Sterke Stitan kijkt al uit naar volgend duel 13 Shirin van Anrooij uit Kapelle voegt Europese kroon aan wereldtitel toe De race op de VAM-berg in Dren the was bloedstollend spannend. Nadat Puck Pieterse in de eerste ronde hard onderuit ging en mate- riaalpech kreeg, nam Shirin van Anrooij de koppositie over. Pieterse leek ineens kansloos voor de over winning, maar ze knokte zich snel terug in de wedstrijd. Wat volgde, was een kat-en- muis-spel met de twee Neder landse beloftes als hoofdrolspeel sters. De Zeeuwse deed er alles aan om haar voorsprong te behouden, Pieterse snoepte elke ronde enkele secondes van de marge af. Het ver schil liep terug naar 9 seconden, maar daarna werd het gat weer gro ter. Uiteindelijk won Van Anrooij, een pupil van tweevoudig wereld kampioen Sven Nys, met 17 tellen verschil. Derde werd Fem van Em- pel op 1 minuut en 3 seconden. Het werd dus een vol ledig Oranje podium. Van An rooij: „Ik was hele maal niet vah plan hard te ver- PALMARES 2018 2019 Veld, zilver op NK voor junio res Weg, NL kampioene tijdrijden bij juniores Weg, Europees kampioene tijdrijden bij juniores Weg, zilver op WK tijdrijden voor juniores 2021 Veld, Europees kampioene bij de beloftes bleek haar ook goed te liggen. Niet de klimmetjes maakten het ver schil, maar de modderpassages. Juist daarin ging Pieterse al vroeg onderuit. Ze sloeg over de kop en moest in de materiaalpost een nieuwe fiets ophalen. Dat kostte haar veel tij d. Niet veel later maakte ook de Fran^aise Amandine Fou- quenet een slippertje in de blubber. Vanaf toen zat Van Anrooij alleen voorop. De trui die de Zeeuwse ver diende, zal ze tijdens het seizoen niet in races kunnen dragen. Ze rijdt namelijk de World Cups en andere UCI-wedstrijden tussen de elite-vrouwen. Er zijn geen aparte veldritten voor beloftes. Op de we reldranglijst voor de elites staat ze ook twaalfde. trekken. Maar na één ronde kwam ik al op kop te liggen. Gelukkig kon ik het volhouden. Dit geeft heel veel vertrouwen voor de rest van het sei zoen." Van Anrooij kende de VAM- berg (een oude vuilnisbelt) al goed als wegwielrenster. Het crosspar koers HULST Voorafgaand aan de Moer- schanscross - en daarmee de start van de VZA Crosscompetitie - liet Yunis Stitan al weten graag voor ei gen publiek te lopen. Dankzij de aanmoedigingen van zijn vrouw Sanne, zijn twee kinderen, schoon ouders en schoonzus pakte de at leet van Delta Sport vrij simpel de zege in Hulst, slechts enkele secon den afwijkend van het schema dat hij vooraf had opgezet. Bij de vrou wen was de winst voor Monica Sanderse van Dynamica. De seniorencross over 10 kilome ter was voor het publiek wat saai. In de eerste ronde nam Stitan de lei ding, op enkele meters gevolgd door Patrick de Vos. Op gepaste af stand streden Niek den Exter (Scheldesport) en de Belg Thibau van den Bussche om de laatste ere plaats. De overige deelnemers wa ren al na een halve ronde uitgescha keld voor een plek op het podium. In het vervolg van de race liep Sti- tan steeds verder weg bij zijn con current en won in 30.55 minuten. Hij kan de VZA Crosscompetitie dit jaar voor de derde keer op zijn naam schrijven. ,,Maar ik ga diverse wed strijden buiten Zeeland lopen, dus ik weet niet of ik aan de vijf beno digde wedstrijden kom voor het circuit", zei de titelkandidaat na de Moerschanscross. Hij kijkt wel uit naar de Mosselloop komend week end, waar hij de strijd hoopt aan te gaan met Tim Pleijte en Tim van den Broeke, met wie hij regelmatig traint in Westenschouwen. Zevenheuvelenloop Tijdens de Moerschanscross was Patrick de Vos de voornaamste be lager van Stitan. Die behield tijdens de wedstrijd in Hulst zijn tweede plaats. ,,Ik houd eigenlijk niet van crossen, maar het is een goede trai ning voor de Zevenheuvelenloop in Nijmegen'', aldus De Vos. Stitan en Van den Broeke zullen daar ook aan de start staan. De laatste ereplaats in Hulst ging uiteindelijk naar Thibau van den Bussche, voor Niek den Ex- ter, Erik Wolfert, Sander Post, San der d'Hondt en Berten de Vlee- schouwer. Bij de vrouwen was Monica San- derse de sterkste. Ze noteerde in Hulst een tijd van 37.00 minuten. Nummer twee Leonie Ton klokte 39.25 minuten, de Belgische Lot Stevens pakte de laatste ereplaats. maandag 8 november 2021 PM 'Vandaag viel alles op zijn plek' Anderhalf jaar nadat Shirin van Anrooij wereldkampioene werd bij de juniores, heeft de Kapelse veldrijdster weer een internatio nale titel gepakt. Het negentien jarige talent uit Kapelle reed gis teren tijdens het EK voor belof tes naar het goud. ,,Ik wachtte dit seizoen al op de dag dat alles op z'n plek zou vallen'', zei ze na afloop. „Vandaag was die dag." Roeland van Vliet Wijster 2017 Veld, brons op NK voor nieu welingen Veld, NL kampioene bij nieu welingen 2020 Veld, NL kampioene bij junio res Veld, wereldkampioene bij de juniores Veld, brons op EK voor junio res Weg, brons op NK tijdrijden voor juniores Niet de klimmetjes maakten het verschil voor Shirin van Anrooij, maar de modderpassages. fotoscor Shirin van Anrooij zorgde voor de vierde Nederlandse zege op rij op het EK. Ceylin del Carmen Alva- rado (2x) en Puck Pieterse werden sinds 2018 Euro pees kampioen bij de belof tes. Yunis Stitan is in Hulst op weg naar de zege. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45