Hardloopster wint uit het niets ATB-wedstrijd II de show II Noah de Ruijter turnt naar winst in tweede divisie 15 Verlies, maar wél progressie Het laatste woord Fcnriont Wie er toch bij haar reed? Dat bleef de grote vraag, haha Noor Dekker (24) vertelde De Frel. ,,Het is een ideaal dressuurpaard. Ze heeft alles in huis. Het hele pakket klopt; voor de draf, regelmaat takt en harmonie scoorde we zelfs negens. Ze is de koningin van mijn stal en die repu tatie deed ze eer aan.'' Tessa Kole uit Vlake was spekko- per in de klasse Z. Met de Johnson- zoon Dexter toonde zich in het ZZ- Licht de beste (69,571 procent). In het Z2 eiste de Zuid-Bevelandse met de in de wedstrijdring debute rende Capri Sonne-zoon Hexa gon's King Robert de overwinning op (69,571) en greep ze ook nog een verdienstelijke derde plaats. EELDE Na een lange wedstrij dloze periode reisde een Zeeuwse turnaf- vaardiging dit weekend af naar Eelde, op de grens van Drenthe en Groningen. Het resulteerde in een overwinning voor Noah de Ruijter van Delta Sport in de tweede divi sie. Bij de teamwedstrijden B en C niveau waren er twee vijfde klasse ringen voor de teams van MTV Middelburg en het gecombineerde team MTV/Breda. Een zesde indivi duele plek was weggelegd voor Anne-Li Slootmaker van Delta Sport. Na bijna twee jaar geen wed strij den volgt een nieuw wedstrijd systeem en de veranderingen zijn aanzienlijk. In supplement B van de geheel nieuwe teamwedstrijden ac teerde het team van MTV/Breda met Britt Ommering, Mees de Guchteneire, Sofie Hamelink (MTV) en Nikki Meuwissen (Breda) niet onverdienstelijk naar een vijfde plaats. Trainer Harry Sta pel: ,,Het was nog wel onwennig en het programma is wel vroeg in het seizoen. Niet alles lukte, maar het was een start met gezond toe komstperspectief." t' Éfc -drie weken geleden- zag Gutiér- rez Tovaal op sportpark Het Schenge met 5-60 verliezen van Etten-Leur. ,,Ik heb veel gezien en genoteerd die wedstrijd. Ik zag dat Tijdens de trainingen moet je afzien en tijdens wedstrijden mag je genieten we met sommige dingen proble men hadden, maar ik zag ook veel mogelijkheden.'' Vervolgens was Tovaal twee weekenden vrij en had Gutiérrez de tijd om zijn nieuw manschappen beter te leren kennen. ,,Deze jongens hebben een goede instelling om zichzelf te willen verbeteren. Hoe en wan neer ze bepaalde acties moeten maken, daar gaan we de komende tijd aan werken.'' Als hij naar zijn selectie kijkt merkt de trainer op dat er een leef- tijdskloof is. „Tussen de 22 en 30 jaar is in principe de beste leeftijd om rugby te spelen, dan ben je op z'n sterkst. Maar juist in die cate gorie heeft Tovaal amper spelers. We hebben de nodige ervaren spe lers en juist veel jonge gasten rondlopen. Met het talent dat hier rondloopt hebben we wel een hele mooie toekomst voor ons. Alleen soms moeten de jonge spelers bij de hand worden genomen, want met alleen talent kom je er niet in het rugby.'' maandag 8 november 2021 PM GOUDA In het eerste duel onder trainer Adrian Gutiérrez kwamen de rugbyers van To- vaal beter voor de dag dan de eerste vijf duels in de tweede klasse zuid. De Goesenaren waren grote delen van het duel gelijkwaardig aan Gouda, maar kleine fouten deden To- vaal de das om. Na een 12-5- achterstand bij rust ging To- vaal uiteindelijk met 20-12 on deruit. Martijn Acda en Thijke Mulder (try en conversion) zorgden voor de scores na mens Tovaal. Voor de trouwe bezoekers van de wedstrijden in het kader van de ATB Zeeuwse Winter competitie was het afgelopen zaterdag wellicht even vreemd opkijken. Wie was toch die onbekende vrouw, die opeens als eerste over de finish kwam in Oude Tonge? Het bleek te gaan om Noor Dekker (24) uit Serooskerke, normaal toch vooral te be wonderen op de atletiekbaan. Bas Dingenouts Serooskerke Je moest jezelf zeker wel voorstellen toen je aan de start verscheen? Haha, dat ik geen bekend ge zicht ben in het mountainbiken, was vrij duidelijk. Het was dan ook mijn eerste wedstrijd ooit. Normaal ben ik alleen bezig met hardlopen. Niet voor het eerst ben ik daar aan het einde van de zomer tegen een blessure aan gelopen. Ik besloot daarom wat meer te gaan fietsen. Via Patrick Tolhoek ben ik het op idee geko men om eens een keertje mee te doen aan een mountainbikewed strijd. Dat ze mij niet kenden merkte ik tijdens de wedstrijd wel. Ik hoorde de omroeper de naam van Astrid den Herder (de nummer twee) omroepen, maar wie er toch bij haar reed? Dat bleef de grote vraag, haha. Normaal ben je vooral op de atletiekbaan te vinden he? Absoluut, dat is en blijft mijn hoofdsport. Ik heb bijvoorbeeld al een paar keer meegedaan aan het NK op de 1500 meter. Ik suk kel helaas wel al een tijd met blessures, vooral aan mijn scheenbeen. De laatste weken gaat het gelukkig weer wat veel notities maken Stephanie de Frel, hier op archiefbeeld met VMF I'm a Legend. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Wat staat er als volgende eve nement op de agenda? Als het even meezit hoop ik over twee weken weer 'gewoon' aan de start te staan van een cross wedstrijd in het hardlopen. Het is nog even afwachten of het lukt, maar ik heb er goede hoop op. De week erna staat het NK cross op het programma, daar heb ik mijn pijlen op gericht. Al zal ik moeten accepteren dat ik wellicht niet op mijn normale ni veau kan lopen. Voor 2022 hoop ik vooral tijden te kunnen lopen, die ik in coronajaar 2020 heb gelopen. Heel frustrerend was dat, een jaar zonder wedstrijden en ik liep blessurevrij mijn beste tijden ooit. Tot slot, gaan we je ook weer aan de start van een wieler wedstrijd zien? Dat gaat zeker wel weer gebeu ren als het aan mij ligt. Het was echt leuk om te doen, dus dit moet een vervolg gaan krijgen. Het jammere is wel dat de wed strijden in het cross- en moun tainbikeseizoen tegelijkertijd val len. Het is gewoon even afwach ten hoe het de komende tijd zal gaan qua blessures. Maar hoe dan ook zal afgelopen weekend zeker niet de laatste keer ge weest zijn dat ik aan een ATB- wedstrijd heb meegedaan. beter. Ik heb altijd de neiging om te blijven gaan, maar ik heb ge lukkig een trainer die me soms afremt. Al zal ik nooit een loper worden die aan de honderd kilo meter per week komt. - Adrian Gutiérrez (34)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47