Familie van Abdelhak Nouri bereikt akkoord Moordverdachte bioboer uitgeleverd 5 dat het niet lukt het op orde te krijgen. De jeugdbescherming is verslechterd, gecertificeerde in stellingen die hulp moeten organi seren blijven nauwelijks overeind en moeten met tientallen ge meentes inkoopcontracten sluiten. De gesloten instellingen zijn een afvoerputje voor kinderen met wie niemand raad weet.'' Vervelende ex Voor elke ouder die denkt nooit in die wereld verzeild te zullen ra ken, en 'dat jeugdzorg echt niet zo maar komt kijken', heeft advocaat Krol nieuws: het kan iedereen overkomen. ,,Een echtscheiding waarbij ouders niet goed commu niceren kan zorgen voor een jeugdzorgtraject. Een vervelende ex, die meldingen doet. Het kan sneller gaan dan je verwacht. Volgt eenmaal een ondertoezichtstel ling, dan komen ouders echt onder een vergrootglas te liggen. Het moet dan 'perfect' zijn, maar dat is toch niemand? Wie heeft niet wel- eens een woordenwisseling waar de kinderen bij zijn?'' Hoogopgeleide ouders hebben vervolgens vaak de beste kansen om er goed uit te springen. Zij hebben in de regel de financiële middelen om zich makkelijker te kunnen verweren. Maar dan nog: in de rechtszaal gaat het er bij dit soort zaken anders aan toe dan dat je bijvoorbeeld ziet terugkomen in het strafrecht. Meldingen over ge zinnen worden lang niet altijd even goed geverifieerd en op feiten getoetst. Gezinsvoogden zeggen volgens Krol zelf dat ze niet altijd aan waarheidsvinding doen. Krol: ,,En bij een spoeduithuisplaatsing is er sprake van een telefoontje van een gezinsvoogd of de Raad voor de Kinderbescherming naar de pi- ketrechter, maar aan zo'n ingrij pende beslissing komt geen advo caat te pas. Dat is pas binnen twee weken daarna, in de rechtbank.'' Lang niet alle ouders hebben dan rechtsbijstand. Advocaat Chris Sent ziet soms een wanhopige zoektocht ontstaan, naar een ge schikte advocaat die op zo'n korte termijn tijd heeft. Eigenlijk zou elke ouder juridische bijstand moeten krijgen bij zeer ingrij pende beslissingen, zegt Sent. ,,Hoewel de richtlijnen voorschrij ven dat er aan waarheidsvinding moet worden gedaan, ontbreekt Gezinnen en kinderen krijgen te vaak niet de hulp en begeleiding die nodig is het vaak aan onafhankelijke toet sing van wat medewerkers van jeugdzorg in gezinnen constate ren." Sent pleit ervoor dat mede werkers onder ede komen te staan. Echte oplossingen liggen in het verbeteren van de jeugdzorg - zegt opvallend genoeg ook Jeugdzorg Nederland zelf. De organisatie er kent ruiterlijk dat het niet goed gaat. Een woordvoerder: ,,We her kennen de problemen en de kri tiek en trokken hierover ook zelf begin dit jaar al aan de bel. Het gaat niet goed in de jeugdzorg en gezinnen en kinderen krijgen te vaak niet de hulp en begeleiding die nodig is.'' Onmogelijke opdracht Jeugdbeschermers staan nu voor een onmogelijke opdracht, vindt jeugdzorg. ,,Om kinderen goed te helpen is het nodig dat er naar alle problemen in het hele gezin geke ken gaat worden. Dat betekent dat ook de volwassen-ggz verant woordelijk wordt voor deze gezin nen en dat armoede en huisves tingsproblematiek veel eerder worden opgelost.'' Daarnaast moet de rechtsbe scherming voor kind en ouders verbeteren - jeugdzorg pleit zelfs voor gratis rechtsbijstand. Ook roept de instantie het rijk en ge meenten op om in de zorg te in vesteren. Ruim vier jaar nadat Abdelhak Nouri in elkaar zakte op het voetbalveld tijdens een oefenduel tegen Werder Bremen heeft Ajax met de familie van Nouri een overeenstemming bereikt over een schadevergoeding. Daarmee is een arbitragezaak van de baan. Dat bevestigen betrokkenen bij de zaak rond de familie. Er is een ak koord bereikt, maar dat moet nog formeel bekrachtigd worden. De officiële bevestiging kan nog wel enige tijd duren, omdat Nouri onder bewind staat. Na het teke nen van de contracten tussen beide partijen moet vervolgens de kantonrechter alles nog goedkeu ren. Inhoudelijk zijn beide par tijen er echter uit. Toch is bij de fa milie van het