en lageropgeleiden A SR 'De uren die ik in de file sta, krijg ik ook betaald' 19 Hoe dat komt? Ga naar www.intermediair.nl/nso Hoeveel verdien je? €3700 Verdient Ed genoeg? 'Zelfs cliniclowns verdienen meer dan verzorgenden' 'Krijg ik het hier niet, dan wel bij een andere werkgever' Hoewel mijn man een inkomen heeft, is het voor ons lastig om rond te komen. Vakanties met onze drie kinderen zaten er nooit in. Ik heb zelfs bij de voed- selbank gelopen. Veel verzor genden met een klein contract hebben er een baan naast. Mijn Het verschil is gelukkig al iets kleiner. Maar voor precies hetzelfde werk verdienen vrouwen nog altijd 5% minder dan mannen. Zo bewijst het nieuwe Nationaal Salaris Onderzoek van Intermediair i.s.m. Business Universiteit Nyenrode. „Bruto verdien ik 4500 euro, daar komen de overuren nog bij, dat is tussen de 1500 en 2000 euro bruto. Gemiddeld krijg ik per maand 3700 euro netto op mijn bankrekening gestort.'' ,,Bij ons begint de werkdag als we in de bus stap pen. Daardoor hebben we altijd overuren. Dat is lekker, want als ik in de file sta krijg ik ook betaald. Omdat wij door heel Nederland werken, zijn we veel onderweg. Het zou niet eerlijk zijn om alleen betaald te krijgen voor de werkuren.'' ,,Ik mag niet klagen. Ik heb hiervoor twaalf jaar als elektricien in de bouw gewerkt en daar ver diende ik 2400 euro bruto. Zeven jaar geleden stapte ik over omdat ik meer wilde verdienen.'' ,,Ze boden me 2800 euro bruto. Ik heb meteen 'ja' gezegd, het was een stuk meer dan ik had.'' ,,Ik toon veel interesse in het werk, daardoor krijg je er meer kennis over. Kennis is macht en daardoor kun je ook meer vragen. Elk jaar tijdens het functioneringsgesprek kun je bij dit bedrijf verhoging krijgen of vragen.'' ,,Ik denk dat het gelijk ligt. Als ik erom vroeg, hebben ze me nooit afgewezen. En ik vraag het altijd. Niet geschoten is altijd mis. Ik maak steeds stappen van 100 of 200 euro. Dit jaar heb ik ook een mooie cao-verhoging gekregen. In juli 2,3 procent erbij - dat is zo'n 100 euro - en in febru ari komt er nog eens 3 procent bij.'' c Hoe zie jij je toekomst? ,,In de windturbines red ik het niet tot mijn pen sioen. Het is zwaar werk, je moet grote en zware dingen tillen. De oudste collega is 60 jaar. Uit eindelijk moet ik naar een kantoorbaan, maar nu nog niet. Ik ben nog fit.'' Functie: overige GO DONDERDAG 11 NOVEMBER 2021 Met drie jonge kinderen zaten vakanties er niet in voor verzor gende Regina Vlot (44). Toen ze haar onvrede uitte over haar salaris, verloor ze haar baan. ,,Ik heb altijd als verzorgende in verpleeghuizen gewerkt. In de zorg werk je onder hoge druk. We hebben er veel meer verant woordelijkheden bij gekregen, zeker sinds corona. Als daar dan niet genoeg salaris tegenover staat, is de energie op een gege ven moment weg. Het salaris van een verzorgende weegt niet op tegen de verant woordelijkheden. Een straten maker verdient meer, zelfs clini- clowns verdienen meer. salaris is ook al die jaren het zelfde gebleven. Ik ben natuurlijk wel een paar treden omhoogge- gaan, maar dat was nooit veel. Momenteel heb ik geen inkomen. Ik zit thuis, mede doordat ik in de media ben geweest om het lage salaris van het zorgpersoneel aan te kaarten. Mijn manager was het daar niet mee eens. Ze zeiden dat ik niet functioneerde en me daarom ontsloegen, maar ik heb nooit gehoord dat ik mijn werk niet goed deed. Het is jam mer dat ik niet meer kan werken, maar als niemand zijn mond opentrekt, gebeurt er niets. Omdat er allemaal onwaarheden in de vaststellingsovereenkomst stonden, heb ik die niet willen tekenen. Daarom heb ik nu ook geen recht op een WW-uitkering. Maar ik kon het niet. Dit was niet de reden dat ik ontslagen ben. Gelukkig heb ik nu zicht op iets anders. Ik ben van plan om zelf een zorgorganisatie op te zetten voor moeders.'' IT-consultant Charlotte Barn- hoorn (28) zag haar salaris de afgelopen jaren wél enorm toe nemen. Ze kan nu in haar een tje een hypotheek betalen. ,,Je moet als vrouw je mannetje staan in de IT-wereld. Een be- oordelings- of functionerings gesprek heb je negen van de tien keer met een man. Ik wilde heel graag mijn salaris aankaar ten, want als vrouwelijke IT'er ben je in de minderheid en dat maakt je positie uniek. Ik vond het lastig om te bepalen wat ik dan zou kunnen krijgen. Toen heb ik bij coachingsbedrijf Succes met Onderhandelen een onderhandelingstraject gevolgd. Ik leerde om te gaan staan voor wat ik waard ben en wat ik kan toevoegen aan het bedrijf. En ik leerde welk salaris daar dan bij hoort. Dan ga je een gesprek met je leidinggevende heel anders in. Ik wist dat ik voor 100 tot 200 euro per uur word 'verkocht' aan klanten, dus dan weet je onge veer hoeveel winst ze op je maken en hoeveel loonsverho ging je kunt vragen. Je moet wel ballen hebben om het gesprek op deze manier te voeren. Ik zit al vier jaar in het vak, als je net begint is dat misschien een stuk lastiger. Gelukkig is de markt gunstig. Krijg je het niet hier, dan wel bij een andere werkgever. Dat is zeker in de IT-branche zo. Ik heb zo een lijstje met tien bedrijven die me willen hebben. Uiteindelijk heb ik gekregen wat ik wilde. Ik verdien nu ruim 30 procent meer dan het salaris waarmee ik begon. Daardoor heb ik in Amsterdam een huis kunnen kopen, zelfs als single. Het geeft me zo veel meer vrij heid, maar ook rust. Als mijn wasmachine kapotgaat, kan ik een nieuwe kopen. Ook wilde ik altijd een hond, die heb ik nu omdat ik er geld voor heb.'' Vandaag: Ed (34) werkt gemiddeld 55 uur per week als windturbine monteur. c Wat verdien je? c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Blij mee? c Heb je bij deze werkgever over je salaris onderhandeld? c Hoe ben je gekomen waar je nu bent? c Heb je vaker gevraagd of gekregen? - Babette Rijkhoff Leeftijd: 34 Aantal jaar werkervaring: 7 Aantal werkzame uren per week: 55 Opleiding: mbo 4 Branche: techniek (energie) Leidinggevend: verantwoordelijk voor twee Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 2435 euro bruto. ,,Mooi, daar zit ik zeker boven.'' O Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19