Angela Tiny tv-format 'Gelukkig blijft Jurgen bij Radio 1' KIJKT TV Die John Williams is toch wel de pechvo gel van de week. Hij moet al jaren met lede ogen aanzien hoe de ene na de andere nieuwe show op RTL 4 naar Ruben Nicolai, Carlo Boszhard ofMartijn Krabbé gaat. Desondanks slaagt hij erin om ook voor de 1194e aflevering van Help mijn man is klusser vrolijk en opgewekt de drempel van de evenzoveelste bouwval over te stappen, zonder de vrouw des huizes toe te schreeuwen: 'Pak dan eindelijk zelf eens een kwast vast, Truus.' Dat vind ik zo knap van hem. Maar nu heeft hij eindelijk een nieuw pro gramma gekregen van RTL: Tiny House Battle. Hij zal een gat in de lucht hebben gesprongen Een klusprogramma mét een maatschappelijk randje op de uitzendplek van megahit Kopen zonder Kij ken. Wat kon er nog misgaan? Nou, om in het jar gon te blijven: dat hij afgescheept is met een tiny house onder de tv-formats, dat zo lek is als een mandje. Dat is er mis gegaan. eerste aflevering te deduceren wat de briljante geesten tegen elkaar zeiden toen ze dit programma op achternamiddag bedachten: ,,We mixen klus sen met het fenomeen tiny houses, want dat klinkt lekker hip. Als deelnemers hebben we nog wel een stel in de kaartenbak zitten van House Vision, dat op zoek is naar een vakantiehuisje. Doen we ge woon net alsof ze echt hun paleis van 400 vier kante meter willen inleveren. Weet de kijker veel.'' Tja, en daar gaat het dus mis. Want zelfs de RTL-kijker weet heus wel dat tiny houses zijn be doeld om je ecologische footprint zo klein moge lijk te houden. Daarom wonen er vooral zelfvoor- zienende wereldverbeteraars met een moestuin, bijenkorf en zelfgebatikte kleren. Of vergelijkbare types. In elk geval géén boomers die hun hypo theek willen verlagen om onbeperkt de wereld over te vliegen én niet zonder Quooker kunnen. Wat hier dus wel het geval was. te werk gingen en met welke materialen, zou ik nog liever in de eerste de beste Help mijn man ruïne gaan wonen, vóór verbouwing. Eén ding was wel knap van RTL: ze hadden een klusser gevon den, Milco genaamd, die nóg irritanter bleek dan de stem van styliste Roos uit Kopen zonder Kijken. Toen kwam de apotheose waarvoor John Wil liams weer in beeld nodig was. Welk huisje kozen de deelnemers? En waar gingen ze het zetten? Nou, hou u vast: op een camping. Ik zei toch dat ze uit de kaartenbak van House Vision waren opgedui keld. Moet ik nog zeggen dat het een triest pro gramma is? Nee, hè? Als ik John Williams was, sloeg ik het bureau van mijn RTL-baas kort en tiny. Maar daar is John natuurlijk veel te aardig voor. Wekelijks Verraders Duo Corton enOuboter Het enigma Lady Diana is onmogelijk in één zin te vangen, maar uitgere kend Kristen Stewart - jawel, die Amerikaanse actrice, de voormalig bakvissenmag- neet in de soapy vampierenreeks Twi light - heeft meerdere rake observa ties in huis. ,,Het is verdrietig en zelfs een beetje griezelig om te zien hoe iemand die duidelijk gevangen zit in een keurslijf, toch zoveel licht kan uitstralen.'' Even verderop tijdens een gesprek met het 31-jarige filmtalent in het na bij Westminster Abbey gelegen Lon- dense Corinthia Hotel, zegt ze dat Diana's grootste nalatenschap mis schien toch haar twee jongens Harry en William zijn. ,,Omdat ze zich zo sterk staande houden op, ieder hun Ze wilde dathaar zoon de beste koning aller tijden zou worden eigen manier. En weet je, ook zij, ie mand die dit hele instituut ronduit verkeerd vond, omdat het in haar ogen een leugen was, was dol op het volk en wilde ook geliefd zijn. Ze steunde wel degelijk de familie en ze wilde dat haar zoon de beste koning aller tijden zou worden Stewart valt kort even stil en grin nikt verlegen. ,,Sorry, het is vreemd om mezelf zo te horen praten over het Britse koningshuis. Alsof ik in eens dé expert ben. Ik heb niemand ontmoet en toch heb ik het gevoel dat ik deze mensen door en door ken.'' Stewart is fenomenaal als de tragi sche prinses in de film Spencer (een verwijzing naar Diana's meisjes naam), die zich concentreert op haar geestelijk labiele gesteldheid tijdens een 'gezellige' kerstbijeenkomst in Sandringham House. Daar lijkt ieder een het over eens. Er wordt her en Waarom kijkt Nederland wel massaal naar Even Tot Hier en niet naar Spaanders? Beleeft Paul de Leeuw met Busje Komt Zo zijn revival op televisie? En hoe is Margriet van der Linden begonnen met M aan haar vijfde seizoen? Deze vragen komen aan bod in de AD Mediapodcast die momenteel online staat. Televisierecensent Angela de Jong, mediaverslaggever Dennis Jansen en presentator AT\ mediae AJftJPODCAST Manuel Venderbos bespreken de zaken in de media; op televisie en op de radio, zoals de Kunststof-uitzending van interviewer Gijs Groenteman met gast Henk Spaan en de entree straks van Astrid Kersseboom bij het Radio 1 Journaal. De nieuwslezeres volgt Jurgen van den Berg op die naar Omroep MAX vertrekt en in het nieuwe kalenderjaar een middag programma krijgt. „Gelukkig blijft Jurgen behouden voor Radio 1'', stelt Angela de Jong, ,,hij is mijn favoriete presentator.'' De AD Mediapodcast is te beluisteren op de site van deze krant, via Spotify of Apple Podcasts Quote van de dag Ik durf het bijna niet te zeggen, maar stiekem kijk ik Het Sinterklaas journaal terug Kristen Stewart, die schittert als Lady Di in de film Spencer, legt bijnaalle overeenkomsten met de prinses naast zich neer. ,,Als ik aan haar denk, zie ik iemand die altijd wegrent.'' t Je hoeft geen raketgeleerde te zijn om uit de Twee teams van goedwillende amateurs moch ten aan de hand van een moodboard mét Quoo- ker een huisje gaan knutselen. Als ik zag hoe ze TREEVISIE Het succesvolle; Videolan d tv-programma De Verraders is vanaf 5 decem ber wekelijks te zien. De locatie is deze keer het Drentse land huis De Ha- vixhorst. Art Rooijakkers presenteert. MUZIEK Maaike Ouboter en Eric Corton TKan heC thea- terin. Va naf 28 januari staan de twee, die elkaar leerden kennen bij De Beste Singer-Songwri ter van Neder land, in verschil lende zalen. Ze starten in Die- men. Gudo Tienhooven - Gudo Tienhooven -Stefan de Walle is op 5 december opgelucht als de avonturen van de Sint weer goed zijn afgelopen, zegt hij in de Vara Gids. Prinse Diana'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26