O CD Van Leiden is zevende trainer die bij Hoek voor groep staat 10 ZEELAND Bekerweek wordt vanavond afgetrapt Houtepen is bezig aan laatste RCS-jaar Marathonzege voor Crum van der Linden Drie spelers van HVV'24 waren klaar voor de start, maar mochten toch niet spelen. De foto van hun spelerspas was niet in orde, vond de scheidsrechter. Speler Niek Luime kan het een dag later nog altijd nauwelijks bevatten. Met Yerseke-Kloetinge en De Fendert- SKNWK wordt de Zeeuwse bekerweek van avond afgetrapt. Het zijn beide duels in de tweede ronde van de districtsbeker. In Yer seke staan vader Alexander (trainer Yerseke) en zoon Valentijn van Keulen (speler Kloe- tinge) tegenover elkaar. In Fijnaart doet SKNWK een poging voor het eerst sinds 2007 de derde ronde te halen. Later in de week volgen de andere Zeeuwse clubs in de beker met donderdag Halsteren-IJ- zendijke, Breskens-Philippine en WIK'57- WHS. In het weekeinde volgen de laatste negen du els met Zeeuwse inbreng. Cees Houtepen uit Middelburg is aan zijn laatste seizoen als trainer van voetbalvereni ging RCS bezig. Houtepen is momenteel aan zijn derde jaar bij de club bezig en heeft als in zet afscheid nemen met promotie naar de tweede klasse. RCS staat vijfde in de derde klasse op drie punten van koploper Luctor Heinkenszand. Houtepen is één van de meest ervaren trai ners in het huidige Zeeuwse amateurvoetbal. Hij begon in 1994 als trainer van Arnemuiden en trainde onder meer Hoek en Kloetinge in de hoofdklasse. Driebanden SPELERSPASSEN HVV'24 Crum van der Linden uit Oost-Souburg heeft in het Belgische Ham de Vuvuzela marathon gewonnen. Van der Linden liep zijn derde marathon in korte tijd en dat deed hij weer onder de drie uur, hetzij nipt: 2 uur, 59 minu ten. Hij bleef de Belg Thijs Anthonisse drie minuten voor en won zo zijn eerste marathon. Ramon van der Grift uit Kamperland finishte op plek negen in 3.12.18. In de marathon van Barcelona was Marlon Roels uit Terneuzen dolblij met zijn tijd van 2.59.26. Natalie Sinke uit Vlissingen liep ondanks een kuitblessure naar een eindtijd van 4.28.00. Leonie Ton uit Wissenkerke noteerde met 3.14,06 de vijfde tijd bij de Berenloop, een marathon op het winderige Waddeneiland Terschelling. Quote van de dag 'Slechte foto's, coronaduels, Don Quichote en party time!' Portugal De emoties zijn inmiddels een beetje gezakt, maar helemaal vro lijk is de aanvaller van derdeklas ser HVV toch nog zeker niet. On danks de overwinning. ,,Ik heb zoiets gelukkig nog nooit meege maakt, maar dit was echt schanda lig." Terwijl Luime, net als teamge noten Jasper Sponselee en Mar- nicq de Regt, bezig was met de warming-up, werd er buiten het veld druk overleg gevoerd. ,,Om tien over twee werd duidelijk dat de scheids moeilijk deed over de foto's, dus toen zijn we meteen naar de kleedkamer gegaan. Tas uit de kluis en de foto aanpassen." Maar dSt lukte niet. „Iemand van het bestuur heeft nog nieuwe foto's gemaakt, maar het was niet mogelijk om het meteen aan te passen. Voor de zekerheid zijn we weer het veld opgegaan." Al snel bleek dat scheidsrechter Harun Coskan niet van plan was zijn standpunt te veranderen en dus nam de spits samen met Sponselee en De Regt plaats op de tribune. ,,Ik kon het amper gelo ven, dacht echt dat het wel goed zou komen. Deze scheids had niet heel veel empathie." Dat terwijl, volgens de site van de KNVB, het tonen van een gel dig identiteitsbewijs voldoende zou moeten kunnen zijn om als nog mee te mogen doen. ,,Dat heb ben wij ook meerdere keren ge- zegd, maar dat vond hij niet ge noeg. Hij dreigde zelfs om de wed strijd te staken als we zo door zou den gaan." Luime moet eerlijk toegeven dat zijn eigen foto, schuin en met kin