T/ Havendagen kwamen uit zijn koker Kaarten Hulster Buut gaan in de verkoop Otto Vosveld 1938-2021 6 HAPPINESS BABYSPA IN TERNEUZEN Op het bedrijventerrein Handelspoort-Zuid worden auto's verkocht. En er dobberen baby's in jacuzzi's. Wat? Ja, echt! (J? Neem bijvoorbeeld de kleine Maé uit Vlis- singen. Drie weken jong is ze nog maar. Ze is met haar moe der Sanne Tanis naar Terneuzen gekomen om eens even heerlijk te ontspannen bij Happiness, een wellnesscentrum speciaal voor ba by's. Het uitkleden is misschien niet zo leuk, maar de beloning voelt daarna overduidelijk heerlijk. Maé krijgt eerst een schuimrubbe ren zwemring om haar nekje be vestigd en laat zich dan zonder morren langzaam zakken in het warme water (35 tot 37 graden), dat vrij is van chemicaliën. Wie haar vervolgens in de babyjacuzzi ziet ronddobberen, wordt zelf ook helemaal 'zen'. Een rustgevend pi anomuziekje helpt daar nog een beetje extra bij. Happiness is het nieuwe bedrijf van Cathy Goethals (31). Eigenlijk wilde ze haar babyspa in haar woonplaats Sas van Gent opzet ten, totdat haar oog viel op een mooie plek aan de zuidrand van Terneuzen. Na tien jaar te hebben gewerkt in de kinderopvang, luidde de geboorte van haar zoon Vick (2) de stap naar zelfstandig heid in. ,,Als je mama wordt, ver ander je. Door Vick ben ik begon nen met babymassages. Die ver zorgde ik ook bij mensen thuis. Dat smaakte naar meer. Ik wilde Happiness wel per se met kinderen actief blij ven. Da's een gevoel, hè. Als ik een kind zie, stemt mij dat altijd blij. Sinds ik eind augustus mijn eigen zaak opende, sta ik elke dag op met het gevoel alsof ik vakantie heb.'' Levensfase Inmiddels is Cathy ook moeder van een tweede zoon, de tien maanden jonge Noov. Ze komt in haar zaak dus hoofdzakelijk in aanraking met ouders die in de zelfde levensfase zitten. Die weten haar vooral te vinden via de ver schillende social mediakanalen. ,,Maar soms komen er ook oma's mee om te kijken. Die weten vaak niet wat ze zien", vertelt ze. Zo'n baby'tje dat volkomen re laxt in een bubbelbad drijft is in derdaad prachtig om te zien. Je zou er haast jaloers op worden. Dat komt goed uit, want daar heeft Cathy iets op bedacht: een fami liebad, dat in een af- Soms komen er ook oma's mee om te kijken. Die weten vaak niet wat ze zien gesloten deel van de zaak staat. Cathy richt zich aan de ene kant erg op het aspect Vertroetelen', maar benadrukt datfloaten en massages ook goed zijn om krampjes draaglijk te ma ken en helpen bij het vinden van balans en een goede coördinatie. De baby's hebben dat natuurlijk allemaal niet zo in de gaten. Zij hebben vooral het gevoel voor even weer gewichtsloos in de baarmoe der te drijven. Op termijn wil Cathy haar zaak uitbreiden met een 'float tank' voor zwangere vrouwen. ,,Dat is een bad met zout, wat onder meer helpt bij bekkenklachten en ruste loze benen. Maar goed, da's nog toekomstmuziek hoor." Babyspa's zijn in opkomst. In Goes zit er eentje, in Zeeuws- Vlaanderen is Cathy met Happi ness de eerste. Een uurtjefloaten bij Cathy kost 35 euro. Wie zijn kindje ook wil laten masseren, be taalt een tientje extra. Ze leert ou ders dan ook zelf hoe je een baby moet masseren. De oprichter van volksdans groep Hava Nagila, oud-ge- meentevoorlichter en be denker van de Terneuzense Haven dagen is overleden. Otto Vosveld werd 83 jaar. Hij heeft op cultureel en sociaal vlak veel voor Zeeuws-Vlaanderen betekend. Zo maakte hij lang deel uit van de wijkraad Hulst-Zuid en was de oprichter en voorzitter van de stichting Muziek- en Folklore- festival Hulst. Van volksdansgroep Hava Nagila uit Vogelwaarde was hij oud-voorzitter en erevoorzitter. In 1968 stond Vosveld aan de wieg van de dansgroep. Ik was maat- schappelijk werker in Vogelwaarde. We hadden een jeugdsoos opgezet. Die heette De Pijp, omdat ik pijp rook. Onder leiding van Eddie Sor- ber uit Axel hielden we zes volks dansavonden. Die sloegen zo aan, dat we besloten tot de oprichting van een groep", vertelde hij ooit aan deze krant. Hava Nagila groeide uit tot een club met tachtig leden. Vosveld was ook de bedenker van de Havendagen in Terneuzen. De voormalig voorlichter van de ge meente Terneuzen en VVV-secre- taris kwam met het plan om de band van Terneuzen met het water te onderstrepen. Met een feestje in en om de Veerhaven, kramen, rondvaarten en muziek, was het idee. De Havendagen groeiden uit tot een groot en meerdaags evene ment, dat in juni 2022 de veertigste editie beleeft. Vosveld wordt nog steeds elke editie geëerd, de deel nemers aan de roeiwedstrijden strijden om de Otto Vosveld Trofee. Na zijn pensioen had de Hulste naar meer tijd voor zijn grote pas sie: fotograferen van mooie plekjes in Zeeuws-Vlaanderen. Veel grappen opgespaard in coro- natijd? Het Hulster Buutreedners- festival ziet in februari ook graag nieuwe gezichten in de ton. De kaartverkoop begint op de elfde van de elfde. In de nacht van woensdag op donderdag gaan er mogelijk heel wat computers aan in Hulst. De kaarten voor het Buut- reednersfestival gaan om 0.00 uur en 1 seconde in de online verkoop. Donderdag de elfde om 11.00 uur zijn er ook nog kaarten te koop bij Den Dullaert in Hulst. Afgelopen jaar was er vanwege corona een alternatief evenement. Met Buut op de Bank werden oude voorstellingen uitgezonden en kon er een Buut-op-de-Bank-Borrel- Bucket worden besteld. Vijfhon derd mensen deden dat. De orga nisatie hoopt dat de Buut in fe bruari door kan gaan in Den Dul- laert, met vijf voorstellingen. ,,We houden ons hart vast, maar voorlo pig gaan we er vanuit dat het door kan gaan", zegt Evert Verwer. ,,En anders zijn de kaarten geldig voor volgend jaar of krijgen mensen hun geld terug." De uitvoeringen staan gepland van vrijdag 18 februari tot en met zondag 20 februari. dinsdag 9 november 2021 VL Helemaal zen in de babyjacuzzi Raymond de Frel Terneuzen Maé is nog maar drie weken jong. Bij Baby Spa Happiness in Terneuzen krijgt ze weer even het gevoel dat ze in de buik van haar moeder zit. FOTO KELLY THANS - Cathy Goethals, Baby Spa Happiness Kijk op de site bij /video Baby's genieten in de jacuzzi's van Happiness Sophie Stockman Sophie Stockman Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53