19 november 2021 'Wim Hofman is een unieke kunstenaar die we moeten koesteren' iraa.nl/studiekeuzi Meld je aan u 5 c Agenda's hulpsinten zitten propvol 16.00 - 20.00 uur Drukke tijden breken aan voor Sinterklaas en zijn Pieten. Het aantal Zeeuwse aanvragen voor huisbezoeken en personeelsfeestjes groeit met de dag. ,,De mensen willen weer gezelligheid." ,,Als we willen, zouden we een ex tra sinterklaas kunnen inzetten'', zegt Albert Bruggeman van Sint Walcheren. Bij het team dat al ja ren Sint en Pieten door heel Zee land laat gaan, komen elke dag aanvragen binnen. ,,En soms moet je 'nee' verkopen'. We willen kwa liteit blijven leveren en houden het daarom bij één Sint.'' Na een coronajaar zonder visites kunnen de Zeeuwse sinterklaas verhuurders weer doen waar ze goed in zijn: kinderen thuis blij maken met pepernoten en kado's of personeelsfeestjes een boost ge ven. Bruggeman: ,,Vorig jaar moes- ten we het doen met een video op afstand of drive thru, maar kinde ren thuis of in een kantine treffen is wat sfeer betreft natuurlijk het allermooist.'' Hulpsint Ron Loderus uit Goes wordt al jaren gevraagd op De Be- velanden, maar hij bezoekt ook kinderen die elders in de provincie wonen. Het rooster voor het sint weekend van 4 en 5 december zit nagenoeg vol. ,,Al in juni kwamen de eerste aanvragen binnen. We blijven een half uur bij mensen binnen en rekenen met uitloop op een uur per bezoek. Van elf uur 's ochtends tot acht uur 's avonds gaan we langs. We hebben het dan over twintig opdrachten.'' Loderus levert een Sint en Zwarte Pieten. ,,Met nadruk op zwart'', zegt hij. ,,We zijn bijvoorbeeld be steld door een Brabants gezin dat een huisje heeft gehuurd in Dom burg, maar die mensen willen al leen dat we komen als de pieten echt zwart zijn." Albert Brugge- man: ,,We komen nu ook met een Zwarte Piet als iemand dat wil, maar vanaf volgend jaar hebben we alleen nog roetveegpieten. Zie het als een overgangsjaar." De Souburgse Aleida van der Meer verzorgt al vijftien jaar sin terklaasbezoeken. „Normaal ge sproken zetten we al in augustus een advertentie online, maar na vorig jaar hebben gewacht tot half oktober. Toch merken we dat het nu sneller loopt: dus in kortere tijd krijgen we meer aanvragen.'' Voor Terneuzenaar Ron Ma- chielse, de drijvende kracht achter Sinterklaas in Zeeuws-Vlaande- ren, voelt deze periode weer als vóór het coronatijdperk. ,,Ik neem rond deze tijd altijd drie weken vrij en ik kan zeggen dat de agenda nu helemaal vol zit.'' De uitslag werd giste ren bekend gemaakt in CineCity in Vlissingen. De jury was unaniem in haar oordeel, zei voorzitter Han Polman. een unieke kunstenaar die we in Zeeland moeten koesteren." „Fantastisch om deze prijs te winnen'', zei Hofman. Hij schreef ook In de sneeuw geboren, dit jaar het geschenk van de Week van de Zeeuwse Boek, die vandaag be gint. 'Accolade' Voor de Zeeuwse Boekenprijs wa ren dit jaar 64 titels ingezonden. Niet alleen Hofman, maar ook de andere vier genomineerden wer- den bekroond. Zij ontvingen een 'Accolade' als beste boek binnen hun genre: Anna de Bruyckere (Voor permanente bewoning, beste poëziebundel), Jan Zwemer Jacob Hendrik Schorer (1760-1822), beste biografie), Liza van der Heijden, Susan Bakx, Wim van der Heijden en Mart Bakx (De Zeeuwse streek- drachten: Goed gemutst, beste erf- goedboek) en Sarah van der Maas (Nooit meer wachten, beste de buut). PZC Publieksprijs Rieks Veenker won de PZC Pu blieksprijs. Zijn voorleesboek De mossel met de parel vergaarde 410 stemmen. Daarmee bleef hij ruim voor op Daniëlle van der Werf. Op haar boek Ontdaan werden 306 stemmen uitgebracht. Ad den Boeft veroverde de derde plaats met 266 stemmen voor zijn boek Overeind na een herseninfarct. In totaal werd er 2599 keer voor de publieksprijs gestemd. Alle 64 boeken die voor de Zeeuwse Boe kenprijs waren ingezonden, de den mee. Veenker won in 2016 ook de prijs, toen met zijn jeugdboek De Tuinen van Ginder. De Prijs van de Zeeuwse Boek handels ging naar illustrator Mar- tijn van der Linden. ,Wim Hofman is GO WOENSDAG 10 NOVEMBER 2021 Thuisbezoekjes van Sint zijn populair Eldridge Pentury Vlissingen Voor Sint breken er drukke tij den aan. foto anp Wim Hofman (foto) heeft met We vertrekken voordat het licht is de Zeeuwse Boekenprijs 2021 gewonnen. ,,Dit boek moet gelezen en gezien wor den", aldus de jury. Rolf Bosboom Vlissingen Open dag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37