Lageropgeleiden profiteren minder Die zalvende zeikstem over baas in eigen buik verpestte mijn humeur Innovatie maakt traplift duurzaam en herbruikbaar 6 LINDA AKKERMANS Zonder kinderen en zonder telefoon, maar alleen met mijn eigen hoofd en de gezelligheid van de radio zat ik in de auto na een drukke werkdag. Heerlijk vind ik dat. Even ont- stressen. Nou ja, behalve gisteren dan, toen ik een vrouw met zo'n zal vende zeikstem op de radio ineens hoorde vragen of we het over baas in eigen buik konden hebben. Nah, eigenlijk niet, dacht ik. Het recht op abortus hoort immers allang geen onderwerp van dis cussie meer te zijn. Toch ging die stem gewoon verder: 'Bekijk het eens van de andere kant en vergeet het baasje in eigen buik niet. Het is een uniek mensje, met een eigen dna, een eigen hoofd en dus ook een eigen buik', klonk het. Het ging om een commercial van de Week van het Leven. De Week van het Leven zou een mooie naam zijn geweest voor een lobby om alle weigeraars alsnog te overtuigen zich tegen corona te laten vaccineren, zodat we binnenkort met z'n allen weer voluit kunnen leven. De Week van het Leven zou ook goed passen bij de klimaattop in Glasgow, waar wordt gepoogd afspraken te maken om onze planeet ook in in de toekomst leefbaar te houden. Maar déze week lobbyt dus tegen abortus. Dat gebeurt door op geraffineerde wijze vrouwen een schuldgevoel aan te praten. Door hen in te peperen dat een vruchtje met vijf weken al een hartslag kan hebben. Door te stel len dat er altijd een andere oplos sing is. Alsof al die vrouwen, het zijn er circa 30.000 per jaar in ons land, dat verdorie zelf niet weten. Elke vrouw die een positieve zwangerschapstest in handen heeft, visualiseert er meteen een kind bij. Ook al wil ze dat kind helemaal niet. Je maakt mij ook niet wijs dat er ook maar één vrouw is die vervolgens denkt: vandaag een abortus, zin in! Elke vrouw die hiertoe beslist heeft een goede reden. En die gaat niemand wat aan. vrouwen die ooit voor deze keuze kwamen te staan. Want je zult maar met pijn in het hart naar de abortuskliniek hebben gebeld en deze bagger op de radio horen op de weg terug naar huis. De kwets baren verdienen bescherming, wordt gezegd in een andere com mercial van de Week van het Leven. Inderdaad. Zij verdienen bescherming tegen alle misselijke types die deze week een warm hart toedragen. Op geraffineerde wijze wordt vrouwen een schuldgevoel aangepraat Volgens Van Muijen is het verschil in loonstijging tussen laag- en hoogopgeleiden simpel te verkla ren. „Salarisverhoging wordt al tijd in percentages gegeven. Hoe meer iemand al verdient, hoe gro ter het deel dat erbij komt.'' Plafond Het onderzoek laat zien dat de sa larisontwikkeling tussen mannen en vrouwen minder uiteenloopt dan in het verleden. Ook is de loonkloof minder groot. Opval lend is dat het verschil in sala ristoename tussen mannen en vrouwen onder laagopgeleiden kleiner is dan onder hoogopgelei den. Van Muijen: ,,Werknemers met een lager opleidingsniveau doen vaker werk waarin weinig doorgroeimogelijkheden zijn. Je zit dan al snel aan je top. Dan maakt het geen verschil of je nou man of vrouw bent.'' Van Muijen maakt zich zorgen over het glazen plafond en de ge ringe salarisverhoging van laagop geleiden. Het verschil tussen arm en rijk wordt zo alleen maar gro ter, zegt hij. ,,Zo veel mensen heb ben een tijdelijke baan of een uit- zendcontract. Ondertussen ver dienen ze te veel voor sociale huur en te weinig voor een koop woning.'' Ruim 60 procent van de hbo- en wo-opgeleiden zag zijn salaris stijgen, tegenover 44 procent van de laagopgeleiden (alle opleidin gen tot mbo 4). Dat blijkt uit het Nationaal Salaris Onderzoek van carrièresite Intermediair en Ny- enrode Business Universiteit on der ruim 30.000 werknemers in loondienst. Bij 46 procent van de laagopge leiden bleef het salaris gelijk. Van de ondervraagden ging 11 procent minder verdienen. ,,Wij zien dat als je lageropgeleid bent, je vaker de pineut bent, op alle vlakken'', zegt Jaap van Muijen, hoogleraar psychologie en medeopsteller van het Nationaal Salaris Onderzoek. ,,Laagopgeleiden hebben minder snel een vast contract, zijn het meest ontevreden over hun salaris en vinden de beloning het vaakst onrechtvaardig.'' 