voormalige Ajaxta- lent pas sprake van echte opluch ting als alles op papier staat. In houdelijk wil de familie van Nouri verder nog niet reageren. Toelich tingen komen pas als de zaak for meel helemaal is afgerond. Op 8 juli 2017 zakte Nouri tij dens een trainingskamp in Oos tenrijk bij het oefenduel tussen Ajax en Werder Bremen in elkaar. De behandeling op het veld schoot tekort, zo erkende Ajax-directeur Edwin van der Sar later ook. De destijds 20-jarige middenvelder liep ernstige hersenschade op. Zijn situatie is op dit moment on veranderd: hij wordt thuis door zijn familie verzorgd. Dat gebeurt 24 uur per dag, 7 dagen per week. Nouri is in staat om emoties te to nen en hij kan enigszins commu niceren via gezichtsuitdrukkin gen. Ajax werd door de familie van Nouri aansprakelijk gesteld. Het betreft kosten voor zijn verzor ging, vergoeding van immateriële schade en het verlies van zijn ver- dienvermogen, al ontstonden vooral daarover veel vragen; hoe goed zou Nouri daadwerkelijk zijn geworden? De familie van Nouri diende in januari van dit jaar een verzoek tot arbitrage in bij de KNVB, omdat ze met Ajax niet tot een akkoord wist te komen over een schadevergoeding. Nu is er tussen de voetbalclub en de fami lie dus alsnog overeenstemming bereikt. Smartengeld Over de hoogte van het bedrag en verdere inhoud wordt niets be kendgemaakt. Wel is duidelijk dat het gaat om de kosten van zijn ver zorging, het verlies van het ver mogen dat hij had kunnen verdie nen en een bedrag voor de geleden immateriële schade, oftewel smartengeld. delijke zitting voorgeleid bij de rechtbank in Roermond. Het drietal zou zijn ingehuurd door de Zwitserse zakenman Lukas F. (51), die volgens justitie opdracht gaf de 58-jarige Duitser Thomas Schwarz in Bergen om het leven te brengen. Hijzelf ontkent. Aan leiding zou een zakelijk conflict zijn. Schwarz was eigenaar van een biologische boerderij in Noord- Macedonië die financieel niet goed zou hebben gedraaid. Hij zou F. geld verschuldigd zijn geweest. De Zwitser zou de voormalige hulpsheriff hebben ingeschakeld als huurmoordenaar. Die zou ver volgens met twee landgenoten naar Bergen zijn afgereisd om daar de Duitser in diens woning om het leven te brengen. William Lyle J. bekende in augustus in de rechtbank van Hattiesburg zijn handlangers naar Bergen te heb ben gereden. Hij ontkent verdere betrokkenheid bij de moord. De 35-jarige William Lyle J. uit Hattiesburg werd eind april gear resteerd in zijn woonplaats en zat sindsdien vast met het oog op uit levering. Die heeft nu plaatsge vonden, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) in Limburg na berichtgeving door De Telegraaf. Een andere verdachte was op 25 oktober al uitgeleverd aan Neder land. Het OM zei toen al te ver wachten dat twee medeverdach ten in de eerste novemberweek zouden worden uitgeleverd. De drie verdachten, mannen uit de Amerikaanse staten Connecti cut, Mississippi en Colorado, wor den in een volgende niet-inhou- 'i'Uiüüiiiii GO MAANDAG 8 NOVEMBER 2021 je kind kwijt - Jeugdhulp Nederland Michael Kerkhof Victor Schildkamp Amsterdam Abdelhak Nouri. foto epa De Verenigde Staten hebben een voormalige hulpsheriff uit de staat Mississippi uitgele verd. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij een huur- moord op een Duitse bioboer, in november 2019 in het Lim burgse Bergen. ISIBfll* - TiSisü!8 Vele bezoekers hebben za terdagavond hun de ogen uit gekeken op het lichtfestijn Glow in Eindhoven. Het thema was dit jaar Moved by Light. De poort ging 25 minu ten later open dan gepland doordat de QR-scanners er niet waren, maar dat was ie dereen in de hallen van de voormalige Campinafabriek snel vergeten bij de fantasti sche projecties van de Duitse kunstenaar Daniel Margraf (rechtsboven). Ook de lichtprojectie van de Franse kunstenaar Yann Nguema op de Paterskerk had op veel bezoekers een grote aantrekkingskracht. Zo bleek Glow na een tussenjaar vanwege corona onvermin derd populair.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5