Teruggekeerde Meijer toont karakter met zijn Arnemuiden 11 Eersteklasser thuis niet meer ongeslagen na nederlaag tegen Papendrecht Eerste klasse B De Nooijer zag vanafhet begin zijn ploeg spartelen. ,,We begonnen niet goed aan de wedstrijd. Ik had er een slecht gevoel bij. We hadden niet de spirit, die je bij Papendrecht wel zag. En we maakten fouten, die werden afgestraft." In de eerste mi nuut kreeg Nando Pijnenburg al een terugspeelbal te verwerken. De doelman van Terneuzense Boys schoot tegen een speler van Papen drecht, waarna de bal net naast zijn doel caramboleerde. Het leek een voorbode te zijn voor een onder maatse prestatie van de Boys. De Nooijer had zijn spelers nog zo gewaarschuwd voor de kracht (snelheid) van Papendrecht. ,,We wisten dat bij die ploeg voorin veel snelheid zit. We slaagden er niet in om hun counter eruit te halen", zocht Pander naar een verklaring voor het collectief falen. Geen antwoord De anders vrij stabiele Boysverde diging, met vier tegentreffers in de eerste zes duels in de eerste klasse B, had geen antwoord op de be weeglijke spitsen van de ploeg van trainer Johan Sturrus. Via de linker flank benutte Job van der Werff keer op keer de ruimte. Na ruim een half uur stootte de linksachter van Papendrecht door tot de achterlijn en bediende op maat Lorenzo van Wijk die de bal achter Pijnenburg schoot: 0-1. Vier minuten later maakte de gevaarlijke aanvaller Ju- ninho van Ree de 0-2 en het werd vlak voor rust nog erger toen aan voerder Xavier Leenheer profi teerde van slecht ingrijpen van de Boysverdediging en mocht aanleg gen voor de 0-3. Terneuzense Boys voetbalde krampachtig en wist bijna geen kans te creëren. Na rust ging men achterin één tegen één spelen, maar dat leidde niet tot gecoördineerde aanvallen. De Papendrechtse verde diging hield gemakkelijk stand. Pander kreeg nog wel een vrij e kop- kans, maar werd daarbij gehinderd door zijn medespeler Jochem van der Meulen. Kwetsbaarheid Het gemis van de vaste basisspelers Mitchell de Nooijer (geschorst) en Remon de Vlieger (blessure) deed zich voelen. Dat wilde Dennis de Nooijer niet als excuus gebruiken, maar het gaf wel de kwetsbaarheid van zijn selectie aan. Positief was de rentree van Miroslav Peric, die na twintig minuten inviel voor de uit gevallen Simon Faasse. De spits maakte zijn eerste minuten van de competitie. Peric moest uiteraard nog wedstrijdritme opdoen en kon zodoende geen stempel drukken. Het scoreverloop zat ook niet mee. ,,Je weet dat de wedstrijd bij de 0-3 eigenlijk is gespeeld. Ik vond zelf dat ik te weinig werd aangespeeld. Dan mis je toch twee belangrijke spelers. Ik had nog wat last van de blessure, maar dat gaat goed ko men." In de slotfase was de aanval ler nog het dichtst bij een eretreffer, maar zijn vrije trap belandde tegen de lat. Een klein kwartier voor tijd bepaalde invaller Semih Kaplan op aangeven van Van der Werff de eindstand op 0-4. Terneuzense Boys krijgt zaterdag in de bekerwedstrijd tegen Luctor Heinkenszand de kans om zich van de zeperd te herstellen. De op het oude nest teruggekeerde Meijer - na zijn uitstapje bij Kloe- tinge - was na zijn schorsing blij met zijn belangrijke rol. ,,Je komt terug en je wilt je bijdrage leveren aan het team. In het begin liep het natuurlijk nog niet zo en verloren we drie keer. Daarna hebben we drie keer gewonnen en nu pakken we een punt.'' Tegen NSVV begon Arnemui- den goed. ,,We zetten goed druk vooruit en hadden een overwicht. We kregen alleen na de 1-0 (goal van Milton Roemeratoe, red.) op een lullige manier de 1-1 tegen. Die mannen kwamen voor rust ook nog aan de 1-2. We gingen met een minder gevoel de rust in, maar we spraken af dat we zo door zouden gaan. Dan konden we het gewoon nog omdraaien.'' Toch liep Arnemuiden eerst nog tegen de 1-3 van Jasper Huisman aan. Meijer: „Gelukkig hadden we nog voldoende tijd, zo'n half uur. We kregen een penalty na een overtreding op Souliman Abali. Ik nam hem en schoot laag links in de hoek. De keeper bleef vrij lang staan.'' Een paar centimeter Bij de 3-3 van Desley van de Grui- ter was Meijer de aangever. ,,Het was een mooie aanval en ik legde de bal vanaf de zijlijn terug. Daarna viel er nog meer te halen en waren we nog dichtbij een overwinning. Uit een vrije trap die ik nam, en die bij de vijfmeterlijn viel, kwam Jordy van Koeveringe net een paar centimeter te kort om de 4-3 te scoren.'' maandag 8 november 2021 De Boys thuis mentaal geknakt 1 Terneuzense Boys 1 Papendrecht 36.. Van Wijk 0-1 40. Van Ree 0-2 43. Leenheer 0-3 79. Kaplan 0-4 Terneuzense Boys kreeg zater dag een stevige oorwassing (0 4) van Papendrecht. In de slot fase van de eerste helft werd de ploeg van trainer Dennis de Nooijer binnen acht minuten op een kansloze 0-3-achterstand gezet. Die klap kwam de thuis club niet meer te boven. ,,We waren mentaal geknakt", zei Boys-aanvaller Cor-Pieter Pan der later. Aector Dooms Terneuzen Miroslav Peric maakte zater dag zijn eerste minuten na bles sureleed. foto anne hana I Het aantal tegentreffers van Terneuzense Boys werd zater dagmiddag in één klap verdub beld: van vier naar acht. ,,Al met al waren we tevreden met een punt'', sprak Arnemui- den-speler Ronaldo Meijer na de 3-3 tegen NSVV. Bij een 1-3-ach- terstand leek een nieuwe neder laag aanstaande voor de twee deklasser, maar met een goal en een assist bewees Meijer zijn waarde voor 'Erremuu'. Klaas Verspoor Arnemuiden Arnemuiden (geel-rode tenues) en NSVV maakten er zaterdag een doelpuntrijke wedstrijd van. foto wim bil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43