Groentje en koningin stelen 14 SPORT Stevo raakt het spoor bijster RUGBY TOVAAL Tovaal speelde gisteren haar eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe trainer Adrian Gutiérrez Oviedo. De Spanjaard is sinds enkele weken in Nederland en had na één dag al direct een vol notitieblok. De volleyballers van Stevo keerden met een dubbel ge voel naar huis. De Zeeuwse debutant in de derde divisie speelde aanvankelijk sterk te gen een team, dat tot zaterdag op twee teams na de minste verliespunten had. In Beers won Stevo de eerste twee sets, maar daarna raakte de ploeg van Harry van Putte het spoor bijster en werd met 3-2 verlo ren: 18-25, 24-26, 25-22, 30-28, 15-9. Dat was volgens de trainer, die zelden met een vinger richting de arbitrage wijst, te wijten aan scheidsrechterlijke dwalingen. ,,We stonden in de derde set heel ver voor'', zei Van Putte. ,,Maar de scheids rechters maakten er aan het eind van die set een potje van. De tegenstander vond dat ook, maar ja. Allebei dik in de zeventig, het ging veel te snel. Dat leidde bij ons tot heel veel irritatie. Tussen de derde en vierde set kwam de scheids rechter van zijn stoel. Hij wilde de lucht een beetje kla ren, zei hij. Dat zegt toch ge noeg? Een scheidsrechter moet niet komen pleasen, maar gewoon onopvallend fluiten.'' Reijnhout moet Belg weer voor zich dulden Koen Reijnhout is er zaterdag niet in geslaagd klassements leider Joey de Decker te ver slaan in de Zeeuwse ATB Wintercompetitie. De Vlaamse nummer één van de ranglijst kwam in Oude- Tonge zes seconden eerder over de finish en verstevigde daarmee zijn leidende positie in de tussenstand. De Decker staat op 57 punten, Reijnhout op 54. Op 20 november is de volgende strijd, dan in Burgh- Haamstede. HWP laat zege uit haar handen glippen Het Witte Paard leed een to taal onnodige nederlaag tegen Charlois Europoort. HWP be gon met een 'gratis zege' voor Adrian Roos. Hans Groffen verloor kansloos, Vyacheslav Ikonnikov zag zijn gewonnen stelling in remise verzanden en Koen Leenhouts had re mise voor het grijpen, maar tastte mis. Rein Verstraeten had tegen grootmeester Erik van den Doel de winst binnen kunnen halen, maar ver zuimde dat: 4,5-5,5. Van Damme weer in top 6 De Wild geeft België klop Rugbyster Liza de Wild (26) uit We- meldinge heeft za terdag een over tuigende zege ge boekt met het Ne derlands team. Na een 27-0-rust- stand won Oranje met maar liefst 44-0 van België. Remise troef bij dammers In de vierde ronde van het Zeeuws damkampioen schap stonden er twee topduels op het programma. Recordkampioen Johnny de Leeuw speelde tegen Peter Schunselaar en titelhouder Arjo Kousemaker tegen zijn voorganger Daaf Kasse. Beide duels waren de moeite van het be kijken waard, maar eindigden onbe slist. Goes Na een lange zoektocht heeft To vaal met Adrian Gutiérrez Oviedo eindelijk een nieuwe hoofdcoach gevonden.De 34-jarige Spanjaard is afkomstig uit de stad Ourense in Galicië, het noordwesten van Spanje. ,,Aan het weer hier hoef ik in ieder geval niet te wennen, want daar regent het ook altijd'', vertelt hij aan tafel in zijn nieuwe onderkomen in Goes over zijn ge boortestreek. Ourense is een ge moedelijke stad met ruim hon derdduizend inwoners. Gutiérrez staat daar in de boeken als speler met de meeste caps in de clubhis torie van Ourense Keltia. Hij schopte het tot het regionale team van Galicië en ging ook met de Spaanse selectie op trainings kamp. Op zijn 24ste kon hij door een blessure een jaar lang zelf niet spe len en dus besloot hij kennis te maken met het trainersvak. ,,Toen ik daarna zelf weer kon spelen ben ik het trainen en zelf spelen gaan combineren.'' Ondanks zijn pas 34 jaar bouwde hij daardoor al een behoorlijke staat van dienst op in het vak. Als trainer was hij ook ac tief in Ourense, bij het regionale team van Galicië en had hij diverse Spaanse jeugdselecties onder zijn hoede. De afgelopen jaren was de flam boyante trainer werkzaam in Ca- talonië, waar hij iets moois op bouwde bij Garrotxa-Banyoles en de club twee jaar op rij naar de be ste ranking uit de clubhistorie leidde. ,,Het team kon verder zon der mij en ik had een nieuwe stap