Ga snel naar DonaldDuck.nl/actie 29 Marco Borsato treint door de nacht In de zomer van 1998 besluit Marco Borsato de release van zijn album De Bestemming groot aan te pakken. In een spe ciale nachttrein reist de popu laire zanger door het land, waar meerdere platenzaken een spe ciale ontheffing hebben aange vraagd om de deuren om mid dernacht te mogen openen. Er worden 's nachts meer dan 40.000 cd's verkocht, maar de belangstelling voor de treintour valt tegen. Bij het uitdelen van handtekeningen staat Borsato op Utrecht Centraal niet voor duizenden fans, maar voor honderden. Patiënt schenkt nier in De Grote Donor Show Op 1 juni 2007 zendt BNN De Grote Donorshow uit. Daarin kiest een terminaal zieke vrouw wie van drie kandidaten een nier krijgt van haar. Het blijkt een stunt om aandacht te vragen voor orgaandonatie. Het programma leidt tot duizenden nieuwe aan meldingen voor donatie en levert een Emmy Award op voor Beste Non-scripted Entertainment. C De beelden uit Nederland, waarmee Sacha Cohen zijn film Brüno promoot, gaan de wereld over De middelvinger van Bert van Leeuwen In de zomer van 2019 ontstaat veel commotie over een filmpje van Bert van Leeuwen. Daarin ver toont de EO-presentator in zijn auto asociaal rijgedrag en steekt hij zelfs zijn middelvinger op. Wat blijkt? Het filmpje is nep. Het is in elkaar gezet voor het programma Make Holland Great Again, juist om dit rijgedrag aan de kaak te stellen, benadrukt Van Leeuwen later. Michael Jackson denkt groot, en ligt nu in loods Tot 2019 konden bezoekers van de McDonald's langs de snelweg bij Best zich aan een reusachtig stand beeld van Michael Jackson verga pen. Toen de King of Pop door de documentaire Leaving Neverland figuurlijk van zijn troon werd ge stoten, ging hij in Brabant ook let terlijk van zijn sokkel. Het 10 me ter hoge beeld, dat nu in een loods ligt te wachten op een nieuwe plek, maakte in 1995 deel uit van een megalomane pr-campagne. Voor het album HIStory plaatste Jacksons platenmaatschappij tien van die beelden over de hele we reld, waaronder een in Nederland. Arie Boomsma op voorhand geschorst Presentator Arie Boomsma toont in 2008 zijn armen als staalkabels op de cover van de allereerste edi tie van m Linda de L hKMO* Alleen al de aankondiging -nog voordat ie mand de foto's ziet - zorgt ervoor dat de Evangelische Omroep, waarbij Boomsma dan in dienst is, besluit hem te schorsen. Te gay, daar wil de EO niets mee te maken hebben. Boomsma verliest uitein delijk zijn baan, maar door alle commotie weet heel Nederland wél dat er een nieuw tijdschrift is. Brüno promoot zijn film in een rode string De Oostenrijkse modejour nalist Brüno, het alter ego van de Britse acteur Sacha Baron Cohen, weet de ogen op zich gericht als hij in 2009 in een rode string die boven zijn broek uit piept en een ontblote buik het pink light district opent in Amsterdam. Hij onthult een bordeel met schaars geklede mannen en grapt dat Geert Wilders een van de prostituees al heeft geboekt. De beelden uit Ne derland, waarmee hij zijn film Brüno promoot, gaan de wereld over. 6 «e„ FOTO GETTYÏMAGËS Kijk voor de actievoorwaarden op DonaldDuck.nu/actie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29