c Aanvoerder Virgil van Dijk wil niets aan toeval 20 Kort Virgil van Dijk is een alom gewaardeerde topspeler die op zijn 30ste nog altijd moet debuteren op een groot eindtoernooi. Volgend jaar in Qatar moet het gebeuren voor de aanvoerder. Flitsen Toussaint boegbeeld ploeg Kira Toussaint (27, foto) en Ranomi Kro- mowidjojo voeren de ploeg van zestien zwemmers aan voor de WK kortebaan van 16 tot en met 21 december in Abu Dhabi. Toussaint won vorige week drie keer goud op de EK kortebaan. Arno Kamminga en Luc Kroon zijn de boegbeelden bij de zwemmers. Diallo opgepakt door politie Aminata Diallo is opgepakt door de politie in Versailles. De middenvelder van Paris Saint-Germain wordt verdacht van betrok kenheid bij een gewelddadige aanval op ploeggenote Kheira Hamraoui op 4 no vember. Twee gemaskerde mannen sleep ten Hamraoui uit een auto, waarna ze met een ijzeren staaf op haar benen werd gesla gen. In de Franse pers wordt geschreven dat Diallo opdracht zou hebben gegeven tot de aanval op haar teamgenoot. Zij zou een knokploeg hebben ingehuurd, wordt gesuggereerd. Politie en justitie doen daar geen mededelingen over. Wijnaldum mist training Alderweireld haakt ook af WK-KWALIFICATIE Virgil van Dijk knikt. Komende zo mer wordt hij 31 en als centrumver dediger veroverde hij al lang en breed de voetbalwereld met Liver pool. Na zijn carrière zal hij ook bij FC Groningen, Celtic en Southampton worden herinnerd als een van de clublegendes. Bij Oranje is hij al jarenlang aanvoerder én boegbeeld, maar wel zonder een eindronde achter zijn naam. ,,Dat WK halen is heel belang rijk'', zegt Van Dijk. ,,Voor de spe lers. Voor de supporters. Maar ook voor jullie journalisten, toch? En ja, ook voor mij. Kijk, het is niet het einde van de wereld als ik een carrière zou hebben zonder deel name aan een groot eindtoernooi. Want alles gebeurt met een reden volgens mij. Maar ik baal er wel heel erg van dat ik in die zes, zeven jaar bij Oranje nooit een WK heb gespeeld.'' Om vervolgens te benadrukken dat hij niet het type is dat alleen naar zijn eigen belang kijkt, zegt hij even later dat hij de plannen die Arsène Wenger namens de FIFA ontwikkelt - om het wereld kampioenschap niet om de vier, maar om de twee jaar te houden - niet omarmt. ,,Voor mezelf zou dat misschien goed zijn, want dan kan ik meer WK's spelen, maar we moeten naar de gezondheid en de veiligheid van spelers kijken. De wedstrijden stapelen zich maar op. In juni spelen we bijvoorbeeld nog vier wedstrijden in de Nations Le ague. Ik klaag niet, hoor. Wedstrij den spelen is het leukste dat er is. Maar er moet voor spelers tijd zijn om te herstellen en om weer te kunnen focussen op een nieuw seizoen. Er is binnenkort een meeting met de PFA (Professional Footballers Association, red.) om over dit soort zaken te praten. En ik denk dat een WK om de twee jaar niet goed is. Een WK is heel speciaal, juist omdat het om de vier jaar plaatsvindt. Dat moeten we zo houden.'' Dat hij ook nog geen EK speelde, deed hem afgelopen zomer pijn. Hij zag van dichtbij hoe zijn me de-internationals in Portugal toe werkten naar het eindtoernooi. Zelf werkte hij in dat land aan de laatste fase van zijn revalidatie na een zware knieblessure. ,,Daar zag ik de jongens en dat was zwaar. We hadden heel erg naar het EK toegewerkt, maar twee maanden voor het toernooi wist ik dat ik het niet zou halen. Dat was echt las tig.'' Ik ben trots dat ik met Lieke Martens op een wolkenkrabber sta afgebeeld in de Rotterdamse binnenstad Hij bekeek het EK van afstand. Was