nodig'', vertelt de aimabele Span jaard, terwijl hij nog een slokje van zijn koffie neemt. ,,Voor mij is dit het juiste moment om mijn niveau als trainer te verbeteren in het bui tenland. Spaanse trainers maken die stap niet zo snel, ze blijven vaak blijven lekker in Spanje zit ten. Maar in mijn visie kun je je zelf alleen verder ontwikkelen door uit je comfort zone te stap pen.'' Fanatiek en intelligent Plots klopt er iemand op de deur. Het is Remi van Oosten, speler van Tovaal, die een pakket met club- kleding komt brengen voor zijn buurman. Van Oosten oogt con tent met zijn nieuwe trainer, die hij als als 'fanatiek en intelligent' omschrijft. ,,Brian Hendry liet als trainer wel een gat na hier bij To- vaal'', zegt Van Oosten. ,,Het viel niet mee om een trainer te vinden die ons als team verder zou kun nen brengen. Na een lange zoek tocht via een internationaal be middelingsbureau zijn we uitein delijk bij Adrian uitgekomen. Ik denk dat hij de groep wel mee gaat krijgen'', klinkt Van Oosten hoop vol. De trainer roemt tegelijkertijd de mentaliteit van zijn spelers bij Tovaal. ,,Rugby is als een familie. Spelers moeten voor elkaar door het vuur gaan. Die spirit zie je hier, het zijn allemaal vrienden. Iedereen helpt elkaar en er is veel respect over en weer, ook naar de trainer toe. Ik vind dat een groot verschil met Spanje. Latino's heb ben daar van nature vaker proble men mee en denken al snel dat ze alles weten. Maar rugby is juist heel veel herhalen. Als je in Nieuw-Zeeland kijkt, dan is het eerste half uur van een training al leen maar passen. Herhalen, her- halen, herhalen. Tijdens de trai ningen moet je afzien en tijdens de wedstrijden mag je genieten.'' Gutiérrez zal nog regelmatig naar Spanje vliegen. ,,In een soort driehoek'', zegt de Spanjaard met een lach. Zijn familie en vrienden zitten in Galicië, zijn vriendin leerde hij kennen aan de andere kant van Spanje in Catalonië. ,,We hadden net zes maanden een rela tie, dus zij zit daar nog. Maar voor mij is dat geen probleem, met kerst zullen we elkaar weer zien.'' Mogelijkheden Een dag na zijn aankomst in Goes ,,Magnum is een heel getalenteerd paard, met een super instelling en dat zich heel fijn laat rijden'', ver- telde de 22-jarige amazone. ,,Hij is gezegend met drie super basisgan gen, waarvan de stap buitenge woon is. Het is een paard met de 'motor' van achter, dat met veel schwung door het lijf beweegt. Magnum kwam anderhalf jaar ge leden als groentje bij ons op stal. Hij leert snel en we maken veel pro gressie. Alles wijst er op, dat hij de hoge verwachtingen waar gaat ma ken.'' Met een fantastische en vlekke loze proef onderstreepte Stephanie de Frel, met de vosmerrie Lolita, het hoge niveau van de wedstrijd. De stiliste uit Noordwelle stuurde de met veel impuls en ontspannen galopwissels springende vijfjarige Ferdinand-dochter met de megas core van 74,666 procent naar de Lolita is de koningin van mijn stal en die reputatie deed ze eer aan overwinning in M2. ,,Lolita liep een heel, fijne proef', maandag 8 november 2021 VL VOLLEYBAL ATB SCHAKEN SCHAATSEN Marathonschaat ser Arjen van Damme uit Yer- seke is zaterdag bij de derde wed strijd van het sei zoen als zesde ge finisht bij de B-rij ders. In de sprint na 100 rondes kwam hij net tekort voor het podium. In het algemeen klassement staat de Bevelander nu achtste. In totaal bestaat de Mara thon Cup uit veer tien wedstrijden. RUGBY DAMMEN Gutiérrez kon direct Menno Kole Adrian Gutiérrez Oviedo (mid den) tussen zijn spelers in Gouda, met rechts Remi van Oosten. foto pim mul Dressuuramazone Annemijn Boogaard is uitstekend in Nieuw- en Sint Joosland begon nen aan de selectie voor het Zeeuws Indoorkampioenschap klasse L2. De jeugdinternational uit Oudelande stuurde de hengst Mr. Magnum BTH met de kaderscore van 76,775 procent naar de overwinning. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Stephanie de Frel BERENLOOP Atlete Leonie Ton uit Wissenkerke noteerde gisteren met 3.14.06 de vijfde tijd bij de Berenloop, een marathon over een fraai en zwaar parkoers op het winderige Waddeneiland Terschelling. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59