c Mariëlle en José kregen allebei kanker Dorpsraad Biggekerke dreigt te verdwijnen Vinden Vlissingers dat hun binnenstad verloedert? 7 Mariëlle Pattenier en José Prins hebben allebei een horecazaak. De één in Vlissingen, de ander in Koudekerke. De twee hadden tot een jaar geleden nog nooit van elkaar gehoord. Tot de diagnose borstkanker ze bij elkaar bracht. ariëlle zat deze zo mer op het strand toen ze een knob beltje in haar borst ontdekte. Het bleek kanker. De grond zakte on der haar voeten vandaan. Mari- elle: ,,Ik had een drukke baan, sportte veel en kwam ziek thuis te zitten. Ik wilde niet op de bank gaan liggen, maar iets terugdoen." In de supermarkt liep ze Yvonne van Daalen tegen het lijf. Die zet zich al jaren in als collec tant voor KWF en verloor haar zus aan de ziekte. Zij had de con tacten en wilde Mariëlle wel hel pen om in oktober geld in te za melen voor Pink Ribbon. ,,Ik ben na mijn diagnose terechtgeko men in een geoliede machine. Dat komt door jaren van onder zoek. En daar wil ik ook een steentje aan bijdragen. Voor lot genoten." Eén van die lotgenoten is José Prins. Toen zij vorig jaar oktober met nekklachten bij de pijnpoli terechtkwam, bleek er een uit zaaiing te zitten in een wervel. Die kwam uit een tumor in haar borst vandaan. Ze kreeg een half jaar chemotherapie, er volgde een operatie aan haar nek en ze moet nu nog zeker tien jaar hormoont herapie volgen. José: „Voordat ik de diagnose kreeg, werkte ik soms zeventig uur per week. Nu ■w vind ik nog altijd afleiding in mijn werk, maar ik probeer wel mijn grenzen te bewaken. Ik wil gaan leven." Toen Mariëlle een broodje ging eten bij de zaak van José in Vlis singen, La Bella Cucina, hoorde ze haar verhaal en besloot deze 'lotgenoot' bij haar actie te be trekken. Via Yvonne werd een ac tiepagina aangemaakt, werden folders en brieven verspreid en sponsoren benaderd. Mariëlle had bij haar zaak Zus&COffee in Koudekerke een succesvolle ta- pasmiddag gehouden om geld op te halen. José volgde het voor beeld en zo liep de teller steeds verder op. Het was de bedoeling om 1000 euro op te halen, uitein delijk werd het meer dan 6500 euro. Veel steun Jose en Mariëlle hebben veel steun aan elkaar. Mariëlle: ,,We hadden meteen een klik. We heb ben vaak geen woorden nodig. Zij heeft al meer ervaring dan ik en helpt mij, net als Yvonne, om af en toe ook op de rem te trappen. Ik ga soms nog wat te hard en dan word ik keihard met mijn neus op de feiten gedrukt. Een paar maan den geleden sleepte ik nog met een tractorband, nu ben ik na de oncologische fitness al kapot. Dat valt dan zo tegen." José herkent die vechtmodus van Mariëlle maar al te goed, maar heeft in de maanden sinds de diagnose wel leren doseren. ,,Hoe ik mij voel, wisselt per dag. Ik leef bewuster en zoek afleiding in mijn eigen zaak en mijn drie kinderen, maar ik probeer ook te luisteren naar mijn lichaam. Ik zit nu in de herstelfase, maar het is moeilijk om weer vertrouwen te krijgen in mijn lijf en het een plekje te geven. Daar krijg ik bin nenkort hulp voor van een psy choloog." Gisteren is de cheque ter waarde van 6560 euro overhan digd aan Pink Ribbon. Dat de da mes ook na de actie contact blij ven houden staat vast, stiekem fantaseren ze zelfs al over plan nen voor volgend jaar. Tot nu toe heeft nog niemand zich gemeld om een van de bestuurs functies straks te vervullen. De voorzitter hoopt dat dat alsnog ge beurt. „Binnenkort krijgt iedereen in Biggekerke ons blad in de bus met