derwagen, misschien ook niet he lemaal aan de regels voldoet. ,,Die heb ik een paar weken geleden aangepast. Ik had een nieuwe tele foon, dus weinig foto's, toen heb ik deze maar gedaan. Bij mij kan ik de kritiek wel begrijpen, maar die van Jasper en Marnicq zijn echt heel duidelijk." We kregen na de 1-0 een penalty, maar niemand weet waarom. Misschien een goedmakertje Wat betreft Sponselee kwam de scheidsrechter tot een opmerke lijke conclusie, vertelt Luime. ,,Hij wist niet wie van de twee Jasper dan was. Misschien dacht hij dat het Ali Boussaboun was, haha." Dat het drietal nooit eerder pro blemen had gehad, was volgens scheidsrechter Coskan toeval. ,,Volgens hem deden zijn collega's hun werk dan niet goed, want ie dere scheids zou deze foto's afkeu ren. Jasper en Marnicq hebben hun foto al vijf jaar Niet alleen voor HVV was het tijdens de wedstrijd even wennen aan de nieuwe samenstelling, ook de arbiter leek nog een beetje van slag. ,,We kregen na de 1-0 een pe- Van Leiden was al de zevende trai ner die dit seizoen bij de derdedi visionist voor de groep staat. Lie ven Gevaert begon aan het sei zoen, na zijn vertrek had zijn assis tent Steven Maes even de touwtjes in handen. Nadat de Belg ook was vertrok- ken, werd de training geleid door spelers Istvan Bakx. Twee weken geleden nam Niels Slager, hoofd jeugdopleiding van JVOZ, de honneurs twee trainingen waar. Vervolgens was Jacky Lambert, lid van de technische commis sie, eindverantwoor delijke tijdens het competitieduel met Staphorst. Twee dagen na het met 1-0 verloren duel leidde Bakx op nieuw de training, waarna de club vorige week dinsdag Kenny Ver- hoene als interim-trainer presen teerde. Omdat de Belg maandag door ziekte niet aanwezig kon zijn werd Van Leiden opgetrommeld. De voormalige verdediger, die verdeeld over twee periodes bij Hoek speelde, heeft op maandagen geen verplichtingen bij zijn club FC Dauwendaele. „Ik train op dinsdag en don derdag met Dauwen daele, dus dan kan ik niet in Hoek zijn", zei Van Leiden. „Zaterdag zijn we vrij. Maar of ik dan iets voor Hoek moet betekenen, weet ik niet." Voor Hoek staat zaterdag een uitwedstrijd tegen VVSB (aftrap 18.00 uur) op het programma. De ploeg uit Noordwijkerhout kwam dit weekend, net als Hoek, van wege coronabesmettingen niet in actie. dinsdag 9 november 2021 GO VOEBTAL VOETBAL ATLETIEK - Luister de zevende afle vering van de PZC Voetbal Podcast op www.pzc.nl of uw eigen podcast-app. Driebander Joris van 't Zelfden uit Driewegen heeft zich ge plaatst voor de volgende kwali ficatieronde van de wereld beker in Veg- hel. De biljarter ging als lucky loser door. Van 't Zelfden wist zijn eerste par tij tegen de Fransman Vin cent Lelievre net niet over de streep te trek ken (30-30 in 46 beurten). Van de Turk Cem Cemal Heyik won hij wel (30-22 in 30 beurten). 2 Saïd Bouzam- bou kan zich weer opmaken voor twee bij zondere oefen interlands. De zaalvoetballer uit Vlissingen staat volgende week met het Nederlands team tegen over de kers verse wereld kampioen Por tugal. Het eer ste duel wordt maandag in Al- mere gespeeld, de tweede ont moeting is dinsdag op de KNVB Campus in Zeist. O a co Boze Niek Luime: 'Dit Daniël Wissel Hulst -Niek Luime De foto's op de spelers- passen van Jasper Sponse lee (boven), Marnicq de Regt (midden) en Niek Luime onder), waardoor ze zondag niet mochten spelen. eigen fo- Gert-Jan van Leiden leidde gis teravond de training bij Hoek. De oud-speler van de Zeeuws- Vlaamse club is sinds dit sei zoen hoofdtrainer van derde klasser FC Dauwendaele en hielp zijn oude club - voorlopig eenmalig - uit de brand. Barry van der Hooft Hoek Crum van der Linden. eigen foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42