het eigenlijk moeilijk om Jor dan Pickford, de keeper van Ever- ton en de Engelse nationale ploeg, de finale te zien halen? De doel man was er immers in oktober 2020 met een wilde charge verant woordelijk voor dat Van Dijk tien maanden aan de kant moest blij ven. ,,Daar ga ik dus geen uitspra ken over doen, want dan weet je niet hoe ze dat in Engeland weer gaan vertalen in de media'', zegt Van Dijk. ,,Maar ik wilde heel graag met de jongens zijn op het EK. Ook daarom moeten we zorgen dat we ons in de resterende wedstrijden tegen Montenegro en Noorwegen kwalificeren. Ik ben heel trots dat ik aanvoerder ben van dit Oranje. Qatar, daar kijk ik echt naar uit. Dan moeten we ons wel eerst kwalificeren. Er ligt een mooie kans, we staan er goed voor. Maar we hebben iedereen nodig. Ook jullie als journalisten. Hoe? We hebben behoefte aan positieve be richten. ,,Kijk, Haaland ontbreekt vol gende week tegen ons bij de No ren. Dat hij er niet bij is, is natuur lijk een forse aderlating voor die ploeg. Maar Noorwegen blijft een elftal dat negentig minuten knokt en door het vuur gaat voor elkaar. Dat moeten wij minimaal gelijk waardig doen of zelfs beter. En we spelen thuis. Het stadion is uitver kocht, de mensen moeten met vlaggen en alles erop en eraan ne gentig minuten tekeergaan. We willen toch allemaal naar het WK? Dat moeten jullie in de krant zet ten.'' Op scherp Als Van Dijk daadwerkelijk eind volgend jaar het WK speelt, is hij s al 31. De volgende kans - in 2026 in Canada, Mexico en de Verenigde Staten - is misschien een brug te ver, zeker na de complexe knie blessure die hij vorig jaar opliep. Andere partner Schuurs Demi Schuurs (28, foto links) heeft de sa menwerking met de Amerikaanse Nicole Melichar beëindigd. De beste Nederlandse dubbelspeelster vormt komend seizoen een koppel met de Taiwanese Chan Hao- ching. Schuurs vormde sinds dit seizoen een koppel met Melichar, met wie ze dit seizoen titels veroverde in Doha en Charleston. Quote van de dag 'Presteerde andere keren goed in de sprintrace, maar had dan slechte raceresultaten, laten we dat proberen om te draaien' ZWEMMEN VOETBAL DONDERDAG 11 NOVEMBER 2021 GO VOETBAL Middenvelder Georginio Wijnaldum (30, foto) heeft giste ren de training van het Neder lands elftal over geslagen. De middenvelder van Paris-Saint Germain is ziek. Arnaut Danjuma Groeneveld was wel van de partij in Zeist. De aan valler van Villar- real trainde dins dag nog indivi dueel, nadat hij zondag in de Spaanse compe titie nog was uit gevallen met een knieblessure. VOETBAL 'Oranje heeft iedereen nodig' Mikos Gouka Zeist - Virgil van Dijk G De beeltenis van Virgil van Dijk prijkt op een gebouw in Rotterdam. Bondscoach Ro berto Martinez van België mist in het afslui tende tweeluik van de WK-kwa- lificatie tegen Estland en Wa les verdediger Toby Alderwei- reld (32, foto). De routinier van Al-Duhail (Qatar) is niet fit genoeg. Eerder haakten Romelu Lukaku, Michy Batshuayi, Thomas Vermaelen, Jérémy Doku, Zinho Vanheus- den en Sebasti- aan Bornauw af bij België. TENNIS Voetballer Giorgio Chiellini (37) is met een dijbeenblessure afgehaakt bij Italië voor de beslissende WK-kwalificatieduels tegen Zwitserland en Noord-Ierland. Korfballer Mick Snel (28) is per direct ge stopt als international. Hij speelde 52 inter lands. Snel won met Oranje onder meer vier EK's en drie WK's. Ajax klopte zonder de internationals Sparta in een oefenduel met 3-0. - Max Verstappen over sprintrace bij GP Brazilië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20