100% herbruikbaar Veiligheid Duurzame beslissingen Koninklijke Otolift Meer info? OTOLIFT WOENSDAG 10 NOVEMBER 2021 GO Daarom had ik het in mijn autootje te doen met al die Meer dan de helft van de werk nemers is de afgelopen twee jaar meer gaan verdienen. Hoe hoger opgeleid, hoe groter de loonstijging. Lageropgeleiden zijn minder fortuinlijk: zij blijven achter in salaris en krijgen min der snel een vast contract. Sanne Wolters Amsterdam Advertentie Eén traplift die ingezet kan worden voor vrijwel iedere trap. Dat is de ge dachte achter de innovatieve Mo dul-Air: een modulaire traplift die opgebouwd wordt uit verschillende, perfect aansluitende, modules. Deze modulaire opbouw en het gebruik van slijtvaste materialen maken de revo lutionaire traplift niet alleen volledig herbruikbaar, maar ook zeer duur zaam. Omdat iedere situatie anders is, blijft het plaatsen van een traplift altijd maatwerk. Dankzij het modulaire ka rakter van de Otolift Modul-Air is de definitie van maatwerk echter doel treffend veranderd. De rail bestaat niet langer uit grote stukken, maarjuist uit uitwisselbare delen die op voor raad gemaakt worden in de fabriek. Daarom is de traplift makkelijk op maat te maken voor vrijwel elke trap. Rechte trappen, trappen met één of meerdere bochten en zelfs wentel- en spiltrappen. De Otolift Modul-Air kan zelfs al in 48 uur geleverd worden. Om een zo lang mogelijke levensduur te garanderen, bestaat de Otolift Mo dul-Air uit duurzame en slijtvaste ma terialen. Samen met de modulariteit zorgt dit ervoor dat de traplift 100% herbruikbaar is. Ingenomen traplif- ten worden, na een inspectie en een grondige schoonmaakronde, volledig gereconditioneerd. Zo ontvangt de klant altijd een veilige traplift die niet te onderscheiden is van een nieuw exemplaar. En omdat deze door de fabrikant geplaatst wordt, voldoet de traplift altijd aan de strenge kwali- teits- en veiligheidsnormen. Tijdens het ontwerpproces van de Otolift Modul-Air is er ook veel re kening gehouden met de veiligheid van de gebruiker. Zo komt de traplift automatisch tot stilstand wanneer er een obstakel op de trap ligt. Ook kan de stoel zich zijwaarts of achter waarts naar boven en beneden be wegen, waardoor plaatsing al moge lijk is op trappen van minimaal zestig centimeter breedte. Het ingebouwde noodprogramma en de slimme ac cu-aandrijving zorgen ervoor dat de traplift ook bij stroomuitval gebruikt kan worden. Deze zuinige accu heeft een langere levensduur dan oudere accu's, waardoor de Modul-Air ook in het gebruik zeer duurzaam is. Duurzaamheid is een belangrijk the ma voor Koninklijke Otolift Trapliften; het weegt daarom al meer dan 25 jaar zwaar mee bij alle beslissingen die genomen worden. Zo rijden de ruim honderd monteurs uit het hele land in zuinige auto's en wordt de produc tiehal van de fabriek verwarmd met de restwarmte van de oven. Wilt u meer weten over de Otolift Mo dul-Air? Vraag dan gratis een brochure aan of maak een geheel vrijblijvende afspraak om de mogelijkheden voor uw trap te bespreken. KijkopOtolift.nl of bel gratis naar 0800 444 770 6. KONINKLIJKE TRAPLIFTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6