O O) CD O 10 ZEELAND SKNWK schiet veel, maar scoort niet Dressuurduo mag naar wereldfinale Dinja van Liere. foto robin utrecht/anp VOETBAL Rehatta maakt jaar af bij Jong Ambon Laatste Zeeuw eruit in de wereldbeker Topscorer van IJzendijke speelt morgen met zijn ploeg in de tweede ronde tegen hoofdklasser Halsteren. ,,Die zullen we ook eens even oprollen'', zegt hij met een knipoog. De voetballers van SKNWK zijn gisteravond uitgeschakeld in de tweede ronde van de dis trictsbeker. In Fijnaart was De Fendert met 2 0 te sterk. De Nieuwerkerkse vierdeklasser kwam matig uit de startblokken, want binnen no time stond het 2-0 voor de Brabantse der deklasser door goals van Niels de Ruiter en Dion Haasakkers. SKNWK liet zich niet uit het veld slaan. Kansen voor Daan van de Broek en Jarno van Nieuwenhuize hielden de hoop in de Nieuwerkerkse harten levend, maar de bal wilde er niet in. Zelfs een strafschop was niet aan Van Nieuwenhuize besteed. PAARDENSPORT Twee uit Zeeland afkomstige dressuurgroot- heden zijn uitgenodigd voor de prestigieuze 'Saab top 10 dressage' in Zweden. Dinja van Liere en Hans Peter Minderhoud mogen het in het laatste weekeinde van november in Solna opnemen tegen de beste acht andere ruiters en amazones van 2021. Voor met name Van Liere, die opgroeide in Kapelle, is de deel name aan het jaarlijks terugkerende evene ment bijzonder. Deze laat zien hoe groot de stap is die ze dit jaar heeft gemaakt. Ze staat 22ste op de wereldranglijst en gaat met Her- mès naar Zweden. Minderhoud gaat met Glock's Dream Boy. Deze combinatie staat ze ventiende op de ranking. Jong Ambon heeft in Izaak Rehatta een opvol ger gevonden voor de onlangs opgestapte Pe ter Tahitu. Voor Rehatta wordt het zijn eerste klus als hoofdtrainer. De zestiger wordt bij de zaterdag-vierdeklasser beschouwd als een ras echte clubman, die naast jeugdtrainer ook al twee keer als interim-trainer fungeerde. Re- hatta deed ook ervaring op als assistent bij Zeelandia Middelburg, en als jeugdtrainer bij Dauwendaele en Serooskerke. Hij tekent in eerste instantie tot het einde van dit seizoen. Daan Eikenhout kondigde gisteren aan dat dit zijn laatste jaar als trainer van Arnemuiden is. Het zit erop voor driebander Joey de Kok uit Lewedorp in het wereldbekertoernooi in Veg- hel. De derde ronde werd gisteren zijn laatste, al begon hij ijzersterk. In zijn eerste partij speelde hij de Duitser Lukas Stamm volledig van de tafel, mede dankzij een fraaie serie van zeven (30-13). In zijn tweede partij moest hij winnen van de Griek Kostantinos Kokkoris. Dat lukte niet. Sterk spelend en de Lewedor- per weinig kansen biedend nam de Griek de touwtjes stevig in handen (20-30). Daarmee is de laatste Zeeuw uit het toernooi mede omdat Jean Paul de Bruijn niet meedoet. Corona Topper IJzendijke Negentig minuten lang ploeteren op een zompig veld, slecht veldspel, maar na een paar mindere resulta ten in de competitie wel weer een overwinning. Na nederlagen tegen Graauw en Breskens was de op luchting zondag groot bij IJzen- dijke, dat zich door een 1-0-zege op Corn Boys weer in het spoor van de subtop in de vierde klasse nestelde. Topscorer Job Wiersum, goed voor acht van de in totaal negentien doelpunten van de ploeg, bleefvoor de derde keer droog staan. Kort na het bevrijdende fluitsig naal rekende Wiersum het vooral zichzelf aan dat het slechts 1-0 was geworden. ,,Dan blijft het altijd spannend'', verklaarde hij het ge juich waarmee het eindsignaal werd begroet. ,,Eén uitval en het staat gelijk. Het was slordig, heel slordig. Vooral de laatste pass was niet goed. Ik heb er acht gemaakt, maar je moet altijd scherp zijn'', keek hij terug op drie opgelegde mogelijkheden die de spits miste. ,,Dan kan je wel door de grond zak ken. Als je zulke kansen mist, zit dat