H Winkelpassage te koop krantenbezorgen.nl Gezocht chauffeur kranten bezorging omgeving Zieikzee c Scholen aan de slag met vr-brillen 7 Interesse? Mail naar: peter.van.saane@dpgmedia.nl De complete winkelpassage in het centrum van Middelburg staat te koop. Wie de Geerepassage koopt, krijgt de huurders erbij, zegt make laar Pieter Nienhuis. ,,De rechten van winkeliers zijn gewaarborgd." De Geerepassage is een overdekte winkelstraat, maar ook één van de belangrijkste looproutes in de bin nenstad, als verbinding tussen de parkeergarage Geere, winkelcen trum Trefen de winkelstraten in de binnenstad. De passage is in 1988 gebouwd en op één na zijn alle win- kelruimtes nu permanent ver huurd. De totale huuropbrengst wordt geraamd op een kwart mil joen euro per jaar. De reden voor de verkoop is vervelend, zegt makelaar Nienhuis van Synchro Bedrijfshuis vesting BV. ,,De eigenaar, de heer Christ Verbeek, is overleden. Hij was ook directeur van bouwbedrijf De Delta en heeft met dat bedrijfde passage gebouwd. De passage was nog zijn eigendom.'' SPECIAALZAAK 's Ochtends kranten bezorgen voor 07.00 uur, zaterdag voor 08.00 uur Verdienste ca. 900,- per vier weken Gratis de krant lezen In bezit van auto en geldig rijbewijs Minimumleeftijd 18 jaar Bril op je hoofd en gaan! Scholieren op Schouwen- Duiveland kunnen voortaan musea bezoeken zonder hun klaslokaal te verlaten. Via virtual reality. ,,Ik denk dat kinderen dit geweldig vinden", is de eerste reactie van kwaliteitsmedewerkster Leonie Boot van de protestants-christe lijke scholenkoepel Radar. Zij is in het kantoor van Pro Work in Burgh-Haamstede, maar dwaalt dankzij de vr-bril door de Sint Janskathedraal in 's-Hertogen- bosch. ,,Het is zó echt. Je haalt de wereld binnen en je duikt er steeds dieper in." Geen gehannes Het gehannes van volwassenen die voor het eerst in hun leven een vr- bril opzetten en worstelen met de bediening, speelt bij kinderen geen rol. ,,Zij vinden dit heel mak kelijk. Kinderen hebben zoiets heel snel door." Ze gaan het meemaken de ko mende tijd op de basisscholen op Schouwen-Duiveland. Directeu ren Ewald de Keijzer en Clemens Pronk van de openbare scholen koepel Obase en de protes- tants-christelijke scholenkoepel Radar hebben allebei een koffer vr-brillen in bruikleen gekregen. Struinen door de bunker Met als extra cadeau een vr-bele- ving van de expositie 'Schou- wen-Duiveland Bevrijd!' waar 5 musea op Schouwen-Duiveland aan meewerken. Elementen uit die exposities zijn in de walvis bunker in Burgh-Haamstede sa mengebracht, omschrijft Ton Croné van de stichting VRED (Virtual Reality EDucatie) de op- Als je interesse hebt gewekt, neemt de behoefte om iets in het echt te zien toe zet. Kinderen struinen virtueel door de bunker waar ze struikelen over de objecten, filmpjes, weetjes en quizvragen. Voordelen eindeloos De voordelen zijn eindeloos. Geen lange dure reizen om een museum te bezoeken, je kunt er op een leuke én zinvolle manier loze momenten mee vullen in het onderwijsprogramma en kinde ren kunnen die ontdekkingstocht op hun eigen tempo maken. Zonder dat dat ten koste gaat van museumbezoek, weet Theo Gref kens van Kenniscentrum Pro Work. ,,Het omgekeerde blijkt waar. Als je eenmaal interesse hebt gekweekt, dan neemt de behoefte om iets in het echt te zien toe." Museum in Rome Pro Work en de stichting VRED hebben elkaar gevonden in het aanbieden van virtuele museum- bezoeken. Het plan is 60 Neder landse musea toegankelijk te ma ken. Met behulp van Europese subsidie gaan ook fotografen in Spanje, Italië, België en Tsjechië aan de slag, zodat middelbare scholieren ook musea in onder meer Rome en Madrid virtueel kunnen bezoeken. Daarnaast is er het plan om ook religie op die manier dichter bij jongeren te brengen. Ze kunnen virtueel op visite in een kathedraal of synagoge. ,,Waar we behoefte aan hebben zijn scholen die mee denken en aangeven wat ze leuk en belangrijk vinden. Dan kunnen wij aan de slag om programma's te ontwikkelen." SD WOENSDAG 10 NOVEMBER 2021 MIDDELBURG - Maurits Sep ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Virtueel musea en religies ontdekken Esme Soesman Burgh-Haamstede - Theo Grefkens, Pro Work, mede-initiatiefnemer Zie: museum360.nl. Meer info via Ton Croné: crone.intermanagement@ gmail.com of 06-12517888. Educatiemedewerkster Anne van Hekke van de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland (linksach ter) en kwaliteitsmedewerkster Leonie Boot van Radar testen de vr-bril uit. Verder vlnr: Theo Gref- kens van stichting Kenniscentrum Pro Work, Ton Croné van de stichting VRED (Virtual Reality Educa tie), directeur Clemens Pronk van scholenkoepel Radar, directeur Ewald de Keijzer van scholenkoe pel Obase en ict-medewerker Dylan Adelaar van Pro Work. foto sandra schimmelpennink Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50