de vraag om kandidaat te wor den voor het nieuwe bestuur." Van den Buijs hoopt dat voor het terugtreden van het huidige be stuur duidelijk is wat er gaat ge beuren met het Kaasboerterrein net buiten Biggekerke. Dormio wil daar een hotel-resort met 466 bed den bouwen. Het Veerse college probeert dat te voorkomen en overlegt met Dormio ofhet moge lijk is daar iets kleiners neer te zet ten. Tegelijkertijd werpt het college ook juridische hobbels op om het zo moeilijk mogelijk te maken de plannen door te zetten. De dorps raad spreekt regelmatig met wet houder Chris Maas ofeen ander lid van het college over de jongste ontwikkelingen. ,,We hopen echt dat het lukt om daar iets kleiners te krijgen." Hij gaat niet in op de vraag hoeveel kleiner. ,,Iets dat past bij de schaal van Biggekerke." Om die reden hoopt hij ook dat als er iets komt, het lager is dan het ontwerp dat nu circuleert. Betrokken Hij geeft ook aan dat de plannen van Dormio ook iets positiefs heb ben opgeleverd. Veel bewoners zijn actiefgeworden, onder andere in een groep die zich verzet tegen de hotelplannen. ,,Je ziet dus dat inwoners betrokken zijn bij hun dorp." Hij hoopt dan ook dat meer dere van die mensen het een uit daging vinden zich kandidaat te stellen voor een functie in de nieuwe dorpsraad. Nieuwbouwhuizen schieten de grond uit en de leegstad in de bin nenstad neemt zienderogen af. Maar woon en leefje ook een beetje lekker in de Vlissingse binnenstad? Die vraag stellen de oppositie partijen POV en CDA de bewoners van de binnenstad en omgeving. Ze willen van hen horen of hun leef omgeving er op vooruit is gegaan en horen graag ideeën om de kwa liteit van woon- en leefmilieu ver der op te krikken. Het thema van de op woensdag 24 november te hou den bijeenkomst is 'Verloedert Vlissingen?' Met die vraag ligt de weg open voor klachten over overlastgevende bouwplannen, illegale kamerver- huur, parkeerproblemen, krijsende meeuwen en zwerfafval, beseffen POV en CDA. Fractie- en andere partijleden willen weten of bewo- ners de gemeente nog als betrouw bare overheid zien? Bewoners kun nen hun eventuele boosheid en frustraties kwijt, maar de partijen roepen hen op ook suggesties te ge ven over mogelijke oplossingen en voorstellen om problemen aan te pakken. Sluiting D. van de Graaf - Elektro 's-Gravenpolder. SPECIAALZAAK WA WOENSDAG 10 NOVEMBER 2021 Energie door actie voor Pink Ribbon Wendy de Jong Vlissingen/Koudekerke Yvonne van Daalen, Mariëlle Pattenier en José Prins haalden geld op voor Pink Ribbon. foto dirkjan gjeltema BIGGEKERKE De Dorpsraad Biggekerke dreigt te verdwijnen. De drie overgebleven bestuursleden stoppen in maart. ,,Onze peri ode zit erop", aldus voorzitter Tjitte van den Buijs. - Emile Calon VLISSINGEN Spreeuwenoverlast in de bin nenstad. FOTO RUBEN OREEL De informatieavond begint om 19.30 uur in de Sint Jacobskerk. Advertentie Met ingang van 1 januari 2022 sluiten wij onze winkel te 's- Gravenpolder. Daarmee stoppen de verkoopactiviteiten van onze producten. Werkzaamheden hopen we vanaf deze datum nog in beperkte mate uit te voeren. Lopende werkzaamheden en afspraken worden op de gebruikelijke wijze afgewerkt. Wij bedanken een ieder hartelijk die in al de afgelopen 35 jaar een beroep op ons heeft gedaan. Voor de aanschaf en service van onze producten verwijzen wij u desgewenst naar onze collega's van: AVA - Electro Heinkenszand Oost-Souburg. 0118 471777 www.avaelectro.nl/ ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39