Nederland Dinsdag 20.45 uur Nederland - Noorwegen 20.45 uur Montenegro - Turkije 20.45 uur Gibraltar - Letland gespeeld w g v pt (v-t) 1 Nederland 8 6 1 1 19 (29-6) 2 Noorwegen 8 5 2 1 17 (15-6) 3 Turkije 8 4 3 1 15 (19-15) 4 Montenegro 8 3 2 3 11 (11-11) 5 Letland 8 1 2 5 5 (8-13) 6 Gibraltar 8 0 0 8 0 (3-34) Aanvoerder Virgil van Dijk namens Ne derland in ac tie tegen Tur kije. FOTO PIM RAS Het is december 2016 en Gerard Hoetmer Feyenoord blijft nog jaren in de Kuip. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21