JONG INZIERIKZEE Op zoek naar een zijspiegel gloeilamp ipm 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig. We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Faye Stronk (12) uit Zierikzee. Valt zeilen wel te combineren met school? Train je ook vaak? Ontspan je thuis ook? i n u 1 Een eyecatcher van huisvlijt, zo noemt Ivon de Wilde de bijzondere lamp in haar woonkamer. „Mijn man Jan heeft ruim veertig jaar geleden zelf een schemerlamp gemaakt van een doucheslang en een PVC-buis", vertelt ze vanuit haar woning in Koudekerke. oen wij samen gingen wonen, nam hij de lamp ook mee. In het begin vond ik het een afschuwelijk ding, maar ik zag hoe hij er aan gehecht Lezers HelpenLezers was. Zodoende is de lamp bij ons in de woonkamer terechtgeko men. We zijn inmiddels veertig jaar verder en hij staat er nog steeds." Sterker nog: alle lampen in de woonkamer zijn inmiddels aange past aan de zelfgemaakte lamp. ,,We hebben in huis bewust alleen maar ronde lampen, zodat het in harmonie is met de schemer lamp." Ook voor Ivon heeft het pronkstuk in huis met de jaren meer betekenis gekregen. ,,Dat een zelfgemaakt item zo lang meegaat, dat is bijzonder. Het heeft voor ons steeds meer emotionele waarde gekregen. Onze drie kinderen heb ben hun vader soms uitgelachen met een lamp van een douches lang in onze kamer. Maar het item heeft alle jaren overleefd, en nu dreigt-ie de dupe te worden van het einde van het gloeilampentijd perk." Vanuit die wanhoop plaatste Ivon een oproep in Lezers Helpen Lezers. ,,De gloeilamp is nergens meer te koop. Ik ben langs diverse winkels gegaan en heb het inter- net afgespeurd, maar voorlopig zonder resultaat. Wat het lastiger maakt, ik ben op zoek naar een specifiek soort: een zijspiegel gloeilamp met E27-fitting met een diameter van ongeveer 11 centime ter." Ze kreeg reacties genoeg, maar de gouden tip zat er helaas niet tussen. ,,Ik heb zeventien reacties gekregen. Vooral van mensen die gloeilampen hadden, maar niet dit model.'' GO WOENSDAG 10 NOVEMBER 2021 'Ik word gewoon blij van al dat water in de buurt' Gerrit van Loon Zierikzee Hoe ben je in aanraking gekomen met zeilen? ,,Mijn broer Ralph ging jaren gele den op wedstrijdzeilen. Ik ging veel met hem mee. Uiteindelijk ben ik zelf in een Optimist gestapt. Dat is een eenmans jeugdzeilboot met een zeiloppervlakte van 3,5 m2. De bootafmetingen: 2,30 meter lang en 1,15 meter breed. Destijds deed ik dat voor het plezier. Later ben ik enkele lokale wedstrijden gaan zei len in Zeeland. Al snel smaakte dit naar meer." Wat maakt zeilen zo mooi? ,,Het fijne van zeilen is dat je lekker buiten bent. En dat je afhankelijk bent van wat het weer je brengt. Je bent zelf verantwoordelijk voor de koers die je vaart." Nog andere sporten beoefend? ,,Jazeker. Van jongs af aan heb ik hockey gedaan. Dat valt niet meer te combineren met het zeilen. Ook heb ik aan karate gedaan." ,,Vooralsnog was dat geen enkel probleem toen ik op de lagere school zat. Maar nu op de middel bare school gaat het een hele uit daging worden. Ik houd van uitda gingen." Waar ligt je eigen zeilbootje? ,,Ik heb een eigen zeilbootje met zeilnummer NED3432 die zwerft door heel Nederland. Na elk trai nings- of wedstrijdweekend maak Faye Stronk Woonplaats: Zierikzee Geboren op: 7 mei 2009 Woont met: vader Herbert, moeder Mies, broer Ralph (18) en zus Lisa (17) Huisdieren: onze chocolade bruine labrador Jack School: Pontes Pieter Zee man in Zierikzee Hobby's: mijn hobby is mijn sport geworden. En mijn sport is wedstrijdzeilen in een Optimist Bijbaantje: geen Verliefd: nee, gewoon lekker veel vrienden ik 'm schoon. Gewoon met water en zeep. Ik probeer één keer per maand mijn boot te poetsen en be schadigingen weg te werken. Ik heb afgelopen jaar elke selectie wedstrijd gevaren die er was. En twee buitenlandse wedstrijden." ,,Elk weekend twee dagen. Zowel 's zomers als in de winter. Trainingen zijn op de Braassem in Roelofa- rendsveen. Het weekend voor wed strijden trainen we op de wedstrijd locatie. Ik heb zo'n tien wedstrijd weekenden gehad. Afgelopen zo- mer heb ik op het Gardameer in Italië een paar dagen getraind, daarna vier dagen racen. Ook heb ik de Tour de Friesland gezeild. Met G Faye Stronk: ,,Het fijne van zeilen is dat je lekker buiten bent.'' foto marieke mandemaker ongeveer twintig zeilbootjes ge start in Sneek. De zeiltocht ging door heel Friesland. Lekker zeilen en slapen in een tentje op verschil lende plaatsen. Bagage mee op een groot schip. Wijzelf hoefden al leen maar te zeilen. Even genieten zonder wedstrijdelement." ,,Ik heb daar niet veel tijd voor. Met vrienden spreek ik dan af. We chil- len een beetje in de stad of thuis. Op Schouwen-Duiveland heb je ruimte om van alles te ondernemen. En vergeet onze mooie stranden niet. Zelf kom ik er overigens wei nig, maar ik word gewoon blij van al dat water in de buurt." Wat zijn je toekomstplannen? ,,School afmaken. Na de havo wil ik een opleiding tot binnenhuisarchi tect volgen." Waar ga je in de zeilsport eindi gen? ,,Ik heb mijzelf geplaatst voor het Nationale Jeugdteam Optimist. Er komt een druk jaar aan. Mijn doel voor komend jaar is het Europees kampioenschap. Olympische Spe len? Je weet maar nooit. De weg daar naartoe is nog zo lang." G Ivon de Wilde stoft een lamp af, op de voor grond links de zelf gemaakte lamp. FOTO DIRK-JAN GJEL- TEMA Hans Puik Koudekerke Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? Van daag: Ivon de Wilde uit Kou- dekerke, zij is op zoek naar een gloeilamp. Voor tips bel met 06-17387012 of mail naar Ivondewilde@kpnpla- net.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41