Ouderen kloppen aan bij GGD of gaan zelfs naar vaccinatielocaties Ongeloof bij spelers HVV'24 Wie van de vijf gaat er met de titel vandoor? Wie deze wo ning aan de Van Randwijck- straat in Yer- seke binnen stapt, gaat terug in de tijd. Donkerhouten meubels uit oma's tijd, een gaskachel, kle den bovenop de vloerbedek king. Je waant je in een museum woning. Het huis staat te koop. De vraagprijs voor het opknapper tje is 149.000 euro. ZEELAND8 Drietal lijkt niet op foto op spelerspas: geen voetbal dus Zeeuwse Boekenprijs nadert ontknoping ZBP2021 De mensen hangen bij de GGD aan de telefoon of gaan zelfs naar vacci natielocaties in de hoop nu al een 'booster-injectie' te krijgen. De stijgende coronacijfers en strengere maatregelen baren mensen zorgen. De GGD kan op dit moment niet anders doen dan de boodschap ge ven dat ze moeten wachten op een oproep. Het vaccinatiebeleid wordt lan- delijk bepaald en daar kunnen GGD'en niet van afwijken. Er zit weinig anders op dan wachten tot je aan de beurt bent. Afweerstoornis Alleen mensen met een ernstige afweerstoornis kunnen nu al een boosterprik laten zetten. In heel Nederland hadden tot deze week 62.000 mensen een derde vaccina tie gekregen. Vorige week maakte het kabinet bekend dat vanaf de cember 60-plussers en mensen in een instelling een derde prik kun nen krijgen. In de ons omringende landen is al besloten tot het geven van de boosterprik aan ouderen. In Groot- Brittannië bijvoorbeeld hebben in- middels tien miljoen mensen hun 'booster-jab' gekregen. De verwachting is dat de bijna 900.000 80-plussers in ons land en mensen in verpleeghuizen en an dere instellingen met een eigen medische dienst vanaf december hun derde prik krijgen. De uitno digingen hiervoor gaan eind no vember de deur uit. Mensen tussen de 60 en 79 jaar zijn vanaf januari aan de beurt, denkt de landelijke GGD-GHOR. Ziekenhuizen Van de 30 coronapatiënten in de Zeeuwse ziekenhuizen komen er 12 van buiten de provincie, met name uit de regio Dordrecht. Er liggen nu 5 patiënten uit Zuid- Holland meer in Goes en Terneu- zen dan een week geleden. Het aantal patiënten uit eigen provin cie nam toe tot 18, dat zijn er 3 meer De GGD kan niet anders doen dan de boodschap geven dat ze moeten wachten op een oproep dan vorige week. In ziekenhuis Adrz in Goes wor den 18 mensen met corona behan deld. Van hen liggen er 6 op de in tensive care, 2 meer dan een week geleden. De helft van de patiënten komt van buiten de provincie. On danks de groei van het aantal coro napatiënten gaat de andere zorg gewoon door, laat Adrz weten. Minder operaties In ziekenhuis ZorgSaam Terneuzen worden 12 coronapatiënten behan deld: 10 liggen op de verpleegafde- ling, dat zijn er 5 meer dan een week geleden. Op de intensive care zijn 2 bedden bezet, net zoveel als een week geleden. Negen patiënten komen uit Zeeland, 3 van buiten de provincie. ZorgSaam liet vorige week weten iets minder operaties in te plannen. Het gaat om niet-ur- gente chirurgische en orthopedi sche ingrepen. It dinsdag 9 november 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Anna dn Brayctere Wim Hofraai ZEELAND 10 ZEELAND 4 Veel vraag naar derde coronaprik Dagelijks kloppen tientallen ou deren bij de GGD Zeeland aan met de vraag of en wanneer ze in aanmerking komen voor een derde coronaprik. Theo Giele Goes/Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33