zeker even in je kop. Je hoort ande ren tekeer gaan. Dat begrijp ik wel hoor. Je weet het als speler natuur lijk ook dondersgoed. Jongere spe lers hebben er nog wel eens moeite mee het te accepteren als er wat ge zegd wordt, maar dat hoort erbij. Het is een logische reactie.'' Job Wiersum (25) debuteerde op zestienjarige leeftijd in de hoofd macht en is inmiddels acht seizoe- nen een vaste waarde. Bijna altijd in de punt van de aanval, soms in het belang van het elftal op 'tien'. ,,Ik speel het liefst echt in de spits. Ik denk dat ik daar, als aanvaller, meer kan brengen. We hebben niet echt afmakers. In het begin speelde ik met Lodewijk van Keeken in een 4- 4-2-systeem in de spits. Dat liep al- tij d super goed.'' Het vertrek van de topscorer naar Sluis liet zich aan vankelijk voelen. ,,Dat was even schakelen, om in korte tijd weer op Een hoofdklasser. Dan is het balen dat je niet thuis speelt elkaar ingespeeld te raken. Toen ik in het eerste kwam, namen man nen als Dwight van Hulle, Joël van Overloop en Martijn Rijckaert de ploeg op sleeptouw. We hebben nu een ploeg met veel jonge gasten, zonder echte persoonlijkheden, maar de teamgeest is leuker. Je merkte tegen Corn Boys dat we heel veel voor elkaar over hebben. Voetballend is het niet altijd even goed, maar op karakter kunnen wij een heel eind komen.'' Die teamspirit leidde in de beker na een beslissingsduel in Hoek te gen derdeklasser Steen tot groeps- winst. ,,We stonden er toen totaal niet goed op. Met een paar spelers van het tweede en zelfs een enke ling van het derde erbij. We won- nen, omdat we echt een team wa ren.'' Donderdag wacht in de knock-outfase Halsteren. ,,Het is voor mij de eerste keer dat we door zijn in de beker. Eerst dacht ik dat we tegen het zaterdagteam moes ten, maar we spelen tegen het zon dagelftal.'' Lachend: ,,Die zullen we ook eens even oprollen. Een hoofd klasser. Dan is het balen dat je niet thuis speelt. We gaan samen met de supporters met een bus. We maken er maar een uitje van en richten ons natuurlijk meer op de competitie. Al die derby's, mooi hoor. Je speelt tegen veel gasten die je kent. Tegen degradatie Sterk aan de bal, tweebenig, geze gend met inzicht en oog voor zijn medespelers. Zo kennen trainers van tegenstanders Job Wiersum. Met zijn acht doelpunten dit sei zoen staat de teller gedurende acht seizoenen in het keurkorps op 58. ,,We hebben een paar jaar tegen de gradatie gevoetbald. Dan kom je veel minder aan aanvallen en kan sen toe'', klinkt het bijna veront schuldigend. ,,Het scheelt ook of je goeie spelers 'onder' je hebt. Dan kom j e zelf veel makkelijker voor de goal. Met deze ploeg hoeven wij hoeven voor niemand bang te zijn. Als we steeds met een goeie instel ling spelen, moeten we sowieso voor het linkerrijtje gaan.'' woensdag 10 november 2021 VOETBAL BILJATRTEN GO De bekerwed strijd die gister avond tussen Yerseke en Kloetinge zou worden afge werkt, is afge last. Corona in de Kloetinge- gelederen is daarvan de reden. Het duel in de tweede ronde van de districtsbeker staat nu ge pland voor vol gende week dinsdag 16 no vember. De derby tus sen HVV'24 en Terneuzen wordt over an derhalve week op zaterdag avond ge speeld. De top per in de derde klasse zondag begint op 20 november om 20.00 uur. De clubs zijn dit overeengeko men en hebben afgesproken dat de return in Terneuzen later dit seizoen ook op zaterdag avond ge speeld wordt. Job Wiersum (links) in actie in het competitieduel met Corn Boys. foto camile schelstraete Wiersum wil van beker uitje maken Peter van Kouteren -Job Wiersum Veertien keer ging deze eeuw een Zeeuwse club op bekervisite bij Halsteren. Jong Ambon en Vlissingen wonnen na strafschoppen, maar alle andere duels gin gen verloren. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42