H c Hamilton en Mercedes beseffen: „Moeten nu alles winnen'' 25 MVV laat fans gratis naar binnen 'De hamstring is mijn nachtmerrie' Howe coach van Newcastle United richting de eerste bocht. ,,Zo goed als hij in de kwalificatie was, zo verkeerd deed hij het bij de start", mopperde Wolff. ,,Had hij wat meer naar links gereden, dan was Max daar nooit voorbij gekomen." Maar de Fin liet de deur open staan en bracht zijn team en zich zelf daarmee in de puree. De enige bijdrage van waarde die Bottas na een dramatische middag in het achterveld (aangetikt door Ricci- ardo, vertraging bij pistop) le verde, was in extremis nog de snelste ronde noteren. Niet dat het de Fin zelf een bonuspuntje ople verde (buiten top-10 gefinisht), maar hij snoepte Red Bull er wel een puntje mee af. ,,Niet dat dit nu echt als een enorme troost voelde, maar elk puntje telt", bleefWolff strijdbaar. ,,We hebben WK's ver loren zien worden op een paar puntjes. Dus moet je vechten voor elk punt, je daar aan vastklampen." Kruimels Mercedes vechtend voor kruimels, het was een ongewoon beeld. De voorsprong in het construc- teurs-WK bedraagt nog maar één schamel puntje. Glipt bij de record kampioen zo stilletjes aan alles uit handen met nog maar vier races te gaan? „Niemand van ons vertrekt hier met die gedachte", benadrukte Wolff. ,,Nog vier races te gaan, vier zeges te verdelen, vier potentiële uitvalbeurten waar iedereen tegen aan kan lopen. Dus we blijven vech ten. Wetende dat alles nog kan." Hij riep het met de passie die we van hem kennen, maar meteen kwam ook weer de berusting. ,,Als je er puur mathematisch naar kijkt, dan zie je wel dat je ergens negentien punten goed moet gaan maken.. Wolff had nog het vermogen om lichtpuntjes te blijven zien. ,,We vertrekken hier met het besef dat dit misschien wel de zwaarste af spraak was die ons nog restte. Ik denk dat we in Brazilië beter voor de dag kunnen komen." FORMULE 1 Een fikse achterstand voor Lewis Hamilton op Max Verstappen. Nog één punt voorsprong in het constructeurs-WK. Het lang zo dominante Mercedes dreigt alles te verliezen. Zeven jaar lang was Mercedes een onneembaar Duits bastion in de Formule 1. Maar het bolwerk staat op omvallen. De scheurtjes zijn se rieuze kloven geworden. Met nog vier races te gaan is de voorsprong van Max Verstappen op Lewis Ha milton negentien punten. Goed, er zijn er maximaal nog 107 te verza melen. Maar zie het maar te dich ten, in een seizoen waarin de Ne derlander met negen zeges steeds toonaangevender is geworden. ,,Negentien punten is wel heel veel", verzuchtte Hamilton. ,,Als Red Bull deze vorm mee kan ne men naar de volgende races zitten we flink in de problemen." Te be ginnen op Interlagos. Moét Hamil ton daar niet al winnen om über haupt nog een kans te maken? ,,Ik denk dat ik nu overal moet winnen, want we hebben punten nodig om het gat te dichten. We geven alles, maar genoeg is het niet." Nooit zat Mercedes zo laat in het Formule 1-seizoen zo in de piep zak. Voelde het verlies in Texas al als een kantelpunt, de Grand Prix van Mexico was een linkse directe. Natuurlijk was de Duitse renstal met enige reserves naar de ijle Mexicaanse lucht getrokken, waar Red Bull al vaker niet te kloppen bleek. Maar met een opvallend sterk één-tweetje in de kwalifica tie sloop er weer hoop in, die in de race weer de grond in werd ge boord. ,,Die kwalificatie kwam een beetje als een verrassing. Maar onze verwachting was vooraf echt niet dat we Red Bull hier zouden kloppen", concludeerde Toto Wolff, die gelijk kreeg. ,,De zege, die zat er hier nooit in." De teambaas bleef in Mexico achter met het nodige oplapwerk, want lekker liep het allemaal niet bij de kwetsbare renstal. Valtteri Bottas verknalde de enige kans op een succesvolle middag door ver trokken van pole de opstomende Verstappen zijn gang te laten gaan Als Red Bull deze vorm mee kan nemen naar de volgende races zitten we flink in de problemen GO DINSDAG 9 NOVEMBER 2021 VOETBAL MVV laat volgende week maandag bij de thuiswed strijd tegen FC Den Bosch een paar duizend suppor ters gratis naar binnen. Ie dereen die een los kaartje had gekocht voor de re cente derby tegen Roda JC, krijgt een voucher om daar mee een gratis kaartje voor de ontmoeting met Den Bosch te bestellen. De Lim burgse derby in Maastricht moest ruim een week gele den kort voor rust bij een stand van 0-0 worden ge staakt vanwege supporters- rellen. Volgens een woord voerder van MVV gaat het om zo'n 3500 mensen die tegen Den Bosch zonder te betalen naar binnen mogen in De Geusselt. ATLETIEK Abdi Nageeye (32, foto) heeft zondag tijdens de ma rathon van New York weer last gekregen van zijn ham string. De klachten aan zijn bovenbeen spelen hem al jaren parten en blijven een kwetsbaar deel van zijn li chaam. „Het is al voor de derde keer in een grote ma rathon dat mijn hamstring mijn nachtmerrie is. Deze keer kreeg ik er al na 3 kilo meter last van", liet de win naar van olympisch zilver weten. Nageeye ging in New York voor de winst, maar hij eindigde als vijfde in 2.11.39, ruim 3 minuten na de Keni- aanse winnaar Albert Korir. „Ik moet met mijn begelei dingsteam bespreken hoe ik mijn hamstringproblemen kan verlichten en verhel pen", aldus Nageeye. VOETBAL Eddie Howe moet New castle United behoeden voor degradatie uit de Pre mier League. De clubleiding van de nummer 19 van de ranglijst heeft de 43-jarige Brit gisteren aangesteld. Hij ondertekende een contract tot medio 2024. Howe ver trok vorig jaar zomer bij AFC Bournemouth, waar hij als speler en als trainer langdurig actief was. Hij speelde voor die club ruim driehonderd wedstrijden. Howe is de opvolger van Steve Bruce, die vorige maand werd ontslagen door Newcastle. Coureurs 1. Verstappen (Ned/RB) 312,5 2. Hamilton (GB/Mer) 293,5 3. Bottas (Fin/Mer) 185 4. Pérez (Mex/RB) 165 5. Norris (GB/McL) 150 6. Leclerc (Mon/Fer) 138 7. Sainz jr. (Spa/Fer) 130,5 8. Ricciardo (Aus/McL) 105 9. Gasly (Fra/Alp) 86 10. Alonso (Spa/Ren) 60 Constructeurs 1. Mercedes 478,5 2. Red Bull 477,5 3. Ferrari 268,5 4. McLaren 255 5. Renault 106 6. AlphaTauri 106 7. Aston Martin 68 8. Williams 23 9. Alfa Romeo 11 10. Haas 0 Van machtige heersers tot twijfelende jagers Arjan Schouten Mexico-Stad - Lewis Hamilton Lewis Hamilton kreeg weer een tik van Max Verstappen. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25